Jump to content
Dogomania

tobciu

Members
  • Posts

    9293
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tobciu

  1. Tosia&Lesio była przed Wielkanocą na chwilę, zawieźć zakupy i zrobić zdjęcie. Ja od przed Wielkanocy z p.Marianem jeszcze nie rozmawiałam. Zatem konkretów póki co nie znam. Czy będzie miał z czego uciułać ? Tak jak do tej pory, czyli jakaś fucha wpadnie może i grosz za nią.
  2. Obroża dotarła do Tosia&Lesio, która poprzez sąsiadkę podała Panu Marianowi, by założył Reksowi. ** Wpłynęły pieniążki od KrysynaS. Dziękujemy. :) ** Zapłaciłam wczoraj do gminy za śmieci P.Mariana, za 04/2015 - 12 zł ; FOTO Niech póki co, co uciuła na prąd ma.
  3. Zamówiłam w piątek Reksowi Kiltix - dł 70 cm - psy ras dużych http://sklep.mvet.pl/Preparaty-dla-psow-przeciwko-pchlom-i-kleszczom/produkt.1422/ 70 zł obroża + 12 zł przesyłka. Dostawa do Tosia&Lesio. I albo Tosia&Lesio założy przy kolejnej wizycie, albo ja.
  4. Dziewczyny, wszystko dokumentowane jest na wątku dla Was. Oglądajcie ile macie chęci. :) Ogródek - ja to akurat rozumiem. Ja osobiście zbytnią entuzjastką ogrodnictwa nie jestem. :) Choć popatrzeć na zieleń bardzo lubię. I to dzięki Wam. :)
  5. Tatankas dosłałam Ci właśnie brakującą kwotę anetek100. :) fanty 16 zł + 0,50 zł ogonek, w zaokragleniu 17 zł
  6. W czwartek licznik został zainstalowany u Pana Mariana. Zatem po paru latach, święta Pan Marian spędził przy świetle ! BARDZO dziękujemy Wam w imieniu Pana Mariana za wszelką pomoc. :) Tosia & Lesio zawiozła Panu w czwartek zakupy świąteczne. I zrobiła zdjęcie licznika Paragon zakupy ; Zakupy ; Radio od lilka105 ; Brit zakupiony 11/03/15 z bazarków b-b i ALMA2 - Foto ZDJĘCIE LICZNIKA :)
  7. Hej, o 12 dziś wyjeżdżam na święta - chciałabym zatem życzyć Wam spokojnych, miłych świąt. I oby pogoda się trochę na weekend poprawiła, bo obecnie za oknem to paskudnie. ** Pan Marian ma ogródek. Drzewa rosną owocowe. Ale nie zauważyłam by tam coś sadził. Rok temu zawiozłam Mu nasiona rzodkiewek i fasoli. Ale nic nie mówił czy urosło czy nie. To chyba nie posadził.
  8. Dobre wieści. :) Sąsiad podrzucił Pana Mariana do Goleniowa i JUTRO ma przyjechać monter z Enea założyć licznik !!! Do licznika przyporządkowana jest karta, z nią będzie kupował doładowania. To tą kartę już kupił (50 zł), pożyczył od sąsiada co Go zawiózł / przywiózł. Przeleję te 50 zl do Tosia&Lesio, by oddał sąsiadowi (Lida przelała 100 zł celowo na prąd wczoraj). Pytałam czy to był tylko koszt tej karty, czy już w tym coś jest prądu do wykorzystania - ale narazie Pan Marian nie wie. Dowie się jutro jak przyjedzie monter z licznikiem i tą kartą. Nie wiem w jakim czasie będzie pasowało Tosia&Lesio podjechać do Pana Mariana. Byłoby super jak by już licznik był, to fotkę by pstryknęła. :)
  9. Wpłynęły pieniążki od Lida - na prąd lub inne potrzeby. Dziękujemy. :) Wpisałam je w skarbonkę celową.
  10. Z powyższego bazarku : http://www.dogomania.com/forum/topic/145610-koniec-rozliczam-bazarek-dla-toz-police-i-trzech-su%C5%84-do-2103151900-g/ Podopieczni TOZ POLICE uzbierali. :) FANTY : 327 zł OGONKI : 4,26 zł RAZEM : 331,26 zł = w zaokrągleniu 332 zł *** kwota bez wpłaty anetek100, która wpłynie w tym tygodniu ( 16 zł ) Kwota przelana to tatankas (TOZ Police) : 31/03/15 Jak dotrą pieniążki, proszę o potwierdzenie tu na wątku i na bazarku. Jak wpłyną pieniążki od anetek100 - to doślę do tatankas.
