Jump to content
Dogomania

martax167

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. martax167

  Strachliwy czy uległy? Jak to zmienić?

  Myślę, że twoje "po trzecie" jest bardzo prawdopodobne.. Jestem przeciwna, żeby tak sobie biegał luzem ale to jest taka okolica, że tam tak po prostu jest.. i nie mam na to większego wpływu. A co do bicia to wiem, że na pewno nie jest bity. A można coś zrobić, żeby w domu i przy innych czuł się bardziej pewnie?? :)
 2. martax167

  Strachliwy czy uległy? Jak to zmienić?

  Proszę, pomóżcie.. Czy takie zachowanie jest normalne..? :???:
 3. martax167

  pies dla niepełnosprawnych

  Witam, chciałabym się dowiedzieć jak zostać trenerem psów dla osób niepełnosprawnych.
 4. Witam, chciałabym Was prosić o radę. Mój kolega ma psa (młody kundelek pod kolanko), który boi się każdego. W sumie to nie wiem czy on się boi czy okazuje bardzo duże podporządkowanie. Chodzi o to, że ciągle chodzi z uszami płasko, podkulonym ciałem, ogon nisko itp. Wczoraj podeszłam do niego, kucnęłam, wyciągnęłam rękę to podszedł ale właśnie taki podkulony, a jak go głaskałam to cały czas wysyłał sygnały uspokajające. Lubi kontakt z ludźmi i głaskanie, bo sam trącał mnie głową kiedy przestałam, ale niepokoi mnie ta jego postawa.. Unika kontaktu wzrokowego, ziewa, oblizuje się, a nawet kładzie się na grzbiecie.. Co można zrobić, żeby zachowywał się jak normalny pies i nie był taki strachliwy?? Dodam, że to pies nie wyprowadzany tylko wypuszczany z domu żeby sobie "polatał" :shake: :Dog_run:
 5. martax167

  stado psów-Jaworzno

  Witam. W Jaworznie po Pieczyskach biega stado bezpańskich psów, które łażą po śmietnikach, ciągle się mnożą i zdarza się, że atakują. Zgłaszane już to było policji i Straży Miejskiej ale jedni odsyłają do drugich.. Jak można temu zaradzić? Co robić w takiej sytuacji? Znacie jakieś organizacje, które mogłyby wyłapać te psy??
 6. martax167

  Czy da się go czegoś nauczyć? Jak?

  Ok. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. ;)
 7. martax167

  Czy da się go czegoś nauczyć? Jak?

  A co jeśli nie mam możliwości ćwiczenia w domu? Jest bardzo mały..
 8. martax167

  Czy da się go czegoś nauczyć? Jak?

  Dzięki za odpowiedzi:-) Ale właśnie, jak go nauczyć chodzenia na smyczy? Ma na oko ze 45cm w kłębie i jest dość silny. Aha i nie wiem czy mi czasem nie ucieknie, bo tam nie ma ogrodzenia i może pobiec w las..
 9. martax167

  Co zrobić, aby mnie słuchał ?

  Każdy chciałby, żeby jego pies słuchał go zawsze perfekcyjnie. Przede wszystkim na niego nie krzycz-to na pewno nie pomoże. Stosuj metodę nagradzania, nie karania. Patrząc z perspektywy psa, jest to normalne, że pies nie chce przyjść skoro ma lepsze zajęcie. Proponuję ci żebyś skupił się na ćwiczeniu "do mnie". Bardzo dobrze sprawdza się kliker. Za każdym razem, kiedy pies przybiegnie na zawołanie kliknij i daj mu nagrodę. Dobrze by było, gdyby to była nagroda wyjątkowa tzn. coś, co pies nie dostawał wcześniej, a co bardzo lubi. Nie zwykłe rzucenie patyka. Jednak dobrze by było żeby zanim nauczył się komendy "do mnie", najpierw nauczył się reakcji na swoje imię. Czyli: za każdym razem kiedy go zawołasz musi zareagować np. obracając głowę w twoim kierunku. Oczywiście, aby zatwierdzić dobrze wykonane zadanie używasz klikera. Ma to wyglądać tak: "Cody"-->reakcja-->klik-->nagroda. Powodzenia w nauce:)
 10. Mam pytanko. Moja babcia ma psa (ok 2-3lata) i nie wiem czy mogłabym go czegoś nauczyć w ciągu tygodnia. Tylko podstawowe komendy i zachowania (np. siad, łapa, leżeć, zostań). Babcia mieszka na wsi i Pegi cały czas jest przy budzie, a jak już jest spuszczony to lata gdzie chce i nie reaguje. trzeba go "odławiać". Jest troche nieogarnięty, bo jak tylko ktoś się zbliży to staje na dwóch łapach i zaczyna wariować. Nie wiem jak go tego oduczyć.. Bardzo proszę o odpowiedzi :)
×