Jump to content
Dogomania

zalerek

Members
  • Posts

    162
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by zalerek

  1. [B][COLOR="red"]Przypominam nasze psiaki :)[/COLOR][/B] [video=youtube;h0bwQ-_u_AM]http://www.youtube.com/watch?v=h0bwQ-_u_AM[/video]
  2. [B]Dzisiaj w nocy choroba wygrała z Augustem i przeszedł on za tęczowy most[/B][*]:-( [IMG]http://lh3.ggpht.com/_OdFp-QRUB90/TMhcHyMjFqI/AAAAAAAAAOg/sFWV2g-a-rQ/s576/August.jpg[/IMG]
  3. [IMG]http://bialapodlaska.schronisko.net/images/aktualnosc/normal/3567.jpg[/IMG] [B][COLOR="red"]August jest bardzo chory ... na boleriozę (wszystkiemu winne kleszcze) ... walczymy o jego życie, cierpi strasznie i jest w bardzo ciężkim stanie ... Mamy jednak nadzieję, że leki go wzmocnią :([/COLOR][/B]
  4. Kochana wspaniała Lusia :) miło patrzeć jak śpi ze zmęczenia :)
  5. Czekamy ... na operację ... Żeby Lady już była zdrowa ...
  6. Moi drodzy przesyłam Wam artykuł na temat bezdomnych psów w naszym regionie ... Ocenę całej sytuacji i podejścia do problemu pozostawiam Wam ... Wersja oryginalna pod adresem: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101019/PODLASKA/920015999 Stado bezpańskich psów w centrum Konstantynowa Marek Pietrzela W centrum Konstantynowa (pow. bialski) grasuje stado psów. Biega ono bez opieki właścicieli. Miejscowe władze liczą na to, że kundle nikomu nie zrobią krzywdy… Do dziś bezpańskie psy jeszcze nikogo nie pogryzły… (Fot. Marek Pietrzela) Problemy z psami zgłaszali wójtowi radni i miejscowy sołtys. Już kilkakrotnie w sprawie wałęsających się watah mówiła na sesji Rady Gminy Jolanta Rusecka, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Astra” w Konstantynowie. – Biegające obok budynków i śmietników kundle stanowią zagrożenie dla dzieci idących do szkoły. Boję się, że dzieci mogą, uciekając przed zwierzakami, wpaść wprost pod samochód – mówi Rusecka. Dodaje, że ściany bloków i śmietniki w jej spółdzielni opryskiwane są zalecanym przez lekarza weterynarii środkiem zapachowym odstraszającym psy. – Preparat skutkuje. Dziko biegające kundle omijają nasze osiedle – podkreśla pani prezes. Wiele osób w Konstatynowie jednak bagatelizuje zagrożenie. Akurat po chodnikach w centrum miejscowości, niedaleko ronda, biega samopas sześć psów, kiedy przechodzi tam jedna z kobiet. Spokojnie omija zwierzaki. – Ja się ich nie boję, znam je. Ale dzieci mogą się przestraszyć, kiedy ujrzą taką sforę – przyznaje. – Nikt nie zgłaszał problemów z bezpańskimi kundlami – mówi Marek Horbowicz, dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej. Podobnie kierownictwo Przedszkola Samorządowego nie otrzymało od rodziców zgłoszeń o obawach dotyczących psów wałęsających się po miejscowości. Romuald Murawski, konstantynowski wójt potwierdza, że mieszkańcy bwielokrotnie zwracali się do niego w sprawie bezpańskich psów. – Mieliśmy kłopot z patologiczną rodziną, która spuszczała psy z uwięzi i biegały one po chodnikach. Jeden piesek pędził na jezdnię i ścigał samochody. Próby interwencji ze strony policji i moje nie skutkowały – wspomina wójt. I dodaje, ze w ogóle trudno problem rozwiązać. – Nie możemy odstrzelić agresywnego kundla – wyjaśnia. Kiedy pojawia się konieczność jego schwytania, to musimy ubłagać prezydenta o zgodę. Umieszczenie jednego zwierzaka w schronisku kosztuje aż 600 zł – żali się wójt. I zaznacza, że gdyby chciał przekazać do schronisk psy biegające luzem po wsiach, to musiałby na opłaty przeznaczyć sporą część budżetu.
  7. Poszukujemy właściciela tego młodego psa w typie labrador, który został znaleziony 19 października 2010r. w Białej Podlaskiej w okolicy skrzyżowania ulicy Janowskiej i Al. Jana Pawła II. Pies był bez opieki i uganiał sie za przejeżdżającymi tam samochodami, co mogło skończyć się nieszczęściem.... Teraz czeka w schronisku na właściciela ...
