Jump to content
Dogomania

jagodzianka90

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

About jagodzianka90

 • Rank
  Member
 • Birthday 03/05/1990
 1. Przystępując do obcinania pazurów musimy pamiętać że mają one jednak rożna budowę od naszych paznokci przez co ludzkie nożyczki czy obcinacze zdecydowanie się do tego celu nie będą nadawały. Powinniśmy skorzystać ze specjalnych cążek dla psich pazurów dostępnych bez problemu w każdym sklepie zoologicznym. Przy pierwszej próbie obcięcia pazurów nasz pupil może próbować uniknąć tego zabiegu lub wręcz się wyrywać. Nie należy próbować wykonywać niczego na siłę, raczej poczekać na odpowiedni moment lub łagodnie zachęcić do tego aby sam dał łapę. Nie ma jakiegoś szczególnego okresu co jaki czas powinno się obcinać u psa pazury. W znacznej mierze zależy to od tego jak często i na jak długie spacery wychodzimy. Im częściej nasz psiak ma okazję do naturalnego starcia swoich pazurów tym rzadziej musimy je obcinać.
 2. jagodzianka90

  Psy na Barfie

  Osobiście karmię swojego psiaka mrożonym mięsem z Aspolu, zarówno mieszankami mielonymi jak i kawałkami. Są bardzo dobrej jakości, pies jest w świetnej formie i uwielbia jeść! To najczystszy instynkt.
 3. spotkanie i próby zapoznania psiaków powinny odbyć się na terenie neutralnym!
 4. Ja zamykam się z moim w łazience i nie wypuszczam go dopóki nie wysuszę mu całego futerka :)
 5. Mój psiuń tak się uzależnił od sarniny i dzika z Aspolu, że urozmaicona dieta odpada. Chyba w poprzednim wcieleniu był myśliwym :D
 6. Legowisko w naszym przypadku nie zdało rezultatu bo najlepszym legowiskiem okazała się sofa lub fotel. Ale mam legowisko w samochodzie, zapięte pasami idealnie się sprawdza do podróży.
 7. Ja tam wolałam zachipować bo tak jak Razed pisze, z obrożą może się coś stać a chipa nie da się zgubić ;)
 8. heh, niektóre nazwy wymiatają, ja nawet nie pamiętam dokładnie z jakiej hodowli jest Funia bo to było coś po hiszpańsku. Agrobos czy coś takiego :P
 9. Ja też mierzyłam, dobierałam legowisko, zastanawiałam się nad tym, czytałam opinię. W praktyce legowisko leży większość czasu puste w za legowisko robi fotel lub łóżko. I nic się z tym nie da zrobić ;)
 10. Znamy ten problem :) Teraz już jest ok, poradzono mi żeby spróbowac potraktowac kąpiel jako zabawę. Wziąc zabawki do wanny, pobawić się trochę i jakby w międzyczasie puścic wode i stopniowo zaczynać kąpiel. Sprawdziło się doskonale, teraz już jest przyzwyczajona do kąpieli ale i tak takie podchody z zabawkami powodują ze cała kąpiel przebiega łatwiej i przyjemniej :)
 11. Ja zamawiam od jakiegoś pół roku. Z tego co się nie myślę to wysyłają z Katowic, my jesteśmy obecnie w Łodzi i dochodzi ładnie zmrożone. Moja sobie szczególnie upodobała koninę i sarnę, ale na ogół dostaje też wieprzowe i wołowe. Możemy polecić :) Moja się tym zajada, w końcu to czyste mięso :)
 12. jagodzianka90

  Kurze łapki

  [quote name='*Monia*']W Wawie w Realu są 2 razy w tygodniu, jak masz gdzieś u siebie Reala w okolicy to możesz sprawdzić w dziale mięsnym ;) A suszone łapy są w każdym zoologu i nie trzeba 21zł płacić za przesyłkę :eviltong:.[/QUOTE] Jasne, jeśli znajdziesz dobrej jakości to jak najbardziej!
 13. [quote name='Ola164']Różne psiaki mają różne upodobania co do jedzonka... Moje psy chyba najbardziej lubią mleko i to co jest w misce kota:evil_lol: A wasi pupile? Co oni lubią najbardziej?[/QUOTE] Mój najbardziej uwielbia wyjadać z miski jedzenia drugiego pieska- i nie ważne, że jest to dokładnie ten sam pokarm, smakuje mu lepiej tego drugiego! :D A tak poważnie to moje czworonogi zajadają się łososiem i makrelką, od czasu do czasu wynagrodze im posiłek koninką, a tak to zwykle wołowinka, kości, cielęcinka.
 14. Ja ostatnio znalazłam w ASPOLU mieszankę cielęciny z kością, łososiem i warzywami, w sypkiej formie, 1kg. Jestem ciekawa jak taka dawka składników odżywczych wpłynie na mojego pieska ;)[h=2][/h]
 15. jagodzianka90

  Kurze łapki

  Mam dla Ciebie lepsze rozwiązanie! Ja podaje mojej suczce jedynie kurze łapki pod postacią suszonych gryzaków z ASPOLU. W takim przypadku nie musisz się martwić o kury w domu :)
×
×
 • Create New...