Jump to content
Dogomania

Kamelia

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 1. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w najbliższych zawodach w Środzie Wielkopolskiej! [url]https://www.facebook.com/events/272791156241757/?ref=22[/url]
 2. Kamelia

  rally-o

  W Poznańskim oddziale Dogmasters ruszają kursy RALLY-O ze SZTUCZKOWANIEM. Gdyby ktoś był zainteresowany więcej informacji w linku poniżej: [URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=488309454573964&set=a.439380689466841.99925.419480938123483&type=1&relevant_count=1[/URL]
 3. To próbuj z klikerem, pies naprawdę duuuuużo szybciej chwyta. na początek musi wiedzieć, że kliker=super, fajny smakołyk= fajna zabawa. Potem naprowadzaj tka jak zwykle ale kiedy pies będzie w tej pozycji której oczekujesz kliknij i daj smakołyk ale musi to być idealnie w tym momencie (UWAGA jeśli źle klikniesz to Ty się mylisz, nigdy pies czyli zawsze po ,,klik" musi być nagroda), potem też można pochwalić właśnie utrwalaniem komendy ,,super, dobra noga". Jak już troche załapie to stopniowo zmniejszanie naprowadzania do np. wskazania ręką, potem bez, sama komenda, jesli wykona to o co chodzi od razu ,,klik" i smakołyk, jeśli usiądzie np. zadaleko możesz powtórzyc albo powiedzieć ,,popraw", jeśli nie zrozumie wskazać ręka i ,,klik". Niektóre psy wyjątkowo ciężko nie łapią ,,nogi" ale trochę cierpliwości i czasu i będzie dobrze ;) najlepiej robić z klikerem trzy powtórzenia komendy i chwila przerwy - zabawa, inna komena, a potem znowu trzy powtorzenia, kolejne kroki róbcie rowno z postępami psiaka, nie za dużo naraz :) Powodzenia :)
 4. Miałam podobny problem z moim kiedyś, na ,,nogę" są dwa sposoby - z obejściem od prawej do lewej lub bezpośrednio dostawienie do lewej nogi. Używasz klikera?
 5. Kamelia

  problem szkoleniowy

  tak jak piszą poprzednicy:) A dodatkowo później jest też pewnie samo nakręcanie się, chcesz, żeby pies coś zrobił bo chcesz to nagrać itp, on tego nie robi, Tobie zależy i zaczynasz się bardziej irytować, nawet jeśli tego nie pokazujesz i coraz bardziej ci zależy. Psy są mistrzami w odczytywaniu sygnałów ze strony ludzi, często kompletnie nie zdajemy sobie sprawy z tego co sami robimy a pies to dostrzeże.
 6. Kamelia

  Pies zaczyna skakać, gdy ktoś się przytula

  Może wydaje mu się, że te osoby o coś się pokłóciły i chce je oddzielić tak jakby rozdzielał dwa psy. Można spróbować w takim momencie usiaść psu i kazać czekać oraz nagradzać go za spokojne zachowanie. Ale jak zwykle w tkaich przypadkach przyczyn może być wiele, najlepiej aby trener albo behawiorysta mógł to zachowanie zobaczyć i wtedy ocenić.
 7. Kamelia

  problem szkoleniowy

  Spróbuj go bardziej na to nakręcić (jeżeli podczas ćwiczeń jest znudzony, bądź niechętny), zachęć zabawką lub smakołykiem.Co do filmiku - nakręć spa np. szarpiąc się z nim, wciąż się bawiąc podbiegnij do aparatu włącz i zacznij robić to co chcesz nakręcić.Inna możliwość to nakręcanie psa już podczas nagrywania a potem wycięcie tej sceny :)
 8. Kamelia

  rally-o

  Obecnie do Polski wchodzi nowy psi sport - rally-o. jestem ciekawa czy ktoś na forum już o nim słyszał albo czy jest zainteresowany? :) Dla tych, którzy nie znają: [URL]http://www.rally-o.pl/[/URL]
 9. Kamelia

