-
Posts
681 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bushido
-
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='Bushido'][URL]https://picasaweb.google.com/114806806614562947536/Spinka[/URL] tutaj są wszystkie zdjęcia, na końcu te teraźniejsze :) Zaraz tekst sklecę ;)[/QUOTE] Spinka trafiła do sandomierskiego przytuliska 8 sierpnia. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Obustronne zapalenie rogówki i alergiczne pchle zapalenie skóry. Jesteśmy w trakcie leczenia, na dzień dzisiejszy jest o wiele lepiej. Do tej pory kąpiemy Spinkę specjalnym szamponem, oczka zakrapiamy kroplami. Ktoś wyeksploatował ją w stopniu maksymalnym, a gdy zabrakło jej zdrowia pozbył się malutkiej, wyrzucając na ulicę. Spinka to radosna, ciekawska psinka, cierpliwa, łagodna i bardzo grzeczna. Ewidentnie był to pies domowy, potrafi chodzić na smyczy, swoje potrzeby załatwia jedynie na zewnątrz. Uwielbia spacery a jej ulubionym zajęciem jest wygrzewanie się na słońcu! Spinka jest staruszką w typie shih-tzu (ma około 10-12 lat). Na inne psy, samochody, rowerzystów nie zwraca uwagi. Chcemy aby przyszli właściciele mieli świadomość tego, że jest to pies wymagający zabiegów pielęgnacyjnych i ze względu na swój wiek być może częstszych wizyt u weterynarza. Jest w niej tyle cierpliwości i pokory wobec życia, które tak mocno ją doświadczyło. Po tym wszystkim co przeżyła należy jej się cichy, spokojny dom u mądrych, odpowiedzialnych ludzi. Marzy nam się dla niej miejsce na poduchach przy kochającej rodzinie do końca jej psiego życia. Wymagamy podpisania umowy adopcyjnej. Tel. 502 422 736 505 269 006 E-mail. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[URL]https://picasaweb.google.com/114806806614562947536/Spinka[/URL] tutaj są wszystkie zdjęcia, na końcu te teraźniejsze :) Zaraz tekst sklecę ;) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Czy Spineczka ma ogłoszenia? Może wykupię dla niej na bazarku pakiecik ale musicie podesłać mi skleconych ładnie kilka sów o małej bo zdjęcia tu są ;)[/QUOTE] Ma jedynie jedno na tablicy. Dziękuję:loveu::loveu::loveu: Dziś będą nowe fotki i napiszę jakiś tekst. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Dziś byłyśmy na kontroli u weta. Pobiegłyśmy :) Sierść ładnie odrasta, ale krople wciąż wkrapiamy i żelem smarujemy oczka. Widać poprawę. Kąpanko też wykonane więc Spinka czysta i pachnąca. Ludzia można szukać :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Tylko do takiego!!! Ludzie w większości biorą psiaka "bo ładny" albo "modny" a nie zdają sobie sprawy, że przy długowłosych trzeba poświęcić im więcej czasu albo wydawać częściej pieniądze u gromera ;) a o wiedzy na temat charakteru psa to już nie wspomnę... To musi być SWÓJ ;) dla ciebie maleńka :D[/QUOTE] Więc drogie plaskate ciocie popytajcie swoich plaskatych znajomych czy nie chcą plaskatego cuda! :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Macie rację. Tylko do plaskato-bardzo-lubnego ją oddamy. Najlepiej miłośnika rasy. :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
:loveu: Dziś były Panie po pieska ale to nie ci, o których pisałam. Spinka za mała dla nich i chyba za stara. Ta z facebooka nie odzywa się. Ponad 700 wejść na tablicy i nic. :( -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Dziś też ich nie było, ale za to na fejsie jakaś Pani o nią pyta. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']To już chyba dzisiaj nie będzie nic wiadomo. Może jutro?[/QUOTE] Może tak, ale na pewno się kiedyś zjawią. Spinka wczoraj kilka godzin spędziła na dworze :) a potem na kolankach :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']I co???..........[/QUOTE] Jeszcze nic, Pan musiał dłużej zostać w pracy. