Jump to content
Dogomania

m98

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

About m98

 • Birthday 12/02/1981

Converted

 • Location
  Łódź
 • Interests
  Myślistwo, trąbka, psy

m98's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Lisie ja nie pytałem co jest lepszym wyborem według Ciebie , tylko czy mam prawo JA decydować czy chcę kurczaka czy kaczkę !
 2. Asiakot a czy mam prawo wybrać sobie czy chce iść do sklepu i kupić kurczaka czy chce kaczkę krzyżówkę?
 3. Asiakot , to co piszesz to skrajny przykład hipokryzji !!! Czym różni się zabijanie zwierzęcia w rzeźni od zabijania zwierzęcia przez myśliwego - czy różni się z punktu patrzenia zwierza. Czy sarna ma większe prawo do życia niż kurczak z fermy lub nawet dorsz pływający w morzu. Dlaczego macie klapki na oczach i tego nie widzicie ?! Czemu tylko myśliwi są zdemoralizowani, czy nie lepiej napisać, że społeczeństwo jest zdemoralizowane!!!! Czy Ty Asiu byłaś kiedyś w rzeźni lub fermie kur, gdzie codziennie zabija się ok. 50.000 kurczaków??!! Nie usprawiedliwiam myśliwych ale krytykuję was za to, że z was Hipokryci!!!!
 4. Lisie, wiem, że jesteś prawdziwym erudytą, i pewnie o tym wiesz, ale chcę Ci też napisać , że najstarsza polska organizacja ekologiczna liga Ochrony Przyrody została utworzona przez myśliwego., wiem wiem, propaganda ;))) Ach Ci myśliwi, zakładają fundacje , organizacje chroniące przyrodę tylko dla kamuflażu, ale na szczęście jest pan lis i wszystkich nas przejrzał ;)))) Całe szczęście Pani Lisie , że są wśród nas tacy ludzie jak Pan ;)))))))))))))
 5. Lisie tak jak myślałem nie robisz nic tylko siedzisz i krytykujesz, niestety Twoja wiedza opiera się o wiadomości z internetu. Wiadomości z wikipedii to za mało abyś mógł być wiarygodnym. Jeśli chcesz pomagać przyrodzie a nie tylko wymądrzać się w necie proponuję zapisać się do np Gniazda Sokolników. Wykaż się.
 6. tu jest link do strony Gniazda Sokolników, instytucji PZŁ zajmującej się ochroną ptaków drapieżnych [url]http://www.gniazdosokolnikow.pl/[/url] Pewnie tez propaganda !!!
 7. Lsie ja sam posiadam zarówno sowę jak i sokoła, nie pisz, że nie odróżnię ptaka w locie, zapominasz chyba kto wprowadził ponownie do środowiska sokoła wędrownego i co było przyczyną jego wyginięcia. Sam siedzisz przed ekranem monitora i nic tylko piszesz, może jest inaczej? To napisz co ty zrobiłeś dla ochrony zagrożonych gatunków!!! Cietrzew i głuszec już dawno jest gatunkiem pod ścisłą ochroną i co panie ekologu żeś zrobił aby go przywrócić do naturalnego środowiska??!!! Myśliwi przynajmniej coś robią nie po to aby móc polować , wiadomo że nigdy nie będzie można. Nie jest to propaganda tylko fakt. Pewnie nawet nie wiesz, że bażant nie jest naszym rodzimym gatunkiem i został sztucznie zasiedlony, niestety nie jest przystosowany do naszych warunków (zima) i jakby nie opieka myśliwych dawno by go nie było, tylko nie pisz , że dbamy a potem strzelamy. Bo ty ani nie dbasz anie nic nie robisz. Myśliwy nie mają dostatecznej wiedzy o zwierzynie ?? Wystarczy spojrzeć ile jest naukowych monografii gatunkowych (zwierzyny łownej!!!) i kto je napisał !!!! Na kuropatwy ani zające praktycznie się nie poluję, pomimo tego że można, ale to jest przecież propaganda. Myślę , że o ekologi , ekologach, myśliwych , zwierzętach wiesz tylko to co przeczytasz w internecie, weź się chłopie za naukę.
