Jump to content
Dogomania

masdamerka

Members
  • Posts

    752
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by masdamerka

  1. Rzeczywiście mało tych psiaków, ok. 20-30 w kraju, pewnie dlatego, że mało osób zdaje sobie sprawę z istnienia tej rasy :lol: A szkoda, bo psy są naprawdę cudowne :loveu: Co do fotek, dzisiaj cały dzień padało (i pada nadal), więc zdjęcia porobię jutro :roll:
  2. A co do wyboru szelek 3cm i zieleń neonka wg mnie :loveu:
  3. [quote name='anostek']A czyja ta teoria? Bo ja słyszłam coś wręcz przeciwnego, pisze o tym m.im. Turid Rugaas[/QUOTE] Może źle nazwałam to teorią :roll: Chodzi mi o "plotkę" w internecie, ja też nie uważam żeby to na 100% było prawdą, ale gdyby szczeniak mocno ciągnął, być może mogłoby coś się stać z kręgosłupem :razz: Osobiście uważam że dla małego szczyla lepsza jest obroża, łatwiej malucha nauczyć chodzić przy nodze (przykładem jest labek koleżanki, którego szelki prowokowały do ciągnięcia) ale to tylko i wyłącznie moja opinia :roll:
  4. [quote name='Dioranne']Czemu jest lepsza? Jak dla mnie szelki i obroże są na równi, ale rasy miniaturowe (w tym pinczery) mają skłonności do zwężania się tchawicy, więc po co ryzykować od szczeniaka? ;) Wiadomo, że choroba tak czy siak może wystąpić, ale nie chcemy narażać tchawicy już w wieku szczenięcym.[/QUOTE] W teorii szczenięta do ukończenia 10msc nie powinny nosić szelek, gdyż wpływają negatywnie na kręgosłup, barki i klatkę piersiową w okresie wzrostu :D Ale np. moja ma 6 msc, ładnie chodzi na smyczy, ale kiedy zobaczy innego psa, po prostu poddusza się na obroży, więc muszę zainwestować w szelki :roll:
  5. Dzięki za wyjaśnienie, naprawdę fajna ta akcja ;)
  6. [quote name='evel']Maupa, bulwy wystrojone pierwsza klasa! :) A powiedz - ludzie kumają ideę żółtej wstążki, czy nie bardzo?[/QUOTE] Zaciekawiło mnie, o co chodzi z tą żółtą wstążką, jak za pierwszym razem oglądałam zdjęcia, w ogóle nie zwróciłam uwagi :oops: Może trochę wścibskie pytanie, ale czemu te buldożerki noszą te wstążki? :roll:
  7. [quote name='Maupa4']To i my się pochwalimy naszymi i świątecznymi i zimowymi obrożami ... [/QUOTE] Oesuu, ile tego! :loveu:
  8. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś wpadnie, wiem że grupa 7 raczej mało odwiedzana :shake: Ale dzisiaj troszkę pobiegam za Maluchem i postrzelamy kilka fotek :multi:
  9. [quote name='Angi']nie wiem co mam opowiadać :oops: Fotkę wstawię, jak będę miała możliwość zrobienia zdjęcia ;)[/QUOTE] Chodzi mi o opinię :D Np. o jakość wykonania itp. ;)
  10. [quote name='Angi']a ja mam już obróżkę od Mańki :D[/QUOTE] Opowiadaj, opowiadaj :cool3: A najlepiej wstaw fotkę :D
  11. Ale słodki elegancik :loveu: Troszkę za mały na niego ten krawat, ale i tak fajnie :razz:
  12. [quote name='Marchewkowy']Dziś wyleciał nasz furkidz :) Muszę przyznać że bardzo szybko wszystko :) nie mogę się doczekać :D[/QUOTE] Jak dostaniesz, musisz się pochwalić :cool3:
  13. Witam wszystkich zgromadzonych, otóż postanowiłam że założę galeria Luniaczowi, a co mi tam :D Lu to tak na prawdę ALASKA Sabbia Nera FCI, urodziła się 7.07.2012 pod Lublinem. Jechałam po tego małego skubańca prawie 7 godzin w jedną stronę ;) Jest dla mnie idealnym psiakiem, chociaż czasem ma też gorsze dni, czyli ma mnie głęboko i szeroko :) [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/6566/picappiezeg.jpg[/IMG] Zdjęcie z mojego avka, czyli Pani Pizeg wybiegana :D [IMG]http://img802.imageshack.us/img802/186/img1350i.jpg[/IMG] "Wiem że masz jedzenie :mad:" [IMG]http://img18.imageshack.us/img18/4739/img1352bz.jpg[/IMG] [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7346/img1351el.jpg[/IMG]
