Jump to content
Dogomania

Patos

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Patos's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia i cierpliwość ;) Pozdrawiam :)
 2. Bardzo dziękuję, za te informacje, a zwłaszcza za załączone linki :) Dużo mi to wyjaśniło i na razie pójdę w stronę nauki jak szkolić psy w zakresie PT, aglility i obi. Szczególnie podobają mi się te studia podyplomowe w Warszawie. A powiedz jeszcze, jak to wygląda prawnie w Polsce? Na innych forach spotykałam się z opinią, że aby założyć ośrodek szkoleniowy i uczyć psy, nie potrzeba żadnych uprawnień, że biorą się za to ludzie, którzy często nie zrobili nawet żadnego kursu. Trochę mnie to przeraziło...
 3. Nie mówię, że nie chcę pomocy. Potrzebuję informacji od ludzi, którzy mają doświadczenie. Jestem w tej chwili na poszukiwaniu tego, co chcę w życiu robić. Nie, nie ułożyłam w życiu żadnego psa (nie licząc mojego), ale od czegoś trzeba zacząć. Wiem w tej chwili co potrzeba aby założyć ośrodek szkoleniowy (nie potrzeba żadnych uprawnień do szkolenia, co jest niestety smutne). Chciałabym w przyszłości pracować z psami, dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kiedyś zaczynał, a wiadomo, że na początku nikt nie ma doświadczenia. Chcę się dowiedzieć jak najwięcej na temat szkolenia psów do różnych zawodów, by móc wybrać taką ścieżkę, która najbardziej mi odpowiada.
 4. Po pierwsze radzę nauczyć się rozpoznawania zaimków osobowych. Jakoś nie czuję się mężczyzną. Po drugie nie rozumiem wyrazów współczucia. Według mnie praca z psami, która przynosi korzyść społeczeństwu, to nie jest coś, czego należy współczuć. Swoją drogą uważałam, że te forum jest na nieco wyższym poziomie (choć może chodzi tu tylko o poziom poszczególnych użytkowników). Sorry, ale nie zależy mi na tym, żeby ktoś z takim nastawieniem jak ty miał mi wskazywać kierunek mojej kariery. Nie o to zresztą prosiłam. Chciałam tylko poznać jakie są wymagania do wykonywania tych zawodów. Kierunek obiorę sama, bez twojej pomocy. Nie proszę o rady, a o informacje. Pozdrawiam.
 5. Witam, od dłuższego czasu przeglądam internet w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji na temat specjalistycznego szkolenia psów. Jest trochę informacji na temat samych szkół, ale nigdzie nie mogę znaleźć nic o tym, jakie szkoły, bądź kursy trzeba skończyć, by móc szkolić psy do konkretnych zawodów. Szczególnie interesują mnie psy policyjne (jakie kursy i czy trzeba mieć skończoną szkołę policyjną), psy dla niewidomych i psy ratownicy. Chciałabym też dowiedzieć się, co muszę zrobić, by szkolić psy do towarzystwa w zwyczajnym ośrodku szkoleniowym. Pozdrawiam ciepło :)
×
×
 • Create New...