Jump to content
Dogomania

syberiada

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by syberiada

 1. Co to znaczy obciążenie? W canicrosie, bikejoringu, czy kiedy? Sprecyzuj o co ci chodzi.
 2. Z jednym psem można uprawiać tzw canicross, czyli bieganie z psem, ale także bikejoring - rower, pies, kolarz. Można także robić to z pulką na płozach jak i na kołach. Możliwości jest sporo.
 3. Powoli nasza ekipa rozpoczyna przygotowania do wyprawy Inarijarvi Expedition, w związku z czym zapraszamy do udziału w naszych treningach. Można przyjechać i przeżyć prawdziwą maszerską przygodę z psami, które pojadą daleko za koło polarne zmagać się ze śniegiem i mrozem. Zaczynamy od połowy października. Umawiamy się poprzez [email][email protected][/email] Zapraszamy!
 4. [quote name='HUSKYTEAM']A ktoś Ci powiedział, że husky będzie biegł przy temperaturze + 15 stopni i to z obciążeniem? Te psy ledwo mają ochotę pogalopować trochę przy -10 stopni i to w zaprzęgu, w którym przypada na jednego psa około 10 kg. Kup sobie wyżła, będzie Ci biegał nawet w wieku 10 lat, i to bez opamiętania.[/quote] Stary powaliłeś mnie tą wypowiedzią, a tym bardziej dziwią mnie takie słowa wypowiadane przez człowieka, który jeszcze nie tak dawno z powodzeniem ścigał się z haszczakami. W każdym razie moje psy potrafią biegać zarówno przy +15 jak i ze znacznie lepszym skutkiem przy -10. I zaręczam potrafią galopować:lol:
 5. Przypadkiem trafiłem na ten temat, ale uderzyło mnie powtarzane co jakiś czas słowa "zdechły", "zdechła". Jak można w taki sposób mówić o zwierzakach? Krew mnie zalewa, bo doskonale wiem co za tym się kryje! Trochę więcej szacunku dla własnych psów!! To podstawowa rada dla wszystkich, którzy próbują bawić się w zaprzęgi. A kwestię mnożenia haszczaków na handel już pominę, bo to jest prawdziwa żenada. Ciągle ludzie szukają domów dla psiaków pochodzących od takich "hodowców", którym zależy wyłącznie na szmalu i gówno ich obchodzi jakiemu palantowi sprzedadzą szczeniaka.
 6. [quote name='Chikinchan']Syberiada gratulacje!! :p Macie piękną pasję. Fajnie, że nagroda trafiła do Was. Obejrzałam właśnie reportaż o Was w tvn'ie i muszę powiedzieć, że robicie ogromne wrażenie :cool2: No i uśmiałam się z prób reportera :eviltong::lol: Powodzenia i jak najwięcej frajdy na wyprawie przez jezioro, o której była mowa w reportażu- pewnie nie możecie się już doczekać zimy :razz: Ja bym nie mogła ;) Pozdrawiam! :p[/quote] Faktycznie reporter nie miał żadnych szans:lol: A przed zimą czeka nas jeszcze kupa roboty, to niech się ona tak bardzo nie spieszy. Szóstka młodych psów właśnie rozpoczyna treningi, a to zawsze jest droga przez męke:evil_lol: Pozdrawiamy
 7. [quote name='iwlajn']Ooooooooo, to witamy Zwycięzców i serdecznie gratulujemy wygranej!!!!:Rose: Świetnie, że wygrana trafiła do psiarzy!!!:cool2:[/quote] Dziękujemy za dobre słowo:lol:
 8. Cześć Paulina. Na początek jeszcze raz wielkie gratulacje!! My też prowadziliśmy swojego czasu hotel dla psów, zresztą kilka psiurów do dzisiaj regularnie nas odwiedza. Wiesz, że mamy 29 psów plus te, które wpadają od czasu do czasu. Mamy oczywiście też sąsiadów, ale na szczęście nie mamy z nimi problemów, a wręcz przeciwnie. Zresztą jak to na wsi każdy z nich ma psy i to po kilka, które regularnie szczekają po nocach i nikt nie robi z tego problemu. Podejrzewam, że w twoim przypadku może być tak samo. Żyjemy w Polsce i ten fakt daje nam ogromne możliwości :cool3: Po pierwsze nie ma żadnych przepisów dotyczących hodowli psów czy kotów! Tym bardziej nie ma takowych w kwestii psich hoteli. Na wsiach ludzie mają nierzadko po 5-6 psów i nic z tego faktu nie wynika. Nie podlega to żadnej kontroli oraz nie zaprząta absolutnie żadnej uwagi urzędników. Jeśli będziesz próbowała swój hotel zarejestrować to ugrzęźniesz w bagnie braku przepisów i niekompetencji urzędników, wiem bo sam to przerabiałem. W naszym kraju trzeba robić swoje i na nic się nie oglądać poza ogólnymi zasadami etycznego postępowania. Jeśli planujesz na początek 4-5 boksów to w ogóle się nie zastanawiaj tylko do dzieła!!! Powodzenia!!
×
×
 • Create New...