Jump to content
Dogomania

szoszako

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About szoszako

 • Rank
  Member

Converted

 • Location
  Wrocław
 1. szoszako

  Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?

  Pakao, Natsumi już się wylegiwała na moim łóżku gdy o niej wspomniałeś :) Wspaniała suczka. Jesteśmy zachwyceni szczególnie jej charakterem. Jeśli chodzi o nowy i stary typ, Pan z hodowli Namitori stwierdził, że ma jedną suczkę pół na pół w nowym i starym typie Nami-Go Mataginu PL. A reszta to nowy typ w którym Pan się zakochał. Możliwe, że ten nowy typ wszedł już dobrych parę lat temu i już nie jest taki nowy, ale nadal niektórzy hodowcy tak go nazywają. W każdym razie dziękuję, że w końcu (choć co prawda jak już wzięłam psiaka) ktoś zaczął polecać konkretne suczki i reproduktorów :) Pozdrawiam
 2. szoszako

  Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?

  Swoją drogą zdecydowałam się na sunię z Halnego Wzgórza (jeśli w styczniu urodzi się jakaś biała). Z tego co się zdążyłam zorientować, jest to bardzo dobra hodowla. Szkoda, że tutaj za bardzo nikt mi nie pomógł ...
 3. szoszako

  Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?

  [IMG]http://akitaken.pl/nasze_akity_files/shapeimage_23.png[/IMG]
 4. szoszako

  Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?

  Może dla niektórych 7 tys. to mało, dla mnie to dużo. A za 4 już można dostać pięknego psa ze wspaniałym rodowodem. Dla was może to nie będzie ten "najlepszy i najpiękniejszy" ale dla mnie będzie wystarczający. Pies ze zdjęcia które zamieściłaś w zasadzie trochę odbiega od Akity jakiej szukam docelowo, bardzo mi zależy na puchatej główce i skośnych oczach (szczególnie te skośne oczy mnie zauroczyły, załączam zdjęcie). Wspaniałe są też te małe misiowate uszy postawione bardziej do boku niż u starego typu akity. [IMG]http://akitaken.pl/nasze_akity_files/shapeimage_23.png[/IMG] Dodam, że to zdjęcie, z dotychczasowo przeze mnie dodanych, najbardziej odzwierciedla to czego szukam w akicie.
 5. szoszako

  Akita Inu-nowy typ - jakie polecacie hodowle?

  Matagi, w innym temacie pisałaś, że posiadasz akity w starym typie jak i pół na pół, więc chyba jednak kojarzysz o co chodzi. Nie czerpię wiedzy o hodowlach z cen, ale są one pewnym wyznacznikiem, bardziej jednak zwracam uwagę na rodowód, tytuły oraz charakter, a Akity od tych dwóch hodowców są niezwykle utytułowane i przyjazne. 7 tys. to dla mnie odrobinę zbyt wygórowana cena, ponieważ nie zamierzam jeździć z psem na wystawy. Poza tym niewykluczone, że wezmę akitę z którejś z nich, ponieważ w jednej są też tańsze szczeniaki. Chciałam jedynie zorientować się, czy takich dobrych hodowli jest więcej i co o nich sądzicie.
 6. Witam. Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie. Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :smile: Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł. Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
 7. Witam. Zdecydowałam się na zakup Akity Inu w nowym japońskim typie. Jakie polecacie hodowle? Zależy mi przede wszystkim na trzech cechach: łagodnym charakterze, puchatej sierści i uszach do boku :) Interesuje mnie biała suczka, do max. 4 tys. zł. Za wszelkie rady i opinie z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
 8. szoszako

  Czy brać drugiego psa?

  Witam. Może mi poradzicie. 3 lata temu przygarnęłam ze schroniska kundelka, suczkę - szczeniaka. Suczka waży 10 kg, jest psem towarzyskim, bardzo lubi ludzi, niezwykle urocza, JEDNAK....jednak jest dość zazdrosna. Kiedy ja zainteresuję się innym psem, wstrętna zazdrośnica od razu przybiega i wpycha się pomiędzy nas. Sama bawi się często z psami, głównie z suczkami (samcom nie ufa), ale jest ok dopóki ja nie zwracam na jej partnera w zabawie uwagi. W domu oprócz nas mieszka kot, którym sama jest średnio zainteresowana, jednak nie jest o niego zazdrosna. Teraz myślę nad zakupem rasy border collie, suczki. Nie jestem jednak pewna czy to dobry pomysł i jak może mój niezwykle przylepny i zazdrosny pies na nią zareagować. W końcu lubi mieć mnie całą dla siebie, wiecznie by się tuliła, jest zapatrzona jak w obrazek, czy w takim razie lepiej na nią podziała brak drugiego psa? Bo w zasadzie drugiego psa chciałabym również jako towarzysza dla niej. Pomyślałam, że będzie mniej samotna, szczególnie wtedy kiedy nikogo nie ma w domu, a na moje oko kot, indywidualista wiecznie śpiący gdzieś na parapetach czy w szafie, jest byle jakim towarzystwem. Jak myślicie?
 9. szoszako

  Azyl u Majki. Pomoc pilnie potrzebna!

  Jeżeli to możliwe prosiłabym o aktualne zdjęcia i informacje o niej :)
×