 8. Lisie jak się wstawia cytaty? Lisie faktem jest , że gospodarka łowiecka ma inny cel niż natura, podobnie jest z gospodarką rybacką oraz rolną. Niestety człowiek tak bardzo ingeruje w naturalne środowisko, że je powoli niszczy. Wszystko jest teraz regulowane, rzeki, lądy , zwierzęta i nie można być hipokrytą nie zauważając tego. Jednak myśliwi , przynajmniej ta część, z którą ja się identyfikuję pomaga przyrodzie i zwierzynie. Wystarczy poczytać o wielu akcjach, re-introdukcjach zagrożonych gatunków do środowiska. Faktem tez jest to, że myśliwi wiedzą o zwierzynie dużo więcej niż przeciętny mieszkaniec miasta. Można być przeciwko zabijaniu ale przeciwko myśliwym powinno się być, jeśli zarówno myśliwy jak i ekolog w gruncie rzeczy ma podobny cel, lepiej współdziałać razem niż być wrogami. Nie neguję racji ekologów i staram się ich rozumieć ale nie rozumiem dlaczego Ty lisie nie chcesz poznać poglądów oraz naszych racji. Temat wątku to ustawa o odstrzeliwaniu psów i kotów, i uważam, że powinno się tylko tego dokonywać po wydaniu upoważnienia przez gminę. wtedy uniknie się wielu błędnych odstrzałów, lub jak lis woli zabijania psów.
 9. Drogi lisie ekolog a pseudo ekolog to jest duża różnica !!!! Co do żubra, to najpierw dowiedz się DOKŁADNIE jakie konsekwencje poniósł ten myśliwy, a nie przytaczasz tylko o uniewinnieniu go z jednego zarzutu, a wierz mi że miał postanowionych kilka!!! Nie zachowuj się jak nie doinformowany krzykacz. Wydaje mi się , że w twojej krwi płyną jeszcze stereotypy z czasów komunizmu ( zresztą sam się na nie powołujesz), gdzie myśliwy na polowaniu jest pijany i strzel;a do wszystkiego co się ruszy. Lisie są pseudo myśliwi i pseudo ekolodzy!!! Bardziej przemawia do mnie argumentacja Merrick, a nie Twoja.
 10. Nikt tak nie może się bronić, ponieważ prawo mówi wyraźnie, że strzelać można tylko do rozpoznanego celu. Do wilków też się nie strzela, wyjątkiem jest dostanie upoważnienia ale wątpię, że w Twojej okolicy można strzelać do wilków. Mam wrażenie, że do końca nie rozumiecie polowania oraz prawa, które je reguluje. Jestem za tym aby nie strzelać do psów i kotów. Sam chodzę po lesie z owczarkiem (nie myśliwskim) i strachu nie mam. Nie można demonizować myśliwych, ale nie ukrywamy, że są wsród nas zwyrodnialcy, którzy pracują na naszą opinię oraz pseudo ekolodzy, szukający sensacji. Darz Bór
 11. "tylko do psów nie myśliwskich wolno strzelać." Panie lisie po pierwsze niech Pan nie generalizuje, nikt nie pisze , że wszyscy kierowcy to pijacy. Po drugie wolno strzelać do psów zdziczałych a nie " nie myśliwskich".
 12. Syllepsis : wałęsające psy nie trzeba odstrzelić, natomiast zdziczałe, tu masz odpowiedź [url]http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,9145335,Piecioletni_chlopiec_zagryziony_przez_psy.html[/url]
 13. Pomarańczowa opaska nie budzi wątpliwości, nikt nie uzna psa za zdziczałego a poza tym jest dobrze widoczna. Cena jest bardzo niska np tutaj [url]http://allegro.pl/opaska-opaski-ostrzegawcze-dla-psow-mysliwskich-i1586060575.html[/url]
 14. Witam! Jestem myśliwym i dlatego chcę abyście usłyszeli głos drugiej strony. Problem zdziczałych psów jest problemem nas wszystkich, w moim obwodzie łowieckim 3 lata temu zdziczałe psy zagryzły małą dziewczynkę. I teraz rodzi się pytanie kto jest za to odpowiedzialny? Odpowiedz ludzi była jedna - myśliwi - ponieważ do ich ustawowych obowiązków należy odstrzeliwanie zdziczałych psów. W naszym kole nie strzela się do psów, sam nigdy nie wymierzył bym z broni do psa, sam jestem wielkim fanem kynologi szczególnie tej łowieckiej, oprócz spaniela posiadam również owczarka. W lesie maja zakładane pomarańczowe opaski na szyje aby nie budziły wątpliwości. W mediach są nagłośniane patologiczne sprawy odstrzałów psów często są one niezgodne z prawem oraz zdrowym rozsądkiem, niestety prawda jest taka ze wśród myśliwych jak w każdym środowisko zdążają się ludzie nieodpowiedzialni i uważam ze natychmiast powinni być usuwani z grona myśliwych. Chcę zaznaczyć, że łowiectwo to nie tylko polowanie , sam zajmuję się hodowlą psów oraz sygnalistyką poluję może z 5 razy w roku, dlatego jest mi przykro jak ludzie generalizując obrażają wiele porządnych ludzi. Link, który pokazuje problem i zagrożenie ze strony zdziczałych psów [url]http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/pogryzienie+przez+psa[/url] , na pewno nie chodzi tylko o tą sarnę z rysunku syllepsis Pozdrawiam
×
×
 • Create New...