Jump to content
Dogomania

mgr_metal

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About mgr_metal

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://salondlazwierzat.com
 1. mgr_metal

  Czy Labek nadaje się na podwórko?

  Wszystko zależy też od tego jaki masz ogród. Jeżeli jest ładnie urządzony, masz kwiatki drzewka to pozostawienie labradora samego to nienajlepszy pomysł. On się "sobą zajmie" i przekopie Ci wszystko! Również zgryzie wszystkie wystające elementy które napotka na swojej drodze...
 2. mgr_metal

  Kolor sierści, a charakter psa.

  a biała łatka pod szyją powoduje że pies jest inteligentniejszy... :P
 3. mgr_metal

  Czy to normalne ?

  Tak to normalne, taka sytuacja może potrwać nawet dwa dni. Często zdarza się, że zwierzaki nawet pić wody nie chcą. Jeżeli sytuacja będzie utrzymywać się przez dłuższy czas to wtedy idź do weta.
 4. mgr_metal

  Moja sunia sika w domu...

  Moim zdaniem musisz podjąć drastyczne kroki. Czyli wziąć psiaka i włożyć jego pysk w to co zrobił i powiedzieć zdecydowanym głosem, "NIE WOLNO!". I tak do skutku. Wiem, że to nie jest najelegantsze rozwiązanie ale skuteczne! Poza tym musisz kontrolować to ile Twoja sunia pije. Możliwe, że po spacerze wieczornym wypija np. całą miskę wody i po prostu nie wytrzyma do rana. Może na noc dawaj jej mniej wody. Ja swojego labradora oduczyłem sikania bardzo szybko, właśnie w taki sposób. Teraz tak na prawdę wystarczy mu wyjście 2x dziennie, a jak chce mu się sikać to zaczyna piszczeć i kłaść łapę na moje kolana ;). Musisz być wytrwała. Za każdym razem jak sunia znowu się zsika to musisz jej pokazać, że Ci się to nie podoba.
 5. mgr_metal

  Mikita dezo tabs

  Od miesiąca zacząłem podawać te tabletki swojemu labradorowi. Rzeczywiście jest poprawa jeżeli chodzi o wydzielany zapach, chociaż ja kupiłem to w celu wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu z pyska ale na to niestety te tabletki nie działają. Odnośnie skutków ubocznych to ja osobiście nie zaobserwowałem żadnych niepokojących objawów.
 6. mgr_metal

  Dziwne wypryski na kufie!

  No właśnie mój sobie nie radzi. Chyba kołnierz jest trochę za duży (ale wet powiedział, że mniejszy rozmiar byłby już za mały). Całą noc przespał, rano mu zdjąłem i na razie się nie drapie (chyba ten zastrzyk zadziałał) więc na razie nie ubieram mu kołnierza.
 7. mgr_metal

  Labrador w bloku

  Mam trochę doświadczenia ponieważ mieszkałem i w bloku a teraz mieszkam w domu z ogrodem. Zostawienie labradora samego w ogrodzie nie jest dobrym pomysłem. Pies znajdzie sobie zajęcie... i pogryzie, rozkopie tu i tam ;) Te psy muszą być z ludźmi, a jeżeli jest taka potrzeba, że musi zostać sam to, zamykam go w pokoju, który jeszcze nie jest wykończony i wiem że tam nic nie nabroi. W ogrodzie labradora samego nie zostawię, za duże koszty ;) Jak mieszkałem w bloku to pies był jeszcze szczeniakiem i jak gdzieś musiałem wyjść czy pojechać to starałem się zabrać psa ze sobą i np. czekał w samochodzie. A jak zostawał sam w mieszkaniu to dawałem mu jakieś zabawki lub napełnioną kulę ze smakołykami, żeby się czymś zajął i starałem się jak najszybciej wrócić do domu. W obu przypadkach najważniejsze są spacery z psem i wybieganie go, tak więc miejsce zamieszkania nie ma tutaj znaczenia.
 8. mgr_metal

  Czy to labrador? Podniesione uszy

  Ten ciemny nawet i trochę przypomina Labradora poza, tak jak mówisz uszami i trochę szpiczastym pysku. Te jasne na pewno nie. Jeżeli zależy Ci nie tylko na wyglądzie psa ale również na odpowiednich cechach charakteru jakie posiadają Labradory to powinieneś kupić psa z rodowodem.
 9. mgr_metal

  labrador je co popadnie

  Z naszego punktu widzenia to nie jest normalne ;) Pies po prostu poznaje świat, nowe smaki i zapachy. Trzeba na to uważać ponieważ zjedzenie np. folii aluminiowej, worka foliowego, papieru, skórek od banana itp, itd, etc. (mój pies już ma to wszystko za sobą :P) może się skończyć albo zwykłą sraczką, albo czymś gorszym i potrzebna może być nawet operacja. Po około 1,5-2 lat pies powinien się uspokoić i nie brać wszystkiego do pyska.
 10. mgr_metal

  Jaki szampon najlepszy?...

  Mój pies zawsze po kąpieli jak pójdę z nim na spacer tarza się w różnego rodzaju świństwach (kupa, śmieci, zdechła mysz itp.) to na pewno przez zapach szamponu. Czy znacie może taki szampon po którym pies nie będzie robił takich rzeczy ;)
 11. mgr_metal

  Dziwne wypryski na kufie!

  Byłem u Weta. Pies dostał zastrzyk przeciwświądowy i kołnierz. Na razie mamy przemywać Rivanolem i obserwować. Możliwe ze po prostu coś go ugryzło. O dziwo pies w kołnierzu jest bardzo spokojny, nawet bym powiedział, że smutny, że musi go nosić. Powiedzcie mi jak radzicie sobie z piciem wody? Sciągacie kołnierz co jakiś czas, zeby pies mógł się napić i zakładanie ponownie czy jest może jakaś wygodniejsza metoda :P?
 12. mgr_metal

  Dziwne wypryski na kufie!

  Witam, U mojego psa na kufie pojawiły się dziwne wypryski, które pies rozdrapuje i tym samym porobiły się rany. Widzę też jakby kufa trochę spuchła w tym miejscu. Co to może być miał ktoś podobny przypadek? Załączam zdjęcie. Z góry dzięki za informację.[attachment=2690:10500.attach]
×