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Cały czas trzymam za to akciuki :) I wierzę, że poszukacie dla niej wspaniały dome Głaski dla małej :)[/QUOTE] Dzisiaj po 15 przyjadą Państwo po jakąś suczkę. Bardzo fajni, wzięli już kiedyś od nas sunię ale odeszła :( Chcą zapełnić pustkę w sercu i pomóc jakiemuś bezdomniakowi. Spinka byłaby idealna dla nich. Trzymajcie kciuki! -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Czy jak podleczycie - wyleczycie mała a nie będzie dla niej jeszcze DS to myślicie może o daniu jej do DT do innego miasta? Czy jest to możliwe? Czochraczki dla małej :)[/QUOTE] Nie wiem szczerze mówiąc, mamy złe wspomnienia z oddawaniem psów na DT do innych miast ale kto wie, mam nadzieję, że nie trzeba będzie. Duży odzew jest z tablicy. Ludzie pytają o nią, na razie żadnych konkretów. Dom się szybko znajdzie mówię Wam :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj naszą Spineczkę odwiedziła przesympatyczna i przemiła Pani Maria. Psiaki dostały prezent w postaci karmy, za który serdecznie dziękujemy! ale głównym celem tego spotkania było poznanie malutkiej. Wrażenia oczywiście pozytywne, Spinka podbiła serce Pani Marii (wcale się nie dziwimy :)) Ze Spinką zaprzyjaźniamy się coraz bardziej, to bardzo oddana psinka, chodzi za zaufaną osobą krok w krok. [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/62636064698858684770.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/73315897638973288994.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/16059352596699313443.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/71481385888382862752.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/94701288899956139143.jpg[/IMG][/URL] -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='marmosia']Dzień dobry Spineczko :)[/QUOTE] Witamy! :) Dziś Spinka powitała mnie merdając ogonkiem. Pognałyśmy od razu na spacer, załatwiła swoje potrzeby i walnęła się na trawkę. Ona mogłaby cały dzień spędzić na zewnątrz i na słońcu. :) Potem patrzyła jak robię jedzonko, nie obyło się bez rozpieszczania psiny najlepszymi kęskami :) Wykąpaliśmy się dziś :) Rozłożyła się po tym na słoneczku i suszyła. :) Myślę, żeby zabrać ją na dłuższy spacerek i porobić jakieś ładne zdjęcia. :) Zrobiłam ogłoszenie na tablicy i już było 400 wejść. :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Spinka dziś nie chciała wrócić ze spacerku. Położyła się na słoneczku i protestowała. :) Właściwie kilka godzin tak spędziła, bez prawie jakiegokolwiek ruchu. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Dzięki Osa :) Mnie się wydaje, że ona długo u nas nie pomieszka :) W zeszłym tygodniu oddaliśmy do adopcji też 10-letniego psa. Zdarzały się adopcje psów bez łapek, niewidomych. Mieliśmy niewidomego staruszka owczarka szkockiego pojechał do Warszawy, ostatnio wyżełkę wyrzuconą z samochodu, zaniedbaną, widać, że urodziła miliony szczeniaków, też długo u nas nie pobyła. Będzie dobrze :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='b-b']Trafiłam przez "SHIH-TZU w potrzebie!" Jaka ona jest urocza napisz proszę skąd się u was wzięła. Mam nadzieję, że znajdzie dobry domek. kochany robaczek :) Czy nie idzie małej zabrać ze schroniska na DT?[/QUOTE] Ktoś ją wyrzucił na ulicę. Spędziła tam tydzień. Tyle zajęło przekonanie Urzędu Miasta przez Straż Miejską, że trzeba ją stamtąd zabrać. My mamy zakaz od miasta przyjmowania psów do przytuliska bo musimy się wynosić z naszego lokum, ludzie się skarżą, tylko niestety nie ma gdzie. Jedyne DT jest zajęte przez szczeniaka wyrzuconego na ulicę. Pani ma dodatkowo remont w całym domu i nie wyrabia. A i musimy ją leczyć u konkretnych wetów w Srzu, to wymóg więc inne miasta nie wchodzą w grę. U nas ciężko z DT. Spinka ma u nas swój pokoik, ciepłą kołderkę, pełną miskę. Wychodzi na spacery 2 razy dziennie i kiedy ktoś jest w przytulisku biega po budynku albo znajdzie sobie jakieś ciepłe miejsce i śpi. Nie hałasuje, nie jest natrętna, nie domaga się pieszczot, ostatnio zaczęła się bawić. Także oddamy ją dopiero jak zostanie wyleczona, ale nie zaszkodzi już teraz poszukać ludzia ;) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[quote name='marmosia']Jestem u maleńkiej ...[/QUOTE] Wielkie dzięki dla tych którzy już są i którzy dopiero będą :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/73023720739776971083.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/57441592068291515556.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/88300123431240867638.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/95698726814995998979.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/57554242883139111964.jpg[/IMG][/URL] -
