Jump to content
Dogomania

filomen

Members
  • Posts

    256
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by filomen

  1. [quote name='Frotka']Zawsze jest to parwo, zmutowane.[/quote] w materiale TVP3 pokazali in blanco zaswiadczenia podbite przez weta, domyslam się, że tego co do dzisiaj tam buszuje. Czy nie jest to podstawa do złożenia skargi do jakiejś komisji etycznej czy instytucji, która moze odebrać prawo wykonywania zawodu? Wiem, że to materiał z 2006.
  2. [B]proponuję nie zwracać uwagi na to co ten typ pisze[/B], bo tylko bedzie zaśmiecał wątek i rozmywał temat a o to mu chodzi. Widać, że czytaja nasze informacje i bardzo dobrze. Mam natomiast inną sprawę do poruszenia. Co z tymi psami co zostały? jak mozna sprawdzić czy dostają cos do jedzenia? Pałce zyła złota się skończyła to teraz dopiero je może głodzić. Może dałoby się je dokarmiać? tylko trzeba by tam wejśc z karmą. W porządnych schroniskach działają wolontariaty i pomagają w takich sprawach.
  3. materiał z tvs brawo :lol: [B]Psi los[/B] [IMG]http://gfx.tvs.pl/img/infromacje_film_top.png[/IMG] [IMG]http://gfx.tvs.pl/img/infromacje_film_foot.png[/IMG] Maciej Wąsowicz, 2009-01-12 21:42 [B]Są miejsca, gdzie nosi się je na rękach, wyprowadza na spacery a gdy chore wzywa weterynarza, bo mają status członka rodziny. Taki bywa psi raj, za który płacą bezgraniczną i bezinteresowną miłością. Ale psy mają też swoje piekło, pełne głodu, zimna, chorób. Bez nadziei na zmianę, bo może kiedyś były rozkosznym szczeniakiem, ale to było dawno i nikt ich już nie chce. Olkuskie schronisko i pytanie: jeśli są w nim zwierzęta, to po której stronie klatki?[/B] [URL="http://www.tvs.pl/informacje/7723/foto/10542/"][IMG]http://gfx.tvs.pl/news_foto_lista_m/11/10542.jpg[/IMG][/URL] Psy, które obrońcy praw zwierząt niemal siłą zabrali ze schroniska w Olkuszu. - [B]One rozgrzebywały błoto, żeby wyjąć resztki kości. Kiedy któremuś się udało wyjąć kawałek kości, to rzucał się na niego inny pies[/B] - opowiada Urszula Sołtysik, Pro Animals. Tak wyglądała tragiczna rzeczywistość przytuliska. Alarm z końcem ubiegłego roku podnieśli wolontariusze z charznowskiej funadcji Pro Animals. - [B]Zwróciłyśmy uwagę na psy, które prawie konały stojąc [/B]- mówi Jolanta Racka, Pro Animals. Choroby, niedożywienie i mróz według obrońców zwierząt dziesiątkowały psią populację przepełnionego blisko dwukrotnie schroniska. Dlatego animalsi wszczęli alarm, który na szczęście przyniósł skutek. - [B]Postanowiłem zakazać przyjęć zwierząt do schroniska [/B]- deklaruje Kazimierz Janik, powiatowy lekarz weterynarii w Olkuszu. Oficjalnie z powodu przepełnienia i braku wymaganej prawem odległości schroniska od zabudowań mieszkalnych. Tyle, że schronisko od 10 lat nie zmieniło lokalizacji. Po interwencji obrońców praw zwierząt błoto w boksach zamieniło się w trociny, budy zyskały ocieplenie, a miski wypełniły się jedzeniem. Mimo to żadna z gmin, która do tej pory korzystała z usług schroniska płacąc za nie setki, czasem tysiące złotych, nie przedłużyła z nim umowy. - [B]W związku z taką decyzją powiatowego lekarza weterynarii niestety nie mogliśmy, nie możemy zawrzeć na chwilę obecną umowy z podmiotem prowadzącym schronisko[/B] - mówi Izabela Kasprzyk-Kocjan, UM Olkusz. Niestety, a według animalsów "na szczęście", bo bytność psów w tym schronisku nie przypominała życia, a powolne umieranie spowodowane mnożącymi się chorobami. Dlatego zabrali stąd aż 25 zwierząt. - [B]Ile w ogóle zwierząt było chorych z tych 25? Wszystkie. Żadne zwierze nie miało zadowalającego stanu zdrowia. Wszystkie były wychudzone, wszystkie miały odleżyny, pchły, wszoły, świerzb, zapalenie płuc[/B] - opowiada Urszula Sołtysik, Pro Animals.Wolontariusze twierdzą też, że psy miały przede wszystkim jednego pasożyta, przed którym nie potrafiły się obronić -właścicieli schroniska. Właścicieli, a