  11. :) Nic dodać, nic ująć. :) Jak to teraz mówią - w punkt. :)
  12. To co piszesz, to pokazuje się na modelach liczników opisanych na tej stronie. A jaki model licznika zainstalują Panu Marianowi i jakie info będzie wyświetlał zobaczymy. Ale z pewnością jakaś informacja o doładowanej i pozostałej kwocie będzie. :) Nas to cieszy. A jak musi cieszyć Pana Mariana. :) Myślę, że On czuje się teraz .... godniej ? Dziś z Nim rozmawiałam, zadzwonił (oddzwoniłam) powiedzieć że tablica zamontowana i ile wyszło. I taki radosny był. :) DZIĘKI WAM BARDZO DZIEWCZYNY, że jesteście, że wspieracie i że dzięki Wam jest temu Człowiekowi lżej. :) I żeby Pan Marian nadal tą pomoc szanował jak szanuje. :) p.s. po słomę dla Reksa Pan Marian się wybiera.
  13. Aha... ciekawe ile to wyjdzie. Takie wpisowe można by rzec. :) A nie mają sąsiedzi tak, jak np niektóre taryfy w telefonach, że telefon na kartę ale zobowiązujesz się, że co miesiąc będziesz doładowywać tyle, a tyle ? Czy mają po prostu tak - mam tyle środków to za tyle ładuję. Nie mam środków = nie ładuję, nie mam prądu.
  14. Mam jeszcze jedną wiadomość. :) Pan Marian dostał od sąsiada stary tel komórkowy z ładowarką. Kupił starter w Plusie. Jak będzie miał prąd to nie będzie problemu z ładowaniem. Narazie ładuje u sąsiadów, raz u jednego, razu u drugiego, by się nie naprzykrzać jednemu.
  15. Oj dokładnie jak mówisz. :) Jakby to nam coś montowali. :) A licznik na doładowanie, tak - działa jak telefon na kartę pre-paid. Nie wiem czy tak jak w przypadku telefonu są jakieś określone nominały którymi można załadować licznik. Np. 5 - 10 - 20 - 50 - 100 zł Czy to działa tak, że mam w kieszeni 4 zł - to kupuję za 4 zł. Prosiłam by jadąc do Eneii Pan Marian poprosił o cennik, jakie są zasady doładowań i jaka kwota przypada za jednostkę prądu. Szukam na stronie Enea Operator i nie znajduję o tym (cała Enea...). Na stronie o licznikach przedpłatowych znalazłam w jaki sposób się doładowuje : http://www.licznikiprzedplatowe.pl/pl/doladowanie-licznika.html I widzę, że parę informacji się można tu dowiedzieć, to przejrzę. A, jak Pan Marian się w lutym dowiadywał o możliwości to mówili, że instalacja licznika przedpłatowego będzie darmowa. To oby tak było. :) Na Wielkanoc to nie zabłyśnie, ale w kwietniu sądzę, że tak. :) Wcześniej wspomniałam, że długi są na osobie, która widnieje w umowie (w tym przypadku na ojcu pana Mariana) nie na budynku. Licznik stary był wymontowany. Komornik do drzwi nie pukał (tfu, tfu, tfu). Teoretycznie po 5 latach długi się przedawniają (tyle czasu ojca Pana Mariana już nie ma). Teraz w święta planowałam spotkać się z koleżanką (jak by mi się udało) która pracuje w Enea w Poznaniu i zapytać czy długi przechodzą na spadkobierców. Ale wszystko się tak skutecznie kręci, że Pan Marian większą część już zorganizował. :) Nie.. informacje się będą wyświetlać, jak czytam na stronie o licznikach : http://www.licznikiprzedplatowe.pl/pl/modele-licznikow.html Jak wielu Polaków swój czas w Londynie też miałam i tam takie liczniki to norma. Na monitorku się wyświetlało ile funtów pozostaje do zużycia. Jak osoba, której była kolej załadować, nie zwlekała, to brała klucz (to był taki paluszek) i szła do sklepu doładować. Jak przeoczyła, to reszta domowników w pewnym momencie zostawała bez prądu. :) To było bardzo fajne, przydatne, rozsądne rozwiązanie. Nie spodziewałam się, że nasi operatorzy też oferują - i bardzo super. :) Mam nadzieję, że to będzie takie proste i przejrzyste jak się wydaje, nie że Enea coś skomplikuje, obwarowuje. W imieniu Pana Mariana dziękuję pięknie za zgodę na przelanie 100 zł dla elektryka :) Przeleję zaraz do Tosia & Lesio
