Jump to content
Dogomania

saraisa

Members
  • Posts

    462
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saraisa

  1. [quote name='Bjuta']Zrobiłyśmy z Kasią spis obfocenia psów - stan fot z wczoraj. Wytłuszczone są te, które mają poniżej 20. [/QUOTE] aż mi wstyd.. aż 10 "moich" psiaków się załapało na wytłuszczenie :/
  2. udało się z szeleczkami :) miejmy nadzieję, że w niedzielę nie będzie znów przebojów żeby smycz do szeleczek podpiąć ;) aczkolwiek trzeba przyznać Pręgusiowi, że znaczne postępy poczynił.. Ziemek zresztą też :) a Bobi na prawdę w takich sytuacjach daje radę :p
  3. Oj tam ja nie wiem co Wy chcecie.. moim zdaniem to taki szczery uśmiech z ząbkami ;)
  4. ije ije ije SZENZI w domu!! właśnie na psitulu zobaczyłam ;)
  5. [quote name='olakazek']Łatusia zabrałam za sprawą impulsu w poniedziałek, dziś sobota, a Łatuś już śpi na podusi u nowych właścicieli!!!! :) Sprawdzony super dom! Łezka się w oku kręci, w końcu o drugiego tak idealnego psa trudno .. Ale będzie miał dobrze :)[/QUOTE] ja również bardzo się cieszę, że Łatuś znalazł super domek ;) i tak długo siedział jak na takiego fajnego psiaka ;)
  6. Ok rozliczenia uzupełnione :) Oczywiście dziękujemy naszym deklarowiczom za regularne wpłaty a Ulce za opiekę nad Zdzichem :) <3 Ulu tak prosimy o Biostyminę, 15 zł już przesłałam - dostaliśmy na nią pieniążki od Pani Bożeny z Zabrza, za co również serdecznie dziękujemy Prześlę Ci również pieniądze za zaległą karmę, ponieważ od sierpnia płacimy mniej a Ty karmę dostałaś póki co jedną, dobrze piszę? I czy jesteśmy Ci coś jeszcze winni za jakieś leki czy coś :)? Aha i miałam telefon o Zdzicha.. niestety ludzie chcieli młodzieniaszka więc Zdzichunio odpadł w przedbiegach :(
  7. a może jednak.. dzisiaj rozmawiałam z Sandra i mówiła, że podobno we wtorek maja przyjechać.. :D
  8. [quote name='Bjuta']Dziś byli jacyś ludzie z ogłoszenia poznać Szenziego, ale niestety coś nie zaiskrzyło. :([/QUOTE] Nie wiem jak się można na Szenzim nie poznać :( Nie wiedzą co tracą..
  9. czy ktoś z Was słyszał coś o Panach prowadzących szkolenie? [url]http://www.kynoedukacja.pl/idm,191,idn,447,pierwsza-pomoc-dla-psow-23-luty-2013.html[/url] i co sądzicie o takim kursie? ja się zastanawiam właśnie, poinformowała mnie o nim znajoma bo w przypadku zgłoszenia się grupy 5cio osobowej z danej organizacji ma się 40% zniżki czyli kosz wychodzi 120zł - myślicie, że warto :)?
