Jump to content
Dogomania

martyska

Members
  • Posts

    271
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by martyska

  1. Intersuje mnie wasze zdanie na temat karmienia yorka Barf, ponieważ zawierzam karmić swojego yoreczka właśnie tym sposobem? Jest dobry dla yorków? Czy nic sobie nie zrobi tymi surowymi kościami z mięsem? Od jakiego wieku zacząć go tym karmić, bo w czasie gdy go odbiorę czyli w czawrtek 14.08.2008r. będzie miała 10tyg.wiem że na początku musi jeść to co w domku, ale później chcę wprowadzać Barf.
  2. Witam wszystkich miłośników piesków, a w szczególności piesków o cudowniej rasie czyli yorkomanów. Jestem na tym forum zupełnie nowa, troszkę na początku czytałam, ale teraz się zarejstrowałam i będę pisać. W czwartek 14.08.2008r. do mojego domku przywita sunia yorkshire terrier. Będzie miała skończone 10tyg. Jest to sunia z rodowodem, ponieważ rasowy=rodowodowy ja to znam. Najważniejszą sprawą jest to, że muszę się troszkę przygotować do odebrania suni, ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie miałam rodowodowego pieska. Dlatego musicie mi pomóc. tzn. nie musicie, ale jeśli zechcecie to będę bardzo wdzięczna. :loveu: Moje pytania (troszkę ich będzie ale ja chcę dla mojego yoreczka jak najlepiej): 1. O co pytać przy odbiorze szczeniaczka? 2. Co musi mi pani dać wraz z pieskiem? (wiem że książeczkę zdrowia, metryczkę, ale czy coś jeszcze) 3. Sunia będzie z rodowodem, ale chyba najpierw dostaje się tylko metryczkę? Jak potem wyrobić rodowód? Gdzie mam iść i w jakim wieku szczeniaczka? ile mniej więcej będzie kosztowało wyrobienie rodowodu? 4. Czy pani mi pokaże jak się zakleja uszka? Mam ją o to poprosić? 5. Na wystawy robi się yoreczką koki, ale ja nie umiem ich robić, więc co ja mam zrobić? 6. W jakim wieku może piesek zacząć karierę na ringu? 7. Ile mniej więcej kosztuje wystawa? Ile wy płacicie za wystawę całą? Chodzi mi o całe przygotowanie i łącznie ile was to wynosi? 8. Jak się robi papiloty? Czy to też może mi pokazać ta pani od której kupuję? 9. Ja kupuję yorka z hodowli Dorplant czy znacie tą hodowlę? Jest to hodowla owczarków niemieckich i yorków? 10. Gdzie kupuje się szczoteczkę do zębów dla psów i pastę? 11. Co powinnam kupić dla yorka? Proszę powiedzcie mi poniewż te najważniejsze rzeczy już mam ale może o czymś zapomniałam. 12. Postanowiłam karmić mojego yorka Barfem czy to dobry pomysł jak dla yorków? W jakim wieku powinnam go zacząć stosować? Wiem że na początku to co jadła u siebie w domku, ale później z czasem można przejść na żywienie już z własnego planu. Czekam na odpowiedzi na wszystkie pytania, wiem że ich dużo, na niektóre znam odpowiedź, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam i trzymajmy się wszyscy. :p Jak się wkleja zdjęcia, bo nie mogę? [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/C:\Documents and Settings\qw\Pulpit\żółwie\york[/IMG]
  3. Cześć. mam ostatnie pytanie przed zakupem, ponieważ zastanawiam się dlaczego niektóre yorki szczeniaczki mają taką gładki włos, przylegający do ciała np.: [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1575113_sprzedam_yoreczke_lodz.html[/url] a inne mają taki dłuższy, taki są zarośnięte np.: [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1577584_york_yorki_yorkshiteriery.html[/url] Które są lepsze i którego typu lepiej kupić, ponieważ zaplanowałam już że kupuję w czwartek, ale mam do wyboru dwa rodzaje z dwóch różnych hodowli dlatego się pytam które lepsze i czym się różnią. Czy te z krótszym włosem będą miały rzadki włos czy co? Pozdrawiam
