-
Posts
7949 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Avilia
-
Klub Przyjaciół i Posiadaczy Pszczyńskich Psiaków
Avilia replied to Lobaria's topic in Już w nowym domu
Koniecznie więcej ogłoszeń dla Karlosa i Gizmo! To niewielkie psy z krótką sierścią. Im jest w Punkcie po prostu zimno! -
Dostojny GOLIAT - po 2 latach w hotelu doczekał się w końcu domu :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Nie odezwali się, próbowałyśmy tam dzwonić ale nie odbierają. Sytuacja jest dosyć dziwna, ponieważ dziewczyna, która się Goliatem opiekuje faktycznie go pokochała. Reszta towarzystwa czyli matka i chłopak dziewczyny twierdzą, że Goliat jest agresywny (przykro mi, ale przez tyle czasu ile Goliat był w Punkcie NIGDY, ale to NIGDY nie przejawiał agresji w stosunku do ludzi!), na pytanie jak objawia się ta agresja pada odpowiedź - "szczeka, jak córka wstaje w nocy do ubikacji to on szczeka", podobno też "skoczył na plecy matce" - nie wiem jakim sposobem pies sięgający do połowy łydki mógł skoczyć dorosłej osobie na plecy...może chciał ją udusić? Jasno widać, że pies im nie pasuje - nie wiem czy wyobrażali sobie, że będzie inaczej wyglądał czy co? Po prostu szukają pretekstu aby się go pozbyć. Więc wymyślają bajeczki. Mieli przedyskutować sprawę z córką i się do nas odezwać. Widać było, że tylko dziewczynie na tym psie zależy. -
[quote name='Lobaria'][B]W tym samym czasie co Ikarek, do domu pod Warszawą dojechał Mozart :) na podziękowania i rozliczenia będzie czas jutro/ pojutrze. Teraz się cieszmy i... Chyba szampana stawiam wam wszystkim :)[/B][/QUOTE] Bardzo się cieszę :) Nie omieszkam go odwiedzić jak będę w Warszawie, a mam zamiar być początkiem listopada :) Jak stawiasz to się napiję ;D
-
Piękny owczarek Aron już w swoim wymarzonym domu! :)
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Dostałam dzisiaj mail-a i serce mi stanęło: [B][FONT=Arial][SIZE=2]Mamy problem, Aron bardzo szczeka na córkę i reaguje na nią negatywnie. Ona się zaczęła bać i płacze.[/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Arial][SIZE=2]Proszę o pomoc, co zrobić. [/SIZE][/FONT][/B]Jestem po rozmowie z Panią.....Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą....musimy poczekać. A tak ogólnie to Aron jest grzeczny, spokojnie przespał pierwszą noc - kilka razy wstał, sprawdził czy wszyscy domownicy są na swoich miejscach, po czym kładł się na legowisku. Mieszka w bloku, na parterze więc wszyscy mieszkańcy chcąc nie chcąc przechodzą obok drzwi mieszkania Arona i co ważne psiak jest spokojny i nie szczeka bez powodu. Uwielbia zabawy piłką i mógłby godzinami stać i patrzeć jak na boisku chłopaki graja w piłkę - wygląda na to, że najchętniej sam dołączyłby do nich ;). Najszczęśliwszy jest gdy p. Małgosia jest obok, albo w zasięgu Jego wzroku. Niestety gorzej reaguje na córkę.....:razz: Tak jak pisałam wczoraj Aron był na klasowym ognisku - bardzo zadowolony wrócił do domu. Dzisiaj natomiast dzień spędził na działce w Mikołowie. Podczas naszej wizyty PA dowiedzieliśmy się, że działka ta ogrodzona jest niezbyt wysokim płotem (wewnętrzne przepisy). Poradziliśmy, aby Pani kupiła długą taśmę ( na tyle długą, aby mógł swobodnie się poruszać) i dla bezpieczeństwa podczas pobytu na działce Aron był przywiązywany. Obok przebiega główna, bardzo ruchliwa droga - więc myślę, że tak będzie najrozsądniej. Psiaki mieszkające w okolicy bloku Arona poczuły już respekt i szerokim łukiem Go omijają. Proszę trzymajcie kciuki, aby relacje córki z Aronem uległy poprawie.....dziewczynka niestety boi się Go:shake:. Zdjęcia p. Małgosia zrobiła na wczorajszym ognisku, ale nie zdążyła mi jeszcze przysłać.[/QUOTE] O kurczę to dziwne, że tak reaguje ;/ Może dziewczynka jest zbyt natrętna? Mówiła Ci Beatko Pani jak to wygląda? W jakich sytuacjach Aron zaczyna szczekać? -
[quote name='asiuniab']czy to może oznaczać, że Jej ktoś w punkcie coś złego zrobił ( mężczyzna)??[/QUOTE] Ona od początku do mężczyzn była nie bardzo. Wydaje mi się, że jakiś facet wcześniej jej krzywdę zrobił. Ona w ogóle trafiła do punktu baaardzo wychudzona...
