Nie do końca jestem w stanie go określić. Bardzo się cieszy na nasz widok, spuszczony ze smyczy leci prosto do domu. Wobec innych psów raczej obojętny, chociaż zdecydowanie woli damskie towarzystwo. Co nie zmienia faktu, że gdy piłka jest w jego posiadaniu to jest tylko jego, innym psiakom podejść nie pozwoli, ale mi oddaje i równie chętnie leci za aportem.
Myślę, że musi trafić w ręce człowieka, który z psami miał do czynienia, tak żeby Olin nie miał możliwości wejścia mu na głowę.
Jest na pewno inteligenty, szybko się uczy, bardzo lubi kontakt z człowiekiem.
Nie wiem jak zachowuje się w domu, czy zachowuje czystość. W kojcu się nie załatwia chociaż ma kawał trawy do wyłącznej dyspozycji, czeka za każdym razem na spacer.
Nie jest agresywny wobec człowieka, wobec psów też zachowuje się spokojnie.
Jest bardzo wesoły, żywy, energiczny. Potrzebuje dużo ruchu.