Jump to content
Dogomania

Search the Community

Showing results for tags 'nietypowe objawy'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Ogólne
    • REGULAMIN FORUM
    • DOGOMANIA ON FACEBOOK
    • Wszystko o psach
    • Hodowla
    • Media
    • Pielęgnacja
    • Podróże i wypoczynek
    • Prawo
    • Sprzęt i akcesoria
    • Weterynaria
    • Wychowanie
    • Wystawy
    • Żywienie
    • Tęczowy Most
    • Foto Blogi
    • Administracja
  • Psy w potrzebie
    • Psy do adopcji
    • Bazarek
    • Okrucieństwo
    • Organizacje
    • Akcje
  • Sport - praca
    • Agility
    • Coursing
    • Dogoterapia i psy asystujące
    • Dogtrekking
    • Flyball
    • Frisbee
    • Obedience
    • PT, PTT, MPPT
    • Ratownictwo
    • Sporty obrończe
    • Myślistwo
    • Tropienie
    • Wojsko - policja
    • Zaprzęgi
    • Pozostałe...
  • Rasy
    • Grupa 1
    • Grupa 2
    • Grupa 3
    • Grupa 4
    • Grupa 5
    • Grupa 6
    • Grupa 7
    • Grupa 8
    • Grupa 9
    • Grupa 10
    • Grupa 00
    • Grupa 'Extra' - Kundelki
    • Grupa 'Extra' - Dzikie psowate...
  • Inne zwierzęta
  • Dogomania.com

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


Facebook


Instagram


Messenger


Signal


Telegram


TikTok


VK


Viber


WhatsApp


WWW


Location


Interests


Biography


Location


Interests


Occupation

Found 1 result

  1. Dzień dobry wszystkim! Wczoraj udałam się do weterynarza z 1,5-roczną suczką beagle. Lekarz zdiagnozował ciążę urojoną, jednak objawy, które wymieniłam nijak się do tego mają. Suczka od około dwóch tygodni zmieniła swoje zachowanie - stała się osowiała i ospała. Po cieczce, która skończyła się ok. 1,5 miesiąca temu, pozostały jej obrzmiałe sutki bez oznak wypływów. W późniejszym czasie dołączył do tego brak apetytu (jednak szynkę czy inne "przysmaki" nie stanowią problemu). Zaniepokoiła mnie jednak nadmierna utrata sierści, bo pies z dnia na dzień zaczął okropnie linieć. W związku z tym, że nie chciała jeść karmy (Acana, czasami z dodatkiem gotowanych serc drobiowych - samej karmy nie chce ruszyć), ugotowałam jej ryż z marchewką i piersią drobiową, co skutkowało lekką biegunką, a na chwilę obecną po podaniu leku przeciwbiegunkowego, pies nie robił kupy od ok. 28 godzin. Podając wszystkie objawy, lekarz zdiagnozował ciążę urojoną. Suczka dostała leki: Contralac 20 (przeciw laktacji i symptomom ciąży urojonej) oraz Finidiar (przeciw biegunce). Czytając na temat ciąży urojonej, nie znalazłam w większości potwierdzenia tego stanu. Jedynymi objawami, które się pokrywają, są: osowiałość, senność, brak apetytu, łaszenie się do mnie i powiększone gruczoły mleczne. Suczka nie "buduje gniazda", z chęcią wychodzi na spacery (chociaż pół drogi jest normalna, a pół niespokojna, jakby się czegoś bała). Weterynarz stwierdził, że nadmierne wypadanie sierści może być spowodowane burzą hormonów. W związku z tym nie jestem pewna diagnozy i prawidłowego przebiegu "leczenia". Niestety nie mam możliwości konsultacji z innym weterynarzem, gdyż mieszkam w Holandii i jest to jedyna klinika w najbliższym otoczeniu. Bardzo prosiłabym o rozwianie moich wątpliwości.
×
×
  • Create New...