  10. [quote name='Mysia_']Martwię się, że Merlinka to już ostatnie dni czy tygodnie, bo on już bardzo kiepski jest :-( Oby mógł sobie pożyć w kochającym domku jak najdłużej... Aha, dzisiaj była u nas Ola i pomimo pewnych niedogodności wzięła na tymczas Łatusia :)[/QUOTE] Oj to się nie pożegnałam z moim wariatem ;) ale przynajmniej byliśmy w niedzielę na spacerku :) Bobi już mu kazał pożegnalne chrupki oddawać, które dostał w zeszłym tygodniu, skoro nigdzie się nie wybrał :P niech mu się dobrze wiedzie :* i aż jestem ciekawa kto trafi do Fabka i Tobika :P
  11. ja chciałam tylko zameldować, że wyjeżdżam na tydzień zagranicę i w związku z tym, będzie ze mną nieco utrudniony kontakt.. z ciężkim sercem nie będzie mnie w niedzielę w schronisku :( ale będzie Bobi, który postara się ogarnąć wszystkie nasze psy :)
  12. dziewczyny pozwólcie, że uzupełnię rozliczenia po moim powrocie, bo wyjeżdżam teraz na około tydzień.. za Dt Ulce przesłałam :)
  13. [quote name='Bjuta']Powiedzcie mi coś proszę o Krzysiu. Ile ma lat, jaki jest itd.[/QUOTE] Wybaczcie za zwłokę - już piszę... Krzysiu jest idealnym psem torebkowym.. no może do nieco większej torebki ;) uwielbia być noszony na rękach lub trzymany na kolanach - wtedy jest najszczęśliwszym, najgrzeczniejszym i najspokojniejszym pieskiem pod słońcem, natomiast gdy tylko z nich schodzi staje się niepowstrzymanym wulkanem energii. Kontakt z człowiekiem ma bardzo dobry aczkolwiek nie jest raczej typowym psem rodzinnym a raczej ulubieńcem swojego ukochanego właściciela ponieważ jest psem bardzo zazdrosnym, szczególnie jeśli chodzi o inne zwierzęta - zdarza mu się z nimi wchodzić w konflikty. Jeśli chodzi o dzieci to również preferowane byłyby starsze. Na smyczy chodzi poprawnie, słucha się i przybiega na zawołanie. Jest bardzo energiczny i raczej nadpobudliwy. Do obcych podchodzi ostrożnie, szczególnie w głośnych, ruchliwych miejscach. Pozwala się bez problemu dotykać i np czesać. Jak pisała Mysia ma 6-7 lat. A teraz tak nieoficjalnie to zawsze się śmiejemy na spacerach z Krzyśkiem, że byłby idealnym psem dla starszej, samotnej, zrzędliwej Pani bo niby jest kochanym malutkim pieseczkiem ale ma charakterek i lubi pokazać pazurki ;)
  14. I to zapewne powód, z jakiego ich nie widujemy ;) Szkoda bardzo :( myślałam, że ona zgłaszała i macie jakieś jej dane... ja wiem tylko, że pracowała w M1 z tego co mówiła..
  15. Bobi jest twardy.. poświęca się w imię sprawy ;) Poza tym P na prawdę jest kochanym psem - denerwuje się tylko z sytuacjach ze smyczą :(
  16. O a kiedy Ci harcerze przychodzą? My bierzemy ich w każdą niedzielę :D A Szkubka widzieliśmy ostatnio.. znamy go, bo zawsze spotykaliśmy się na spacerach z nim i tą Panią, która go odwiedzała w schronisku.. swoją drogą nie macie do niej jakiegoś kontaktu? Może by dać jej znać, że Szkubek wrócił :(? Ona regularnie go odwiedzała i miał się fajnie bo na długie spacerki go brała :D
  17. No niestety mamy niewielką ilość fotografów.. a w dodatku Krzyś to żywe sreberko i ciężko go złapać w biegu, gdy nie siedzi na czyiś rękach ;) A Reiko chyba wybiera się nieśmiało do domu, prawda?