-
Fundacja "Zwierzęca Arkadia" - rok 2014 rokiem tragicznym...
Avilia replied to Avilia's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='ewu']Ciotki w przyszłym tygodniu zacznę działać w sprawie transportu i styropianu.Do styropianu nie mam dojścia ale wypytam w hurtowniach. Podajcie ile m2 mają boki bud w sumie.[/QUOTE] Zmierzyłam budy: Duże: szer. 1m , dł. 1,80 m , wys. 1m. Małe: szer. 1m , dł. 1m , wys, 1 m. Dużych bud jest 5. Małych 10. -
Klub Przyjaciół i Posiadaczy Pszczyńskich Psiaków
Avilia replied to Lobaria's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lobaria']Napisz dokładnie ile i co - tak, jak pisała Emiś zamówimy duże opakowanie :) Fiprexim - tak?[/QUOTE] Fiprex :) Zaraz podliczę i napiszę. -
Mały blondyn GIZMO- w nowym domu :) Katowiczak :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
A telefonu ani jednego :placz: -
Dostojny GOLIAT - po 2 latach w hotelu doczekał się w końcu domu :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Dla niewtajemniczonych, ludzie którzy adoptowali Goliata go nie chcą ;/ Wymyślają bzdurne bajeczki żeby się go pozbyć ;/ A my nie mamy go gdzie dać! -
Zira zaczęła powarkiwać na mężczyzn... Niedobrze. Za to kobiety uwielbia!
-
Starszy,kudłaty,nijaki...Dziadek Ałtaj. Adoptowany prosto ze schronu :(
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Pustki okropne, telefonów brak ;/ -
Klub Przyjaciół i Posiadaczy Pszczyńskich Psiaków
Avilia replied to Lobaria's topic in Już w nowym domu
Nieśmiało zapytam: da radę załatwić jakieś środki na odpchlenie? Psy strasznie się drapią ;/ -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Emiś za ogłoszenia. Tekst jest jak najbardziej ok. Ktoś mógłby mu wyróżnić tablicę? Tam naprawdę jest duży odzew! Zaktualizowałam wpłaty, można obejrzeć w pierwszym poście. -
Mikusek KARLOS- jamniko-ratlerek? Grzeje pupala w nowym domu :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Po przedyskutowaniu sprawy stwierdzamy jednogłośnie, że Karlos nie pojedzie do tego domu. -
Ikar za TM... Śpij spokojnie... [*]
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Niestety z tego co mi wiadomo adopcja nie doszła do skutku. -
Piękny owczarek Aron już w swoim wymarzonym domu! :)
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Pojechał, mój maluszek pojechał po lepsze życie! -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Cantadorra']Dzisiaj poszedł przelew na pierwszą fakturę od Emiś.[/QUOTE] Bardzo dziękuję! Wobec tego mamy część pieniążków na październik :) Może zaczniemy już chłopaka intensywnie ogłaszać? Może ktoś zasponsoruje mu pakiet? -
Piękny,wyszkolony ON...Marko pojecha do swojego domu!!! :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[U][B]Wpłaty: [/B] [/U][I][U]Od 12.09 - 05.10. 2012r [/U][/I] Aldona L. - 50zł Afra - 30 zł Aronkowa - 10zł Donka - 10 Aaryste - 15 Justyna G. - 20 Niunia 1234 - 50zł ---------------------------- [COLOR=#ff0000][B]razem: 185zł [SIZE=4]BRAKUJE 56ZŁ DO OPŁACENIA HOTELIKU ZA WRZESIEŃ!!![/SIZE][/B][/COLOR] -
Fundacja "Zwierzęca Arkadia" - rok 2014 rokiem tragicznym...
Avilia replied to Avilia's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='Isiak']Poszedł przelew z bazarku 23 zł dla Fundacji.[/QUOTE] Dziękujemy :) -
Mikusek KARLOS- jamniko-ratlerek? Grzeje pupala w nowym domu :)
Avilia replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Trzymam mocno za Karloska.....[/QUOTE] Wizytę zrobi Feliksik. Trzymać mocniej proszę... -
Piękny owczarek Aron już w swoim wymarzonym domu! :)
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
[quote name='AtaO']Wieczorem Pawel potwierdził z Panią dzisiejszy wyjazd - umówieni są o 11-tej. Pani kupiła już suchą karmę dla Arona, czytała, że podobno dobra i zdrowa jest gotowana konina, więc gdyby tylko psiakowi smakowała, to będzie Mu gotować. Mam nadzieję, że miniona noc była dla Arona ostatnią w Punkcie.....teraz już dom i wygodne posłanie.....[/QUOTE] Wczoraj byłam z nim na ostatnim spacerku. Kurde smutno mi bez niego będzie. Ale ważne, że w końcu będzie miał dom :) Fajnie, że tak blisko, zawsze można zajrzeć jak się miewa :) Dziękuję Beatko za wizytę :)