Jump to content
Dogomania

Margom

Members
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

  1. Oddanie do dziadków jest bardzo dobrym pomysłem! :D W naszym przypadku oddelegujemy do nich psa, bo suka jest stworzeniem niszczycielskim i przewraca ogród do góry glebą :D Przy okazji przestrzegam, że po zwierzakach "w typie" można się spodziewać wszystkiego a moja suczka nowofundlanda jest psem... stróżującym. Serio. I biega jak chart. Może dobrze, bo chłopak jest ciapa :evil_lol:
  2. Tak - mamy w domu młodszego psiaka. Teraz są rozdzielone płotkiem ze względu na różnicę masy, ale docelowo będą razem. Łatwiej byłoby wykastrować chłopaka, ale ma dobre papiery i zapowiada się, że też dobre geny. Chciałabym odwiedzić z nim kilka wystaw. Objawy cieczki manifestują się u suczki wyraźnie i podczas codziennego czesania trudno je przegapić. Na sterylizację ze względu na kościec jest za wcześnie, hormony wywołują paskudne powikłania, przy należytej uwadze można rok przeczekać i sterylizować w odpowiednim czasie.
  3. Dzień dobry. Przeklejam swoje pytanie z działu o nowofundlandach. Być może tu więcej osób zagląda: [COLOR=#000000]Potrzebuję porady w zakresie sterylizacji mojej suczki i bardzo chętnie poczytam opinie bardziej doświadczonych osób.[/COLOR] [COLOR=#000000]Moja suczka "w typie" na obecnie 1 rok i 4 m-ce. Zaleca się, aby zabieg sterylizacji przeprowadzić po pierwszej cieczce, a niektórzy weterynarze zalecała nawet przed pierwszą cieczką. Te wytyczne niestety kłócą się z rozwojem kośćca u psów dużych ras, który ustaje dopiero po drugim roku życia. Czytałam, że sterylizacja przed ukończeniem tego etapu może zwiększać ryzyko dysplazji nawet o 50%! [/COLOR] [COLOR=#000000]W zasadzie prawie podjęłam już decyzję o przesunięciu terminu sterylizacji, ale co robić przez najbliższy rok?[/COLOR] [COLOR=#000000]Zastanawiałam się nad kuracją hormonalną, ale wydaje mi się to bez sensu. Jeżeli hormony mają być tzw. sterylizacją chemiczną, to suczka i tak nie będzie miała w organizmie odpowiedniego ich poziomu. [/COLOR] [COLOR=#000000]Proszę o jakieś sugestie. Powiem szczerze, że co vet to inna teoria.[/COLOR]
  4. Dzień dobry wszystkim:) Potrzebuję porady w zakresie sterylizacji mojej suczki i bardzo chętnie poczytam opinie bardziej doświadczonych osób. Moja suczka "w typie" na obecnie 1 rok i 4 m-ce. Zaleca się, aby zabieg sterylizacji przeprowadzić po pierwszej cieczce, a niektórzy weterynarze zalecała nawet przed pierwszą cieczką. Te wytyczne niestety kłócą się z rozwojem kośćca u psów dużych ras, który ustaje dopiero po drugim roku życia. Czytałam, że sterylizacja przed ukończeniem tego etapu może zwiększać ryzyko dysplazji nawet o 50%! W zasadzie prawie podjęłam już decyzję o przesunięciu terminu sterylizacji, ale co robić przez najbliższy rok? Zastanawiałam się nad kuracją hormonalną, ale wydaje mi się to bez sensu. Jeżeli hormony mają być tzw. sterylizacją chemiczną, to suczka i tak nie będzie miała w organizmie odpowiedniego ich poziomu. Proszę o jakieś sugestie. Powiem szczerze, że co vet to inna teoria.
  5. Margom

    Problem drżenia łap.

    Temat stary, ale osoby z problemem będą tu zaglądać. U mojej suczki też występował taki objaw, już od 3 miesiąca życia. Zrobiliśmy jej badania krwi i wg naszego weterynarza wszystko jest w normie Nie wiązał drżenia łap z chorobą. Mimo naszych poprawnych wyników badań zgadzam się z opinią, że może być to problem diety. Drżenie ustąpiło, kiedy mój pies zaczął jeść suchą karmę. Nie ukrywam, że był z tym duży problem, bo najwyraźniej w swym rodzinnym domu jadła tylko półpłynne pokarmy(!!!). Ponieważ odmawiała jedzenia próbowałam nawet diety BARF i niestety problem nasilił się! Aktualnie skończyła rok, od 2 miesięcy jest na suchej i łapy w końcu stoją jak powinny. Je tylko Royala, przybiera w końcu powoli na wadze. Podobno Royal uczula. Oby nie, bo to są jedyne kulki, które moja psica traktuje jak jedzenie.
×