  14. No Juliusy to nie mały wydatek, biorąc pod uwagę marne kieszonkowe :D Chyba wezmę norwegi, a jeśli Luniak polubi szelki, zastanowię się nad Juliusami :D
  15. Chcę kupić dla 6 miesięcznego szczeniaka, który dużo nie urośnie, więc myślę, że kupiłabym na zamówienie, aby regulacja minimalna była od wymiarów jakie Luna ma teraz :D Coś guardy mnie nie przekonują... Dziwnie się przekręcają na psach :roll: Step in nie mają pochlebnych opinii, ale dostanę jutro używane na "testy". Chyba najlepiej oceniacie norwegi, i chyba nad tymi się skupię ;-) Ale jeśli ktoś ma opinie o typach szelek, czekam :razz:
  16. [B]cien_wiatru[/B] a może mały munsterlander? Średni psiak, lubi się ruszać, łatwo się uczy.. :razz: Edit: Nie ogarnęłam, że nie chcesz myśliwskiego.. :roll: W takim razie mudi byłby chyba najlepszy :D U mnie w bloku mieszkają dwa, strasznie fajne i posłuszne psiaki ;)
  17. A co powiecie o norwegach? Jak mają się w stosunku do guardów/step in? Patrząc na moją okolicę to wszystkie psiaki biegają tylko w step in :cool3:
  18. @mańka_ Planujecie robić szelki? :D
  19. Od jakiego wieku pies może nosić szelki (czytałam, że 10 mc, ale chcę się upewnić :roll:)? I jakie są najlepsze? Guardy, step in, norwegi, czy może jeszcze inne? Luna umie chodzić przy nodze, ale jak zobaczy psa, to potrafi mocno pociągnąć, żeby się przywitać :lol:
  20. Witam :D Założyłam ten temat, bo chciałabym się dowiedzieć czy gdzieś w Poznaniu, najlepiej na Ratajach, jest dobry weterynarz pracujący w soboty/niedziele (tak jakby był nagły wypadek) lub 24h? "Na co dzień" chodzę do MyPet (którą to klinikę serdecznie polecam :cool3:), ale wiem, że dostać się tam w sobotę graniczy z cudem... P.S. U nas w domu od tygodnia grasuje przeziębienie, Luna czasami kichała, ale z rana miała problem z oddychaniem (przez 5 minut tak charczała nosem, jakby nie mogła normalnie oddychać), ale teraz zachowuje się normalnie, chociaż troszkę ospale :roll: Iść z nią do weta? Nie chcę być przewrażliwiona i latać z byle czym.. :shake:
  21. [quote name='Marchewkowy']Zamówiłam furkidza :D First Star :D[/QUOTE] Mam tą obróżkę i powiem, że w rzeczywistości jest 1000 razy ładniejsza niż na zdjęciach :D Nawet zbytnio się nie brudzi, przeżyła tarzanko w błocie i po praniu jak nowa :lol:
  22. Pasuje, pasuje :razz: Ślicznie jej :loveu:
  23. Moja luna wygrzebała z krzaków szczątki kota (czaszka,kości, ścięgna i trochę mięsa (kot był już w stanie rozkładu)). Czy coś jej grozi? Żadnej kości nie zjadła (trzymała tylko nogę w pysku), trwało to 30 sekund. Co robić?? :placz:
  24. A my dostałyśmy dzisiaj Furkidzowe First Star :loveu: [IMG]http://img585.imageshack.us/img585/2008/img1401l.jpg[/IMG][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/7672/img1400ld.jpg[/IMG]
  25. [quote name='Monika i Max :)']no właśnie które sówki wybrać? [URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=456761537713513&set=a.447478808641786.105202.447469211976079&type=1&theater[/URL][/QUOTE] Mnie się niebieskie podobają :cool1:
×
×
  • Create New...