Jump to content
Dogomania

gaba16

Members
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

gaba16's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. [quote name='bazylowa'] Jeśli liczysz na spokojne spacerki po miejskim parku z psem upiętym na automatycznej smyczy, to zapomnij o węgrze. [/quote] cóż, przyznam szczerze, że tak trochę liczyłam. Dlatego tak bardzo bałam się i odwlekałam sprawę z węgrem. Myslałam, że może jednak "tak się tylko mówi". Ale nie chcę krzywdzić psa, więc chyba węgier pozostanie dla mnie tylko ślicznym pieskiem. Hmmmm... A jeśli by biegał rano i oprócz tego 2 razy dziennie spokojny spacerek (pół godziny) i jeden dłuuuuugi z bieganiem znowu? No i oprócz tego szaleństwa z moim bratem w ogrodzie? Sama nie wiem... Nie chcę z niego tak od razu rezygnować, ale przyznam, że się trochę boję;/
  2. tropienie? chyba nie... miałam w planach, żeby wysyłac ją (bo chcemy suczkę) na coś w rodzaju polowań (nasi znajomi wyjeżdżają tak co 2 tyg.) mój Tata wczoraj nawiązał kontakt z jedną hodowlą, czekamy na odp.
  3. cześć, jestem nowa na forum, więc proszę o wyrozumiałość jakby co :) otóż, razem z rodziną planujemy zakup nowego psa ( w te wakacje zginęła nasza ukochana Gaba). Po przetrząśnięciu wszystkich domowych książek o psach natknęliśmy się na wyżła węgierskiego. I się zakochaliśmy. ALE! Nigdy nie miałam do czynienia z wyżłami. W mojej rodzinie dotychczas był spanielek i dwa bokserki. Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o tych psiakach. Niby przeczytałam już wszystkie "charakterystyki rasy", ale wolałabym usłyszeć coś po prostu od właścicieli, lub ludzi, którzy mają z nimi do czynienia. Mieszkam w dużym domu, z ogrodem, z rodzicami i bratem (lat 10). W domu jest ktoś cały czas. Tata biega rano ok. 45 minut, ja wracam ze szkoły różnie, ale mam wolne wieczory, oprócz tego w środku dnia zawsze jest możliwość wyprowadzenia. Moje pytania: 1. czy szczeniaki "roznoszą dom"? czy tak jak normalnie (porównywalnie z bokserem?) 2. czy możliwe są zniszczenia, nawet jeśli ktoś jest w domu? i oprócz tego jeśli macie jakieś ciekawostki, ważne zalecenia, to bardzo by mi było miło, gdybyście chcieli się ze mną nimi podzielić. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Create New...