Jump to content
Dogomania

matijas

Members
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

matijas's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Pan jest z okolic Płońska, chyba. A nazwy hodowli to nie ma chyba sensu podawać by nie zwiększać animozji. Napisał mi jeszcze, że psy polowały dwójkami (pies / suka) bo gdyby było ich więcej to by się pozagryzały w szale bojowym.
 2. Powtórzę nieco treś posta z podobnego wątku, który założyłem w shiba inu. W poszukiwaniu psa i hodowli dla siebie, trafiłem do hodowcy akita inu, który postanowił podzielić się ze mną wiedzą na temat ras japońskich. Odradzał mi i shiby i hokkaido, a tą ostanią rasę, ze względu na swoją wyjątkową agresywność, są podobno prawie praktycznie nie do wytrenowania przez niedoświadczoną osobę i mogą być zagrożeniem dla właściciela i innych zwierząt. Podobno w Japonii nie można ich hodować w miastach i trzeba mieć na nie specjalne pozwolenia? Czy to prawda?
 3. W poszukiwaniu psa dla siebie, zacząłem rozglądać się za rasą psa i za hodowlą. W trakcie jednej z rozmów z hodowcą akita inu stwierdził on, żebym pod żadnym pozorem nie kupował shiby. Podobno są one bardzo chumorzaste, agresywne wobec właścicieli, agresywne wobec psów, mają tendencje do ucieczek, są nerwowe, zostawione same mają tendencję do niszczenie przedmiotów i ogródka. Podobno są najgorszą jeśli można tak powiedzieć rasą japońską, strasznie zepsutą. Czy to prawda?
 4. Ja to chyba jednak wolę żeby pies japoński był rudy :) czarny jakoś do mnie nie przemawia. Ale w sumie kolor to sprawa drugorzędna, ważne by pies miał w sobie to coś :) A wy jak wybraliście swoje psy? Czym się kierować przy wyborze szczeniaka?
 5. No linkownia, linkownią a mi bardziej zależało na takim osobistym poleceniu :) Że psy zdrowe fizycznie i psychicznie :) że nie mieszkają w klatkach i takie tam, tyle się naczytałem na forum jak mam wybrać hodowlę, że już zgłupiałem:diabloti:
 6. Tak bardzo dziękuję za tę informację, ale chodziło mi też o ceny psów także pozostałych ras? A masz może jakąś hodowlę godną polecenia, albo powiedzieć mi na co mam zwrócić uwagę pytając o szczeniaka?
 7. Super dzięki za info, w jakiej cenie można nabyć szczeniaka tych ras? I czy zwracać uwagę na coś szczególnego w trakcie kupna? Albo może od razu... czy macie jakieś hodowle godne polecenia?
 8. Mój pierwszy post na forum :) Może zabrzmi to idiotycznie, ale od jakiegoś czasu mam hopla na punkcie Japonii. Samuraje, manga, te sprawy. Nawet zacząłem się uczyć japońskiego :) Już dawno myślałem o psie, ale studia nie pozwalały na to, teraz kiedy jestem już na swoim chciałbym zamieszkać z psem. Z racji swoich zainteresowań zwróciłem uwagę na psy z Japonii: akity i shiby. Odwiedzam forum od jakiegoś czasu i dowiedziałem się się że są jeszcze inne rasy z Japonii ainu, kai, kishu, shikoku nieszczególnie je jeszcze wszystkie rozróżniam :) Ponieważ decyzja o kupnie psa to decyzja na co najmniej 8 lat, nie chciałbym popełnić błędu. Czym te rasy się od siebie różnią? Jakie mają wymagania? Albo lepiej którą rasę najlepiej podpasywać pod moje warunki? Mieszkam w Warszawie, w bloku na osiedlu na 5 piętrze (kawalerka), mieszkam sam, goście bywają sporadycznie. Pracuję od 9 do 17 do pracy mam 20 minut samochodem, w weekendy zazwyczaj jeżdżę do rodziców do domu z ogrodem. Kiedyś po pracy po prostu jeździłem rowerem teraz pewnie mógłbym spacerować z psem :) Z tego co widzę niedaleko mnie jest szkółka dla psów. Która z ras byłaby dla mnie odpowiednia? A i gdzie najlepiej za przeproszeniem kupić takiego psiaka?
×
×
 • Create New...