  4. [quote name='ula.p']Jak o kazdego psa. I tak i nie. Yorki z nieobcięta siersią mają tego pecha (a w zasadzie ich własciciele)ze jesli stolec psa jest poluźniony i mięciutki to moze zaczepić sie na włosach i tam zostać. Nelezy go wtedy zjąć a zabrudzone włoski umyć. Jesli kupka jest prawidłowej "konsystencji" czyli średnio twarda i wilgotna to pupa psa po "sranku" jest czysta. Poza tym psy zazwyczaj się myją jęzorkiem. Przynajmniej moje. Sromu u suczek czy prącia u psów nie trzeba wycierac po siusianiu jeśli regularnie przystrzyga sie tam włoski. Jeśli są długie to pies je moczy i naturalnie należy je umyć. Pani nie musi. Ta Pani CHCE i deczko przesadza oraz wyolbrzymia Yorkowe potrzeby. Jeśli karmi psa jedynie gotowanymi skrzydełkami, to albo jest niepoważna albo ma rozpuszczonego przez siebie psa który odmawia jedzenia czegokolwiek innego. Ale to również jej "wina". Możliwe że jej pies źle toleruje karmy suche (granulki) lub puszkowe i nie ma innego wyjscia niż tylko karmić gotowanym.Ale wtedy powinna psu podawać poza skrzydłami również (gotowane serduszka, żołądki, mieśnie, nóżki bez kosci, szyjki itp) ryż, makaron, warzywa oraz owoce o witaminach dobrej jakosci nie wspominając. Masz do wyboru karmienie dobrą karmą suchą, Barfem lub standardowym jedzeniem gotowanym(mieso + ryż + warzywa itp). Więkość weterynarzy oraz hodowców nie poleca mieszania róznych sposobów żywienia, ze wzgledu na rózny proces trawienia róznego rodzaju pokarmów i mozlie wówczas sensacje żołądkowo jelitowe. Moje psy akurat na diecie mieszanej mają się wyśmienicie, co potwierdzają badania weterynaryjne. Z dodatków żywieniowych można psu dawać praktycznie wszystko poza cebulą, owocami cytrusowymi(zazwyczaj nei lubią) i gotowanymi długimi kośćmi drobiowymi. Zacznijmy od tego ze róznie ludzie dbają o swoje psy, jedni na nie chuchają i dmuchają i chowają pod kloszem, a inni starają się psa zahartować. Zgadnij którzy mają bardziej chorowite psy ? :diabloti: Prawda jest taka, ze jesli widac ze pies czuje sie źle, cos go boli, ma goraczke, mocno sie sklaleczył, ma kerw w kale lub moczu, ma katar, wymiotuje lub nei chce jesc to weterynarz jest od tego aby go leczyc. Nie domowa ciocia znachorka. Drobne skaleczenia lub otarcie mozna zdezynfekowac we wlasnym zakresie. Warto miec w odmu mała apteczke dla psa zawierajaca srodek do dezynfekcji np. rivanol, środek na biegunki np.smecta oraz przeciwbólowy np.apap (jest najbezpieczniejszy dla psow z tych wszystkich przeciwbólowych). Kąpiel co tydzień Czesanie codziennie Usuwanie włosków z przewodu słuchowego- zależnie od tempa zarastania Strzyzenie co 2 miesiące Spacerki 3-5 razy dziennie Czyszczenie uszu - przy każdej kąpieli Mycie zębów 2x w tygodniu Przycinanie pazurków co miesiac Szkolenie, socjalizacja, nauka i zabawa codziennie. Opowiedziałam wyżej. Śpią na swoim legowisku lub w łóżku własciciela, zależy na co im pozwolisz. Wytrzymują cała noc bez siusiania jeśli je tego nauczysz i nie napoisz przed nocą zbyt dużo. Ja wychodze ze swoją oststni raz o 21/22 w nocy a rano dopiero koło 9. Pod warunkiem ze ostatnie pojenie odbyło sie przed godziną 17stą. Zeby poczytać o nauce czystosci zajrzyj do działu WYCHOWANIE.[/quote] Co to jest ten Barf ? Twoje psy wytrzymują tak długo? aż 12 godzin bez sikania? czy mają kuwetkę? Jak nauczyć pieska do kuwetki? I jak się myje zęby? aż 2 razy w tyg.? po co to tak trzeba czy jak wet powie żeby to robić? Dziękuję bardzo za tak długą odpowiedź.
