Jump to content
Dogomania

Cavio

Members
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

Cavio's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. [quote name='barberry']Przede mną kilka osób spokojnie tłumaczyło i przedstawiało argumenty ale jak widać do niektórych po dobroci nie dociera. W ten sposób wywiązała się przynajmniej jakaś dyskusja i myślę, że [B]Cavio[/B] dwa razy się zastanowi nim zrobi coś co było mu tu odradzane.[/QUOTE] Czyli ty robiłaś to tylko dla dyskusji? Poza tym, pogadałem na GG z Beatrx. Która mi wszystko wyjaśniła. Rozumiem nie wiedziałaś tego, ale mówiłem że już wszystko wiem.
 2. DOKŁADNIE [B]drahena[/B]. Właśnie to chcę dać do zrozumienia.
 3. Chodzi mi tylko abyś zrozumiała że sobie nie życzę takich "tekstów" do mnie, czy masz 30 czy 50 lat.
 4. Dobrze [B]barberry[/B]. Dlaej nie przeczytałaś tematu. Jak widzisz można wywnioskować z moich PÓŹNIEJSZYCH wypowiedzi, że z obroży uzdowej zrezygnowałem. Oraz proszę o nie kontynuowanie twoich WREDNYCH spraw, ponieważ zacznę cię ignorować. Jeśli chcesz zrobić mi "afere" napisz na GG, bądź na e-maila, a nie zaśmiecaj forum.
 5. Tak [B]barberry[/B]. Ale pisałem już że zostało mi wszystko wytłumaczone i będę używał zwykłej smyczy. Jak widzę, nie przeczytałaś całego tematu. Poza tym, kto teraz zbiera kupy chyba 1/15 zbiera. Zresztą nikt nie wie chyba wszystkiego od początku, więc wszedłem na forum. Nie trzeba już tak od razu "krzyczeć". Oraz, nie można twierdzić że jestem młody, to prawda jestem. Ale ja po prostu nie lubię kontaktu z ludźmi mi nie znajomymi (mama ma firmę więc ma to w małym palcu).
 6. To to tak... Prościzna (jak to mówią) :D. Ciekaw jestem jak ruchliwy będzie TEN Cavalier :D.
 7. Dzięki [B]drachena[/B]. Wiedziałem o tym, nawet myślałem że to napisałem. Musiałem pominąć. Mówiłem już o późniejszych miesiącach.
 8. Już nie muszę się na nic psychicznie przygotowywać, Pytałem hodowcy o charakter, jest raczej spokojny. Ale nigdy nic nie wiadomo. Co do spacerów, rano mogę wyjść krótko (5 min),po południu mogę wyjść dwa razy po 30-45-60 min, czyli liczymy razy dwa. więc po południu mogę wyjść ok. 2h. No i wieczorem 30min-1h (jakby co to są tylko na oko wymierzane czasy, mogę wychodzić dłużej i więcej. Taki off-top, [B]Beatrx[/B], masz może GG? mógłbym się spyta cie parę rzeczy, a było by łatwiej.
 9. Dziękuje ci [B]Beatrx[/B]. Teraz wszystko rozumiem, oraz podjąłem decyzje, kupienia Flexi, ale do sporadycznego użytku i tylko do krótkich wypadów. za myślę 2-3 miesiące od rozpoczęcia nauki, pewnie wyrzucę zwykłą smycz i zostawię Flexi. Ale kto wie? Może mi się spodoba? Teraz trochę zejdę z tematu i spytam, ile razy powinienem wyprowadzać psa? 4-5 razy dziennie? Na początku wiem że trzeba kilkanaście razy dziennie, aby się nauczył że dom to nie toaleta. jeszcze jeden off-top. Jak bardzo gryzą Cavaliery :D? Zależy od psa czy można to mniej więcej określić?
 10. Dalej nie widzę różnicy. na zwykłej smyczy też będzie ('no bo zawsze jak pociągnąłem to sobie biegłem, gdzie chciałem'). W każdym razie, jeśli pomysł z Flexi się nie sprawdzi, to ją odłożę na półkę, a zakupie zwykłą. W sumie... Czym aż tak bardzo różni się Flexi od zwykłej, że "uczy ciągnięcia"?
 11. Nie musi być Flexi, tylko słyszałem że najlepsza :D. Nie jest tak? Bo może jestem w błędzie??
 12. Niby... Mógłbym poczekać, ale jestem niesamowicie niecierpliwy (dla psa się poświecę, ale nie ze smyczą) :D, a zresztą zwykła mi naprawdę nie pasuję. Z miską zrobię tak jak mówiłaś [B]Beatrx[/B]. Na pewno już nie założę mu smyczy uzdowej z powodu ciągnięcia :D, co najwyżej, bo psu się spodoba i ja nie będę miał nic przeciwko (ale to tylko taki dodatek). Postaram się nauczyć psa chodzić psa na smyczy automatycznej, wiem to trudniejsze. Ale chyba nie możliwe?? Jak kupię mu za dużą miskę, to najwyżej jedzenie będzie na 1,5-2 razy stało.
 13. To przecież na Flexi, mogę sobie ustawić limit smyczy wedle życzenia? Chce żeby była takiej długości naciskam, chce takiej, puszczam i naciskam. Wygodniej mi bo czasami przecież potrzeba smyczy dłuższej i krótszej, a owijanie smyczy wokół ręki jakoś mi nie pasuje ;D. Mogę na razie wybierać z tą smyczą, ale mam wielki nacisk na to aby była to Flexi, nawet 15 cm :D. Dlatego właśnie chce tę Flexi Long. bo np. na starówce gdzie jest miliard ludzi,albo biorę psa na ręce, a jak mi się nie chce to ustawiam smycz na np. 1-2 metry. Wychodzę ze starówki, ustawiam na np. 5m. Dla tych własnie powodów chce Flexi, i nie uważam nic tutaj złego. Oczywiście wygląda jakbym upierał się przy swoim, ale ja poprostu nie chce przyjmować "złej" wiadomości. Także mam nadzieje że Flexi zdałoby egzamin. Jeszcze takie pytanko, jak już kupował bym jakąś karme (Jakby co nie mówie o Pedigree albo Chappi :D) Mówię tu o porządnych firmach. To ile już kilogramowy worek kupować? To zależy od tego jak wolę, czy poprostu więcej kupić jest łatwiej. Albo kupować małe paczuszki i testować co jakiś czas inną??
 14. Chciałem jeszcze spytać, jaką pojemność misski kupuję się cavalierom? Szukam i nie mogę znaleźć. Czy to może zależy od psa?
 15. Ogólnie z hodowcą kontaktuje się E-mailowo, ponieważ tak prosił, aby pisać dzwonić w razie pytań. Więc pisze, bo mi łatwiej, hodowcy raczej też. Rozumiem wyobraziłem sobie z Flexi, ale przecież na zwykłej smyczy jak po biegnę i skończy się linka, też zacznie ciągnąć? Co do zacięcia, mieszkam w takiej okolicy że piesek nie powinien wybiec na ulicę, ale prawda może się zdarzyć, więc to tak. nie wiem Flexi to dla mnie wielkie ułatwienie, bo prowadziłem psy kolegów i na automacie i na zwykłej smyczy, i na automatycznej smyczy było zdecydowanie wygodniej.
×
×
 • Create New...