  16. Rozliczyłam bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/145841-koniec-rozliczam-rex-i-bartek-zapraszaj%C4%85-na-bazarek-do-20-03-15-22-g/ Rozliczenie TUTAJ Z tych fantów przeznaczonych dla Bartka, niestety tylko dwa się sprzedały. Mam nadzieję następnym razem będzie lepiej. Bartusiowi przelewam na konto Maruda666. Jak wpłyną proszę o potwierdzenie tutaj na wątku i na wątku bazarku. FANTY : 20 zł OGONKI : 5,11 zł RAZEM : 25,11 zł = w zaokrągleniu 26 zł
  17. Piszę z dobrymi wieściami. :) W piątek u Pana Mariana był elektryk. Wymontował starą płytę na korki. I dziś zamontował Mu nową, zgodna z obowiązującymi wymaganiami. Pan Marian wypełnił wniosek o licznik na doładowania, a Pan elektryk się podpisał, że instalacja pozwala na podłączenie licznika. I teraz Pan Marian musi pojechać do Goleniowa do Enea złożyć ten wniosek. I później przyjedzie już ktoś z Eneii zamontować. To myślę, że w kwietniu światełko zabłyśnie u Pana Mariana. :) Dzięki Wam. :) Elektryk policzył 100 zł (60 zl koszt nowej tablicy + 40 zł dla elektryka, policzył chyba tylko za paliwo, bo po tablicę jechał do sklepu w Goleniowie). Jutro, pojutrze do Pana Mariana podjedzie Tosia & Lesio z zakupami na święta. To czy mogę przelać też Jej 100 zł dla tego elektryka ? Fundusze pozwalają.
  18. Na bazarkach czekam jeszcze na dwie wpłaty, ale to juz dziś policzę ile wyszło bez nich, a potem jak wpłyną - to doślę. Z powyższego bazarku dla Reksa uzbierało się : :) :) :) REKS FANTY : 313 zł OGONKI : 5,11 zł RAZEM : 318,11 zł = w zaokrągleniu 319 zł *** kwota anetek100, dosłana 02/04/15, 17 zł fanty + 1 zł "ogonek" Będzie na karmę suchą i na maj i na czerwiec. I na puszki. W czerwcu przypada szczepienie, to już też będzie coś na ten cel gotowe. :)
  19. Oby, oby. :) Pieniążki wpłynęły, dziękujemy pięknie. :)
  20. Ok, dziękujemy. :) p.s. szybkiego, w miarę bezbolesnego pojawienia się ząbków u Młodego życzymy. :)
  21. Oczywiście, że może tak być. Tosia & Lesio zrobi Panu Marianowi super zakupy. Dziękujemy. :) W poniedziałek/wtorek Tosia & Lesio planuje pojechać na zakupy.
  22. Wylicytowałam na bazarku caryca26 dla P.Mariana pisanki i kalendarz. :) Wysyłka będzie bezpośrednio do P.Mariana http://www.dogomania.com/forum/topic/145769-jaja-wielkanocne-i-wiosenne-ciuszki-rozliczam/?p=16096991 http://www.dogomania.com/forum/topic/145769-jaja-wielkanocne-i-wiosenne-ciuszki-rozliczam/?p=16100444
  23. Pewnie że podamy. :) Przed Wielkanocą Tosia & Lesio podjedzie do Pana Mariana z zakupami. To zdecydujesz sama czy chcesz bezpośrednio do P.Mariana czy via Tosia & Lesio. :) Jak bezpośrednio - to spokojnie powinno dojść. Do tej pory dochodziły przesyłki.
  24. Hej umala, dziekujemy za chęć pomocy. :) :) Jeśli to będzie paczka, to myślę że rzeczy niepsujące się (co ma znaczenie, bowiem P.Marian nie ma prądu, a robi się cieplej). Czyli proponuję produkty w puszkach. Kaszy czy ryżu proszę nie wysyłaj (pan Marian to mężczyzna starej daty - ziemniaczany). Może jakieś zupki w proszku ? Kostki rosołowe ? Pasztet na tackach ? Może cukier (o tym w ostatnich zakupach zapomniałam). Kawy niekoniecznie (ciśnieniowiec, powinien brać leki, pije kawę zbożową głównie).
×
×
  • Create New...