  8. Dziś do schroniska po akcji Kierownika i pracowników schroniska, urzędu miasta oraz straży miejskiej w akcji wyłapywania bezdomnych zwierzaków przybyło 8 psiaków w tym 3 szczeniaczki. Jutro przybędzie nam kolejnych "pensjonariuszy" 2 sunie i aż 5 szczeniaczków ... Idzie zima ... A miejsca coraz mniej ... co to będzie co to będzie ... :( :(
  9. Operacja Lady wisi już w powietrzu jeszcze tylko szczegóły związane z terminem ... kwestia kilku dni :)
  10. Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej zapraszają na konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe". http://bialapodlaska.schronisko.net/aktualnosci-3574.html
  11. [B][COLOR="navy"]Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal [url]www.animalpedia.pl[/url] oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej zapraszają na konkurs dla Internautów pt. [COLOR="red"]"Pupil po przejściach - historie prawdziwe"[/COLOR].[/COLOR][/B] [URL="http://bialapodlaska.schronisko.net/aktualnosci-3574.html"]http://bialapodlaska.schronisko.net/aktualnosci-3574.html[/URL] [IMG]http://lh3.ggpht.com/_OdFp-QRUB90/TL3ak-wy14I/AAAAAAAAANY/TxHHpr66TGo/pupil-po-przejsciach.jpg[/IMG]
  12. Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej zapraszają na konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe". http://bialapodlaska.schronisko.net/aktualnosci-3574.html
  13. Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej zapraszają na konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe". http://bialapodlaska.schronisko.net/aktualnosci-3574.html
  14. [B]Kilka zdjęć przerobionych na film :)[/B] [video=youtube;h0bwQ-_u_AM]http://www.youtube.com/watch?v=h0bwQ-_u_AM[/video]
  15. [COLOR=red]Bardzo cieszę się, że sesja udana i będą piekne zdjęcia :) ... Dzięki :)[/COLOR]
  16. Kingo ! Dziekuję za wątek dla Lady ... Cudownie, że ją odszukałaś i zamieściłaś tu na forum :) ... Teraz zbierajmy wspólnie fundusze na zabieg i sterylizację. Gdy wydobrzeje napewno znajdzie wspaniały Kochający dom ...
  17. [quote name='jostel5']Bo wątku nie rozesłałam :shake:i tylko my tu zaglądamy...[/QUOTE] Nie tylko Wy :) ja też :) ...
  18. [quote name='milunia11']Jest jeden grzech. To kradzież. Każdy inny grzech też jest kradzieżą, rozumiesz? Nie?. Kiedy kogoś zabijasz, kradniesz mu życie, jego żonie kradniesz męża, a jego dzieciom ojca. Kiedy kłamiesz, okradasz innych z prawa do prawdy. Teraz rozumiesz? Napoleon: "Złodziejstwo jest wybaczalne – głupota nie." i na zakończenia jakze miłej rozmowy... Gandhi: "Zasada oko za oko uczyniłaby wkrótce cały świat ślepym."[/QUOTE] Jan Paweł II: "Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
  19. [quote name='jostel5']O,tak! Panie Marku,niech Pan zdrowieje szybko,bo bez Pana jakoś tak słabo się wszystko klei! :) [SIZE="1"]Mam nadzieję,że to nic poza przeziębieniem...? Mam też taką nadzieję ale to chyba poważne przeziębienie :(
  20. [quote name='jostel5']A Kierownik pewnie będzie w schronie...:)[/QUOTE] Powinien być ale na dzień dzisiejszy jest bardzo chory i nie wiem czy wyzdrowieje do 20 (a i tak jezdzi po jedzonko dla zwierzaków i do schroniska) ... Trzeba mu życzyć dużo dużo zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia ...
  21. [quote name='muzzy']Wygląda fajnie. zalerek, może znajdziesz czas 20 września koło 12 na wizytę w schronisku? Porobilibyśmy psiakom trochę zdjęć, widzę że sporo tam fotografujesz. W końcu co dwie matryce to nie jedna :) (dobra, już nie będę więcej wymyślał mądrości ludowych :D ) Byle tylko nie padało... Pracuje do 16 :( a zdjęcia mam od Kierownika on sporo ich cyka :)))
  22. Widzę, że podobają się Wam zmiany w naszym schronie ... to może jeszcze jedno zdjęcie pokazujące zmiany ?:)
×
×
  • Create New...