właściwie właściciela, który wolał wyrzec się własnej tożsamości niż stanąć przed kamerą. Dlatego, wprawdzie krótkich, ale jednak wyjaśnień udzieliła jego matka i tak odpowiedziała na zarzuty obrońców zwierząt. - [B]To nie są nasze zdjęcia, to nie są nasze psy[/B]. Co zastanawiające po stronie właściciela schroniska staje nie tylko matka, ale także Olkuskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Jak Pan się odnosi do tych doniesień na temat schroniska, że psy są tu męczone i maltretowane? - [B]Jest to wiele przesadzona informacja -[/B] odpowiada Jarosław Zub, OSPZ. To przestaje jednak zastanawiać, kiedy okazuje się, że w zarządzie tego stowarzyszenia zasiada... siostra właściciela schroniska. Schroniska, któremu władze Olkusza już nie ufają i szukają alternatywy dla jego podopiecznych. - [B]Na chwilę obecną szukamy schronienia dla tych zwierząt[/B] - mówi Izabela Kasprzyk-Kocjan, UM Olkusz. Na nowy dom czekają też psy wyrwane ze schroniska i odratowane przez animalsów. Boluś, Czekuś, Łatka i Smarczek.
  4. cos mi szwankuje komp - sorry za śmietnik. Stowarzyszenie zarejestrowane w lipcu 2008, ozywiło się przed kamerami TVP3 w obronie Pałki :angryy: kolesie do robienia fortuny z pieniędzy podatników
  5. [quote name='filomen']cos mi sie nie udalo [url=http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment]Przegl
  6. [quote name='filomen'][url=http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment]Przegl[/quote] cos mi sie nie udalo [URL]http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment[/URL] piszcie swoje komentarze do tego artykułu co za perfidia i zaklamanie - pan Zub kolega Pałki zaklada stowarzyszenie na pomoc zwierzętom. pali się pod tyłkiem, co ? :angryy::angryy::angryy:
  7. [url=http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment]Przegl
  8. [quote name='Redpit'][url=http://sbz.republika.pl/galeria.html]Schronisko Bezdomnych Zwierz[/quote] po wpisaniu w google olkusz + schronisko na pierwszej pozycji pojawia się link do strony Pałki. Dobrze by było jeśli ktoś z Was umie popracować nad pozycjonowaniem, zeby gdzieś wysoko na 1 stronie pokazywał się link do dogomanii z opisem tego co sie dzieje. Ludzie często korzystają z googla. Ja niestety nie umiem tego robic
  9. [quote name='Morgan:-)']A czy napisałaś, że zrobiona została czystka w której zamordowano wiele psów żeby "oczyścić atmosferę" a teraz pod publikę i tymczasowo stwarza się pozory bliskie ideału? Bo bez tej informacji obecny obraz tego przybytku będzie się jawił nad wyraz świetlanie, a my wyjdziemy na histeryczki - tak mi się wydaje :lol:[/quote] nie pisałam bo nie doczytalam tego wcześniej. Wysłałam opis ze zdjęciami. kazdy kto zobaczy te zdjęcia a jest normalny nie pomysli, że jestem histeryczką tylko będzie wstrząśnięty. Slijcie też e'maile im wiecej tym lepiej.
  10. Może zostanę uznana za oszołoma, ale pamiętajmy o tym, ze Prezydent RP jest osobą zdeklarowana jako przyjaciel zwierząt. Dla tych, którzy nie pamietają; jeszcze w czasach, gdy był prezydentem Warszawy apelował do mieszkańców miasta, aby zimą opiekowali się kotami mieszkającymi w piwnicach budynków. Myślę, że w sprawie bestialstwa w Olkuszu śmiało można pisać do Kancelarii Prezydenta RP. :diabloti:[/quote] napisałam do premiera i do prezydenta i do biura posłanki Joanny Muchy z PO. Tylko z jej biura dostalam odpowiedź ze dzis wysłali listy do burmistrza, wojewody i inspektora wet. Obiecali śledzić sprawę. Do prezydenta i premiera na stronie jest adres e'mail tylko trzeba podpisac sie imieniem nazwiskiem i adresem.
  11. Witajcie, raczej zajmuję sie kotami na Miau ale ta tragedia nie pozostawia nikogo obojetnym. zobaczcie jak pan Pałka dba o swój wizerunek w mediach [url=http://wroclaw.naszemiasto.pl/inne/specjalna_artykul/641833.html]NaszeMiasto.pl : Wroc
×
×
  • Create New...