Jump to content
Dogomania

Aby

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Aby's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. [quote name='Tree']Ja bym miała wątpliwości, czy wziąć z tej hodowli szczeniaka, bo coś tu nie gra. Dziwna ta zamiana suk. Tak, jakby hodowca nie zauważał różnicy między miotem po dwóch różnych sukach. Co wiesz o tej hodowli? W jakich watunkach są trzymane psy i jakie poglądy ma hodowca? To jest hodowla domowa?[/QUOTE] Szczerze mówiąc wiem nie za dużo, hodowca udziela zdawkowych odpowiedzi, jednak tyle co widzę psy na zdjęciach wydaja się być kochane i zadbane. Bardzo mnie własnie zaniepokoiło to, ze 2 tygodnie przed porodem właściciel "zmienia" suki:/ @Lotty: prawdopodobnie jest tak jak piszesz, niestety ja do tego stopnia aż się nie znam na tym i przepisałam jedynie informacje ze strony, gdzie wyraźnie jest napisane FCI bez kropek :) @Klaki91: chyba rzeczywiście odpuszczę sobie ta hodowle i poszukam innej, lepiej "odsunąć w czasie" kupno szczeniaka i być pewnym niż kupić bez zastanowienia. Dzięki dziewczyny (tak przynajmniej mniemam ;) ) za pomoc ! :)
  2. [quote name='jefta']Suka moze rodzic raz w roku kalendarzowym, wiec miot kwietniowy i styczniowy sa zgodne z przepisami ZK. Rozsadek i etyka to co innego.[/QUOTE] Szczeniaczki urodziły się 1 stycznia, wiec nawet "ledwo" mieszczą się w tym przepisie o roku kalendarzowym...
  3. [quote name='Tree']Czy to jest hodowla zarejestrowana w ZKwP (FCI)? Wydaje mi się, że hodowca próbuje Cię oszukać. Poza tym suka nie może rodzić szczeniąt więcej niż raz w roku. Chyba, że hodowla jest zarejestrowana w nowym związku utworzonym po to, by ominąć nową ustawę o ochronie zwierząt, a tak naprawdę nie ma nic wspólnego z odpowiedzialną hodowlą psów. Ciąża to duże obciążenie dla suki i żaden porządny hodowca nie zmuszałby jej do takiego wysiłku dwa razy w roku.[/QUOTE] Hodowla należy do FCI, oraz jest członkiem PFK i niemieckiego SV. Hodowca dodatkowo powiedział, że wg federacji suka w ciągu życia może rodzić 8 razy.
  4. Planuję kupno szczeniaka owczarka niemieckiego. Znalazłam hodowlę, gdzie akurat urodziły się szczeniaki. Niepokoi mnie jeden fakt, suka rodziła w ciągu niecałego nawet roku dwa razy, w kwietniu i w styczniu. Nie wiem czy jest to sprawa indywidualna psa czy jest może jakaś "zasada", że ciąże w tak krótkim odstępie czasu nie są wskazane. Do tego dochodzi sprawa z korenspondencją z właścicielem hodowli. Z początku pytałam z jakiego skojarzenia będą szczeniaki-działo się to na około 2 tygodnie przed rozwiązaniem, właściciel podał mi wtedy imię psa X. Parę dni temu jednak weszłam na stronę hodowli i okazało się, że matką szczeniąt jest inna suka. Zapytany o sytuacje właściciel powiedział, że suka X okazała się nieszczenna. Spoko, mogło się tak okazać jednak ciąża u psa nie trwa 2 tygodnie a znacznie dłużej wiec właściciel podając mi dane suki X musiał już wiedzieć, że jest ona nieszczenna. Sama już nie wiem co o tym myśleć, dlatego zwracam się do was, co myślicie o takiej sytuacji, czy jest to normalne i po prostu wkradła się pomyłka czy właściciel może stara się coś zataić ?!
×
×
  • Create New...