[URL="http://iv.pl/"][IMG]http://iv.pl/images/75697448968799157396.jpg[/IMG][/URL][B] [SIZE=5]SPINKA JUŻ W NOWYM DOMU!![/SIZE] Imię: Spinka Płeć: suka Kastracja/sterylizacja: -- zbyt ryzykowna Wiek: 10-12 lat Miejsce pobytu: Przytulisko w Sandomierzu Stosunek do dzieci: lubi Stosunek do innych zwierząt: lubi [CENTER][B]Inne ważne informacje, np. stan zdrowia: po zakończeniu leczenia zostanie oddana[SIZE=3],[SIZE=2] alergiczne[/SIZE][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000][SIZE=2] pchle zapalenie skóry, obustronne zapalenie rogówki. Sierść odrasta. Widzi coraz lepiej. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [/B][B]Krótki opis psa: Bardzo łagodna, cierpliwa, czysta, ładnie chodzi na smyczy, spokojna. Kontakt do os. zgłaszającej(mającej bezpośredni kontakt z psem): [/B][SIZE=2][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]502 422 736 [/FONT][/COLOR][/SIZE][B] Wątek: [/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230674-Spinka-schorowana-staruszka-shih-tzu-w-sandomierskim-przytulisku?p=19513928#post19513928[/URL]
-
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Mamy zaprzyjaźniony psi salon, może się tam wybierzemy jak trochę sierści przybędzie. :) Kołtuny przy oczach najtrudniej powycinać bo się kręci, wierci i ucieka. Wcale się jej nie dziwie bo kilka razy dziennie męczymy ją tymi kroplami i żelami i ma tego już pewnie dość malizna. Dzięki Brga :loveu: Za leczenie płacić nie musimy. Miasto zapłaci za leczenie małej.Suchej karmy nie je bo wiadomo zęby nie te. Codziennie dostaje mokrą karmę, makaron mieszamy raz z puszkami, raz z mięskiem. No i sterylki raczej nie będzie, nie będziemy ryzykować. Dziś byliśmy u weta. Biegła ile sił w nogach, ale poduszeczki troszkę jeszcze bolą bo odparzone miała. Dobiegła zziajana :) Doktor ją obejrzał i mówi że spora poprawa. Tabletek już jeść nie musi. Wzrok się poprawił, kropelki dalej dajemy. I kąpiemy jeszcze. Dziś kąpaliśmy na zewnątrz bo bardzo ciepło. Dama schła na słoneczku ;) Mówię Wam taki to kochany, grzeczny pies. Zaczyna się bawić, zaczyna być ciekawska. Zaraz wstawię zdjęcia z dziś. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
[URL="http://iv.pl/"][IMG]http://iv.pl/images/61055130453686458205.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://iv.pl/"][IMG]http://iv.pl/images/63733046537919013609.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://iv.pl/"][IMG]http://iv.pl/images/36885803289308846059.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://iv.pl/"][IMG]http://iv.pl/images/89191782167086603800.jpg[/IMG][/URL] Spinka oceniona na 10-12 lat. Sterylki już mieć nie może bo mogłaby się nie obudzić więc jakiś mądry dom będzie potrzebny. Z oczkami lepiej ale sunia nie odzyska całkowicie wzroku. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Spinka oceniona na 10-12 lat. Sterylki już mieć nie może bo mogłaby się nie obudzić więc jakiś mądry dom będzie potrzebny. Z oczkami lepiej ale sunia nie odzyska całkowicie wzroku. -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Spinka jest bardzo czysta. Nie załatwia się w swoim pokoiku tylko dama koniecznie musi wyjść na dwór. Dziś idziemy do weta, będą też nowe zdjęcia. :) -
Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!
Bushido replied to Bushido's topic in Już w nowym domu
Ona ma niemal prześwitującą sierść. Kąpiemy ją póki co. Kiedy moczymy sierść widać skórę. Obcięliśmy kołtuny. Nie miała pobieranych zeskrobin. Diagnoza była oczywista dla weta bo miała multum pcheł na sobie. Widać, że jej stan się poprawia. Sierść odrasta a sunia już nie jest apatyczna tylko skora do zabawy. Jutro idziemy do weta. Konkretnego wieku nie podał ale braki w uzębieniu to ma spore.