  Kurs pierwszej pomocy psom

  Dla Poznaniaków, którzy chcieliby nabyć wiedzy (oby nigdy nie potrzebnej do wykorzystania) jak udzielić psu pierwszej pomocy i poratować psie życie lub zdrowie w potrzebie, poniżej link: [url]http://www.poznan.dogmasters.pl/pierwsza_pomoc_2012_03_04[/url]
 10. Z linką jest taki problem - przynajmniej u mnie, że z racji, że jest to osiedle domków jednorodzinnych pies zmyka na drugą stronę ulicy, co nie jest zbyt bezpieczne :) A nawet jeśli ,,obcy" jest po tej samej stronie dluga linka u mnie stanowi zagrożenie, bo sporo tu samochodó, rowerzystów i ludzi, którym linka zagradza drogę. Ale jeśli ktoś ma warunki to jak najbardziej. Sama z niej korzystam kiedy jestem dalej za miastem.
 11. Mam bardzo podobną sytuację z moim psem. Jako szczeniak miał niegroźny incydent z dwoma psami. Dziś wychodząc na spacer już szczeka, a gdy zobaczy jakiegoś psa, wyrywa się, warczy itp.Odwrócić uwagę jest bardzo trudno, chociaż kontakt z psem ogolnie mam bardzo dobry. tak jak pisały przedmówcyznie wynika to z lęku, takie asekuracyjne. A co się dzieje gdy popuścisz smycz zamiast napinać i trzymać bliżej siebie, mój momentalnie przestaje szczekać, wtedy czasem tamten pies podchodiz, zapoznają sie i mój pies już darzy obcego wielką miłością. Czy jak poluzujesz smycz swojemu i pozwolisz sie zbliżyć do innego psa (jeśli go znasz i nie jest negatywnie nastawiony) czy odrazu przystepuje do ,,ataku" - próbuje ugryźć tamtego?
 12. Kamelia

  Czy w Poznaniu są jakieś psie przedszkola?

  frruzia - dokładnie, taka metoda jest wysoce niewłaściwa przy szkoleniu psów, zwłaszcza przy szczeniaku, którego w ten sposób można bardzo łatwo ,,złamać". Jest to jedna z metod nadal stosowanych w tzw. ,,tradycyjnym szkoleniu", które opiera się na teorii dominacji - trzeba stworzyć z psem stado, ustalić hierarchie, my mamy pełnić rolę psów alfa a skoro szczeniak nas nie słucha, ingrouje, zaczepia to trzeba pokazać mu kto tu rządzi, i że musi się podporządkować. Szkółki opierające się na szkoleniu pozytywnych odeszły od tego - człowiek nie jest psem i nie może się jak pies zachowywać, a żeby uzyskać posłuszeństwo trzeba stworzyć z nim więź, wypracować kontakt za pomocą nagród i zachęt. Owszem pojawiają się szczeniaki ,,problematyczne" wykazujące agresję, lękliwość i inne niepożądane zachowania w wieku kilku miesięcy, konieczne jest ich wyeliminowanie ale z pewnością nie w taki sposób.Co do takiego traktowania psa pracującego - jest to karygodne i obawiam się, że zarzuty skierowane do tej trenerki nie są prawdziwe.
 13. Kamelia

  Czy w Poznaniu są jakieś psie przedszkola?

  Twoje doświadczenia z tą trenerką, przyznam, ze mnie zaskakują. Faktycznie trenerka pracowała jakiś czas temu w ,,wesołej łapce". jednak obecnie zatrzmalam się u nich na dłużej właśnie dlatego, ze udało mi się znaleźć szkołę która i krytykuje metody Millana i ich absolutnie nie stosuje. O teorii dominacji nie wspominając. Każdy tego typu sposób postępowania z psem był nietolerowany, a właściciela nakierowywano na ,,właściwa drogę". A sposoby przyduszania do ziemi były już w zupełnosci krytykowane. Trafiłam do tej szkoły po doswiadczenaich z innymi psimi szkółkami i zagłębianiu się w tematykę szkolenia i zachowań psów dlatego są pewne zachowania których u trenera nie mogłabym zdzierżyć. Co do nauki - na kursy najczęściej trafiają osoby posiadające bardzo małą wiedzę na temat psów i kurs w tej szkołę na pewno może im wiele pomóc, równiez tym którzy nieco ,,zbładzili". Ktoś kto chce więcej robić z psem - w zależności od dziedzin ma trenów od agility, frisbee itp. a bordery to psy bedące często wyzwaniem dla trenerów, którzy maja z nimi mało doświadczenia, tak jak wielu potrafi ,,zniszczyć" owczarka niemieckiego ale w tej szkole nigdy sie z takim postepowaniem nie spotkałam. Sama nie miałam żadnym problemów z tą trenerką i spotykałam się ze stosowaniem z jej strony tylko metod szkolenia pozytywnego (które tez wiele mi pomogły), dlatego twoje słowa mnie dziwią.
 14. Kamelia

  frisbee w Poznaniu

  W Poznaniu, w szkole ,,Dog Masters" ruszają nowe kursy frisbee. Świetny sposób na dobra zabawę z psem, lub dobry start dla tych którzy planują bliżej związać się z tym sportem. Podejście profesjonalne, pozytywne i miła atmosfera na zajęciach. :) Oto link: [url]http://www.poznan.dogmasters.pl/szkolenie_psow_frisbee[/url]
×