Ja mam 14 lat (15 kończę 9 marca). Też poważnie jakiś czas temu nad tym myślałam. Sprawdzałam co i jak, ile trzeba mieć lat, na jakich zasadach itd. Dowiedziałam się wszystkiego pogadałam ze znajomymi psiarzami miałam z ich strony poparcie. No ale... Zostaje jeszcze kwestia mojej mamy. No i tu zaczęły się problemy... Moja mama poruszyła kwestie (norma) nauki ale jej wytłumaczyłam, że w drodze, w szkole, w weekend no i ten problem przełknęła. Następny problem to treningi (jazda konna, agility) no to pogadałam, że w te dni odpuszczę schronisko i jakoś jedno z drugim pogodzę. No ale następnym i rozstrzygającym problemem był dojazd. Mieszkam w Olsztynie więc oczywiście schronisko jest ale... w środku lasu i od drogi " asfaltowej " jest jakieś 6-8 km. Mama nie miała by czasu mnie wozić więc musiałabym dojeżdżać sama, a ona z rugiej strony przez las mnie samej nie puści :(. No i koniec końców staneło na tym, że weźmiemy dwa koty ze schroniska i dopuki nie zrobię prawojazdów to nasza wspólpraca ze schroniskiem się zakończy.