  18. a w niedzielę Pręguś na zaskoczył! zacznę od tego, że niestety byliśmy tylko we dwójkę z Bobim, więc nie miał nam kto zabrać Bluebela i Blackyego i postanowiliśmy, ze Bobi z nimi wyjdzie a ja posiedzę w boksie z Pręgusiem i Ziemkiem (3 osoby są konieczne ponieważ jedna bierze pozostałe psy na spacer, druga blokuje klapę, żeby nie uciekali do części boksu w budynku a trzecia w końcu łapie psiaki ;P) ale pojawił się problem bo tak jak kiedyś P i Z chowali się gdy ktoś wchodził do boksu tak teraz pierwsi ustawili się w kolejce do wyjścia i chcieli nam uciekać nie zapięci, popróbowaliśmy ich chwilę połapać w tym zamieszaniu ale standardowo P gryzł a Z unikał smyczy. w końcu Bobi poblokował ich w boksie a ja wyciągnęłam B i B, doszłam do furtki a za mną Bobi z... P :D okazało się, ze był tak zaaferowany tą całą sytuacją z kolegami, że Bobi głaskając go jedną ręką, przeciągnął mu pętle przez głowę drugą a P nawet nie zareagował :D ja wróciłam po Z ale biedak się strasznie zdenerwował, uciekał i zwymiotował więc mu dałam spokój.. oczywiście radość trwała krótko bo na spacerze B zaplątał P w smycz i i tak Bobi skończył nadgryziony przez P :P zresztą przy odpinaniu standardowo się wszystko powtórzyło :( w każdym razie bardzo się cieszyliśmy, że P udało się tak szybko i sprawnie wyjść na spacer <3
  19. ja robiłam Łatusiowi psitulową ankietę więc napiszę na jej podstawie ;) kontakt z człowiekiem ma bardzo dobry, z innymi psiakami też dobrze się dogaduję, zarówno w boskie jak i np podczas wyjazdu na psitulową akcję - tam też było bardzo dużo dzieci, którym z chęcią dawał się głaskać i dotykać, brał udział w szkoleniu, gdzie uczył się komend, jednak na spacerach jest zbyt zaaferowany wszystkim dookoła oraz swoimi kolegami żeby wykonywać polecenia ;) na smyczy chodzi poprawnie - zdarza mu się pociągnąć, reaguje na zawołanie i zwykle przybiega, jest bardzo aktywny, chętny na współpracę i nieco nadpobudliwy, w stosunku do obcych jest przyjacielski i ufny, bez problemu daje przy sobie wszystko zrobić, nie wykazuje grama agresji - taki duży dzieciak z niego ;) i tak jak Mysia napisała - ładnie jeździ w aucie ps. pouzupełnia zdjęcia Łatusia w albumie bo mam fajne fotki z dziećmi :D
  20. on był poddenerwowany bo miał zatarg z kumplami z boksu :/
  21. to ja to ja to ja! :D a tak poważnie to Junit ;)
  22. Kontra <3 [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/kontrag.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/7506/kontrag.jpg[/IMG][/URL] Dzięki Bjutko ;) zapamiętam na raz następny ;)
  23. a propos Dżerseja :D dzisiaj spisywał się na medal :D [url]http://www.youtube.com/watch?v=URP-ls21kwI&feature=youtu.be[/url]
  24. [quote name='Bjuta'] Czy mógłby mi ktoś pomóc rozbudować opis Avi? Ja jej nie znam zupełnie. [/QUOTE] Jasne :) my z nią wychodzimy :D napiszę hasłowo co mi przychodzi do głowy o Avi: - mała, dojrzała sunia -wystraszona ale szybko przekonuje się do człowieka, nie wykazuje ani odrobiny agresji, chętnie daje się głaskać i przytulać, wręcz sama do tego zachęca - lubi wychodzić na spacery, na smyczy trochę ciągnie, spuszczona raczej się pilnuje - dobrze dogaduje się z psem, z którym mieszka i chętnie gania z nim na spacerach - o suczkę, która do nich doszła jest nieco zazdrosna i trochę powarkuje ale tylko ostrzegawczo a na ogół mają dobre relacje - i najważniejsze: ponad wszystko kocha smakołyki - jest strasznie przekupna ;) - ze szczególnych umiejętności to potrafi sama stać i chodzić na dwóch, tylnych łapkach :D I miło zoabczyć Hato <3, niech mu się wiedzie - ślicznie wygląda <3
×
×
  • Create New...