Jump to content
Dogomania

Paatrycja

Members
 • Posts

  430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Paatrycja

 1. Wzięłam te słowa z jednego z wierszy w powieści J.R.R. Tolkiena i połączyłam razem. W przetłumaczeniu na angielski oznacza to "glittering middle-earth" czyli "błyszczące śródziemie".

  Niestety wczoraj przeczytałam, że nazwa hodowlana rejestrowana w Irish Kennel Club może mieć tylko JEDNO słowo, co według mnie jest totalną głupotą. Muszę do nich napisać w tej sprawie.

 2. [quote name='Squ']Trochę komplikowane to macie ;) W każdym razie mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i gdzieś wylądujesz na wecie :) Patrycja, kiedy podenco będziesz miała? :cool3:
  [/QUOTE]

  A powiem Ci, że znajoma właśnie spodziewa się miotu i byłaby okazja, ale przez ostatni czas interesuje mnie inna, bardzo podobna rasa i aktualnie jestem na etapie głębszych rozmów na ten temat z hodowcami. :cool3:

 3. [quote name='Cockerella']Nad Budapesztem też rozmyślałam ;) myślałam choćby nad rokiem, a później nad przeniesieniem się do Niemiec. Jednak studia w Budapeszcie kosztują ponad 10 tys. euro rocznie (!), na co niestety nie było mnie stać (a do tego doszłyby jeszcze opłaty z mieszkanie, jedzenie i inne (w prawdzie nie wiem jakie koszty związane są ze studiami w UK, nigdy się tym nie interesowałam)). Zdecydowałam się na studia w pl, choć z zagraniczną maturą nabiegać się z papierami i na dzwonić trzeba nieźle, ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń :cool3:[/QUOTE]

  Mam jeszcze 3/4 lata nad rozmyślaniem. Muszę przez ten czas dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań, ewentualnych stypendiów dostępnych, jeżeli ktoś chce studiować właśnie w Budapeszcie. W najgorszym bądź razie, jeżeli wszystko będzie szło pomyślnie będę w stanie zaciągnąć kredyt.
  Życie w Budapeszcie jest zdecydowanie o wiele tańsze niż to w Irlandii. Kilka tysięcy studentów wyjeżdża, aby tam studiować, ponieważ nawet, jeżeli mieliby płacić taką kwotę za studia za rok, to i tak jest to bardziej opłacalne niż studiowanie w Irlandii. ;)

 4. [quote name='Squ']Czy ja wiem czy mamy fajniej.. Za dużo wydziałów, a za mało miejsc pracy. Nie czaję po co otworzyli Poznań i Kraków.

  A nie możesz próbować dostać się na wetę w UK? UK i IRL są jakoś powiązane pod względem uczelni i matur?[/QUOTE]

  Niestety, ale studia w UK są szalenie drogie (nie mówiąc już o życiu tam). Tutaj mam kierunek finansowany i płacę dość niewielkie pieniądze w porównaniu z tym, co musiałabym zapłacić studiując w UK. Obecnie w tym roku ubiegam się o miejsce na veterinary nursing (głównie na UCD - ucd.ie) Po trzech/czterech latach studiów (w zależności od uniwersytetu) rozmyślam już nad pojechaniem na studia do Budapesztu na weterynarię.
  Chodzi również o chemię i biologię. W tym roku wzięłam na siebie te dwa przedmioty i uczyłam się na własnę rękę, ponieważ nie mam ich jako przedmioty w swojej szkole. Chemię muszę zdać na rozszerzeniu na przynajmniej 60+% aby będąc braną od uwagę, niestety ucząc się sama nie podołałam. Biologia poszła mi lepiej, ale jednak zrezygnowałam z rozszerzenia na podstawę ze względu na to, że nie przerobiłam ponad połowy wymaganego materiału, ale egzamin napisałam. Jak dobrze tego jeszcze nie wiem.
  Jest jeszcze opcja pójścia na zoologię i wtedy po czterech latach ubiegać się o miejsce jako graduate student, czyli osoba z dyplomem z dziedzin nauk w ręce.

 5. Jak ja bym chciała mieć u siebie tyle uczelni do wyboru i taki - przepraszam, ale - niski próg, w dodatku nie zbyt wygórowanymi maturami (dokładniej mówiąc biologii). :roll:

  Na całą Irlandię jest tylko JEDNA JEDYNA uczelnia, która ma kierunek medycyny weterynaryjnej. Najniższy próg waha się pomiędzy 560-600 punktów z matury, z czego maksymalna możliwa ich uzyskania to 600 punktów. Ci, co nawet będą mieli to minimalne 560/600 nie mają gwarantowanego miejsca. Jedno wielkie losowanie. Nawet nie wiecie, jak to marnuje marzenia.

  Ale trzymam za wszystkich kciuki bo wiem, jak bardzo wam na tym zależy!

 6. Chętnie przeczytałam bym regulamin i Obi i PT, jeżeli można takowy znaleźć na internecie. Byłabym wdzięczna za podanie linku.
  Również, jak bardzo różnią się od siebie klasy i właściwie na czym one polegają? Rozumiem, że najprawdopodobniej czym wyższa klasa tym wyższy poziom?

 7. Poradziłabym kupować po jednym worku i po prostu później ewentualnie dokupić drugi, niż jeżeli martwić się, czy karma nie straci ważności. Spora część również zależy od producenta karmy oraz sposobu jej przechowywania. ;)

×
×
 • Create New...