  5. Cześć. Wiem że o yorki trzeba bardzo, bardzo dbać. Ale ostatnio dowiedziałam sie pewniej rzeczy, pewna pani która ma yorka powiedziała, że po każdej zrobionej kupce czy siusiu trzeba wytrzeć yorkusiowi dupcie. Czy to prawda? Oprócz tego jeszcze ta sama pani powiedziała, że musi gotować mu specjalnie jakieś tam skrzydełka? Co jeszcze można dawać w takim razie do zjedzenia, bo nie wierzę, że tylko to.... Ta pani dodała jeszcze, że są bardzo wrażliwe a więc za każdym katarkiem z noska czy jak coś się malutkiego stanie to od razu pędzić do weta? Czy to wszystko jest prawdą? Jakie wy jeszcze znacie pielęgnacje yorka? i co ile ma te czynności wykonywać? wiem że co tydzień mycie. Ale co jeszcze... I co czy za każdym katarkiem czy czymś od razu do weta? A gdzie wasze yorki śpią? Czy wytrzymają całą noc bez siusiania w domu? Ile czasu wasze yorki wytrzymują? Kiedy je ostatni raz wyprowadzacie i kiedy rano je wyprowadzacie? Jak je nauczyłyście czystości, żeby nie siusiały? czekam na odpowiedzi
  6. [quote name='Jagódka&Uzi']Martyna, napisz mi jeszcze, że nie chcesz psa który będzie szczekał.. A co jak zniszczy ogród, przekopie, obsika, bedzie szczekal, urosnie ponad 4 kg, nie bedzie nadawal sie na wystawy? Oddacie go?[/quote] ja chcę pieska do kochania którego będę kochać. I nie obchodzi mnie czy będzie szczekał czy nie mi jest to obojętne. Ale chcę sunię, ponieważ my wolimy, z własnego doświadczenia wiemy że sunie są lepsze. Moja babcia ma psa to ma z nim 3 światy. A tak pozatym To czego wy odemnie chcecie, wiem może zadaje dużo pytań, ale dzięki waszym odpowiedzią dużo się dowiedzialam. nawet rozpisywałam sobie na kartce.
  7. Po rozmowie z rodziną, doszliśmy do wniosku wszyscy że woli sunie, ponieważ są wierniejsze, nie uciekają na sunie, nie obsikują krzaczków a my mamy duży ogród i ładne krzewy. [COLOR=Red][ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem!][/COLOR]
  8. Aha, najlepiej to żeby ktoś z własnego doświadczenia mi poradził...
  9. [SIZE=3]Czy znacie hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli, a konkretniej chodzi mi o yorki. Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź....:eviltong:[/SIZE]
  10. Ale mi nikt nie odpowiedział, więc ponawiam pytanie.
  11. [SIZE=3][SIZE=2]A może znacie tą hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli. Jakie mają pieski? Czy dają wyprawki? Jakie? Jak sprzedają pieska, czy trzeba sie wszystkiego samego dopytać i być ostrożnym aby jakoś nie wpaść, czy raczej jest wszystko ok? Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.[/SIZE]:p[/SIZE]
  12. [quote name='Visenna']Ja nie znam niestety. Ale mozesz zadzwonić do warszawskiego oddziału ZK i ich o tę hodowlę wypytać, czy ją polecają czy nie[/quote] A macie może nr do ZK warszawskiego? I co mam ich pytać ?
  13. A macie może wzór takiej umowy? albo jakąś strone ? [SIZE=3][SIZE=2]A może znacie tą hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli. Jakie mają pieski? Czy dają wyprawki? Jakie? Jak sprzedają pieska, czy trzeba sie wszystkiego samego dopytać i być ostrożnym aby jakoś nie wpaść, czy raczej jest wszystko ok? Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.[/SIZE]:p[/SIZE]
  14. [quote name='Jagódka&Uzi']Dziekuję, tak jest z rodowodem. Wiesz, powiem Ci tak, człowiek wyręcza trochę naturalną selekcję i sam dobiera osobniki najlepsze tak by pozostawic rasę zdrową, silną, bez wad. Staramy sie, żeby yorki pozostały yorkami. Dlatego tez ważne jest by rozmnażac tylko te sprawdzone, rodowodowe, [COLOR=red][B]stanowiące wzorzec rasy.[/B][/COLOR] Te bez papierów od razu odpadają. Te z papierami są selekcjonowane. Wśród nich wybiera się najlepsze by kontunuowały dobre geny a reszta niestety odpada. Te bez papierów niestety mogą szerzyc złożone wady genetyczne, a te z papierami jednak stanowią pewne zabezpiecznie, że będą zdrowe, a ich wady są drobne.[/quote] Ja już wszystko rozumiem, tylko teraz mam prośbę: Pani powiedziała że są 2 yorki do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. Na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong: Odpowiedzcie na to proszę
  15. Pani powiedziała że są 2 yorki do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. Na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong: Odpowiedzcie na to proszę
  16. Jagódka, masz ślicznego tego swojego yorka, on jest z rodowodem? Jest poprostu śliczny, a te zdjęcia, super. Gratulacje:p Ok ja już wszystko rozumiem rozmnażać można TYLKO psy z rodowodem wystawowe, żadne inne.
  17. Można rozmnażać te idealne (wystawowe), nie można rozmnażać Pet'ów, a czy można rozmnażać te bez rodowodu ? Pytam tak z czystej ciekawości...
  18. [quote name='Jagódka&Uzi']Niewystawowych nie mozna rozmnazac zeby nie poglebiac wad, zeby nie szerzyc chorób, niedoskonalosci, nie tworzyc mutantów i nie zapełniac schronisk..[/quote] Aha czyli co z tego, że jest rodowodowy, jak jest jakimś mutantem!!! :evil_lol: A tak mnie namawialiście na yorka z rodowodem, wystawowego albo tego Pet'a i co jak znalazłam, to mi mówicie, że są to mutanty jakieś. Czyli mogą one być też nierasowe. To "mogę iść do schroniska i takiego samego wziąć" ?
  19. [quote name='Visenna']A tu Cie muszę rozczarować - a gucio prawda. Moj pies miał kupli z podwórka z którymi jako szczeniak bawił sie całymi dniami - w momencie kiedy zaczął dojrzewać, wyraźnie widzę że się już ich troche obawia i wcale juz taki skory do zabawy nie jest. Różnie bywa. Poza tym nie bierzesz pod uwagę że szczeniak od małego moze się bać sznaucerki i że może mu to wcale nie przejsć..i pies całe życie albo u Ciebie na rekach albo w stresie. Pet to zwierzątko rodowodowe, ale z jakąś wadą, niewystawowe, które nie może być rozmnażane z tego powodu.[/quote] Moja sznaucerka miała ostatnio dzieci, a ona jest bardzo opiekuncza, aż nadto, wiec myślę że nie bedzie problemu, a szczeniak może mysleć że to jego matka, no nie wiadomo. Jeśli chodzi o tego PET'a to on jest taki. A dlaczego nie może być rozmnażane, co nie może mieć dzieci, czy jak? Jego wada to jest to że trochę inaczej wygląda i jest przy duży.
  20. [SIZE=3]Czy znacie hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [url]www.calamites.pl[/url] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli, a konkretniej chodzi mi o yorki. Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź....:eviltong:[/SIZE]
  21. [quote name='Visenna']Martyna, ale ja nie rozumiem tej Twojej obrony przed tym, ze pies moze ważyć 4 czy tam 5 kilo...przynamjniej taki większy pies bedzie zdrowy! Te maluchy, ważące po 1,50 kg czy 2 kg, często bywają chorowite, tchórzliwe - bo są zwyczajnie za malutkie, łatwo nie zauważyć, przydepnąć, inne psy takim maleństwem pomiatają. A o takiego 4 kilo Yorka to nie będziesz się musiała martwic, inne psy mu tak łatwo krzywdy nie zrobią...mówisz że masz sznaucerkę - zaręczam Ci, że malutki piesek nie bedzie się chciał z tą sznaucerką bawić, będzie się jej bał. Większy to co innego...[/quote] Ale jak od małego by się nauczyły to by się bawiły razem. A ja mam sznaucerke która waży ok. 6kg i chciałam mniejszego pieska a nie tylko 2 albo 1 kg mniejszego. Ja chciałam 2-3kg.
  22. [quote name='PositiveThought']WYRÓSŁ jeśli już. Może pytaj hodowcy, nie mnie? Nikt nie zabroni Ci pojechać na wystawę. Jeśli pies dostał metrykę przy przeglądzie hodowlanym, możesz wyrobić rodowód, który umożliwi Ci wyjazd na wystawę. No chyba, że ma jakieś inne wady, jest PETem?[/quote] A co to są te Pet'y ? Ona pisze że jest z rodowodem, jest po przeglądzie i inne zostały wystawowe, a te 2 pieski są nie wystawowe "na kolanka". Czyli co to znaczy?
  23. [quote name='PositiveThought']Każdy pies rośnie indywidualnie, nie ma zasady na obliczenie przyszłej wagi szczenięcia. Znam psy, które mając 4kg zdobwają oceny doskonałe, zależy od sędziego :shake: W przypadku yorków 1kg to jest kwestia kilku centymetrów w kłębie, je tyle samo, no chyba że piesek 4-5kg jest za ciężki na noszenie go jako zabawkę czy w torebce w CH :shake:[/quote] Chodzi o to, że ja nie chce by wyrusł mi york wielkości sznaucerka. A 4kg york bierze udział w wystawie? To dlaczego tego co ja jestem zainteresowana nie dali mu możliwości wystawiania?:angryy:
  24. [quote name='Sandra i Soul :)']Grozić to zawsze może bo wiesz są przypadki że rodzice ważą po 2,5 kg a szczeniak po nich 3,5kg. Ale to że pies jest teraz duży to nie znaczy że będzie wielki jak dorośnie :D . Sama kupiłam suczkę i miała być duża tz. 3-3,5kg a waży 2,5kg.a jako szczenie była dosyć masywna - największa z miotu :D[/quote] dzieki że mi to napisalaś mogę mieć nadzieje.
  25. [quote name='Jagódka&Uzi']O wystawowego wcale nie trzeba dbac wiecej niz o niewystawowego. To ze pies kwalifikuje sie na wystawy nie znaczy ze musi na nie jezdzic i miec długo włos itp[/quote] No tak, ale jak mam mieć wystawowego i więcej zapłacić, to wolę tego nie wystawowego. Bo jakbym miała wystawowego to bym z nim jeździła. Jeszcze raz zadaje pytanie: A jak myślicie nie będzie z nim problemu w przyszłości, bo pani napisała że jest przy duży, więc czy nie będzie problemu. Bo ja nie chcę potem 4 lub 5 kg psa!!! :shake: Pani powiedziała że są 2 do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. I na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong:
×
×
  • Create New...