Jump to content
Dogomania

an1a

Members
  • Posts

    4276
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by an1a

  1. Vectra kompletnie nie masz wiedzy... Przecież jak taka mała ozdobna rasa ugryzie, to przecież nie robi tego z agresji... tylko ktoś go tak zdenerwował.. biednego niuniusia... :diabloti:
  2. [quote name='ageralion']Taka informacje znalazlam dzisiaj na stronie TOZ Szczecin: Lecznica & TOZ Szczecin Nieźle... W paru najważniejszych.... Ale poszło w eter... na co komu wyjaśnienia jak pies już jest bestią.
  3. Raczej są pełne odwrotnych tekstów w typie "pies roznosi zarazki". Jest jej wina. Ciekawe czemu tyle wyadoptowanych psów w typie ttb, które były sprawdzone i poszły do ludzi odpowiedzialnych, nie są bohaterami krwawych historyjek :p
  4. [quote name='cropka']Znów amstaff pogryzł dziecko Szczęka mi opadała coraz niżej w trakcie czytanego tekstu - od debilizmu, bo stek bzdur... Jedynie koniec jakiś... ale pewnie niezauważalny...
  5. Poczekajmy aż przyjdzie moda na kolejną "groźną" rasę, jak wcześniej była na dobermany i rottki. Ciężko o każdej rasie krzyczeć, że trzeba zakazać. Moda i ogromna ilość tych psów, a także ich medialność robi to, co właśnie widać... pełna nagonka, a o reszcie wypadków jakoś wszyscy milczą. Np. ostatnio u weta była kobieta z jamnikiem, którego pogryzł owczarek (lub owczarkopodobny jakich wiele) :razz: rozorany od szyi do ogona na grzbiecie - słyszałaś o tym gdzieś? czytałaś? A o tym, że ludzie przeceniają swoje psy i wymagają, że muszą wiedzieć wszystko jakoś się nie mówi. Jak jest pełno tematów dotyczących godzenia ze sobą psów, wprowadzania ich itp., to jakoś ludzie nie przyzwyczajają odpowiednio psa do obecności dziecka. Ma wiedzieć i już. Dobrze, że jeszcze nie wymagają przewijania i gotowania, bo niańczenia już tak...
  6. Takie, że ludzie bez mózgu nie powinni mieć niczego żywego pod swoją opieką. Ani zwierząt, ani dzieci.
  7. [quote name='Agnes']rozmawialam z osoba z tej aukcji - i mowi, ze kaganiec mozna dostac na Pasazu Ursynowskim 3, w sklepie zoo, ale to nie jest to samo co aukcja ktora dalam wyzej. Ciezko mi bylo otrzymac odpowiedz, ze odbior osobisty jest tu i tu...umowilam sie, ze poki co podjade do tego sklepu przymierze i jak bedzie ok a roznica w cenie duza to kupie na allegro juz ten wybrany model i odbiore w wawie[/quote] Z tego co pamiętam, to ja też nie mogłam się umówić z dnia na dzień, bo ludzie byli w rozjazdach.
  8. [quote name='Agnes']juz wszystko wiem - na Ursynowie sa dwa sklepy gdzie te kagance mozna dostac, choc to nie to samo co aukcja. Sprobuje sie dodzwonic i dowiedziec jak cenowo i pojedziemy zalozyc to "cudo"[/quote] Aż musiałam sprawdzić komentarze na Allegro :evil_lol: tak, to jest ta sama osoba, nie żaden sklep, bo pani mówiła, że nawet do 22 można przyjeżdżać ;) Podjechaliśmy pod blok i były przymiarki.
  9. [quote name='Agnes']okazalo sie, ze na allegro sprzedawane sa Chopo i mozna w Warszawie zalozyc zobaczyc:multi: sprobuje sie umowic, ze wybiore odpowiedni kaganiec w realu, zakladajac rozne na pysk. I zobaczymy na ile to sie rozni od plastiku, bo cena praktycznie ta sama[/quote] Na Ursynowie :razz: Przymierzałam tam Nerowi w zeszłym roku ;)
  10. Ja swojemu egoiście i samotnikowi, któremu człowiek nie jest za bardzo potrzebny (czarny PR mu robię :evil_lol:) dawałam nagrodę za samo zwrócenie uwagi na mnie. Jeśli tylko na mnie spojrzał - nagradzanie słowne i smakołyk jak przyszedł. Później już ćwiczenie chodzenia na kontakcie, mijanie psów i siedzenie tak w komunikacji miejskiej, bo miał hopla na punkcie polowania na ludzi :p Jeśli widzę, że za bardzo się nakręca na jakiegoś psa, nie chce na mnie spojrzeć, odwracam się i idę w inną stronę.
  11. [quote name='rufusowa'] Możesz Ciotka przypomnieć jaka karmę Ty kupujesz? i tę stronkę co przysyłają probki?[/quote] [URL="http://www.e-karma.pl/"]http://www.e-karma.pl[/URL] U swojego po Acanie Salmon&Potato chciałam wypróbować właśnie Best Choice i Diamonda. Najpierw Diamonda, bo wysyłali próbki i przy nim zostałam ;) Mają fajną obsługę i zawsze starają się pomagać. Jak ja spanikowałam, że go karma zaczęła uczulać po pół roku i do nich zadzwoniłam, oddzwonił szef i chyba ze 20 min mnie wypytywał co się zmieniło w otoczeniu Nera itp. :evil_lol: (Best Choice też ma kukurydzę).
  12. Matko (chrzestna) :evil_lol: przy alergii, jeśli chodzi o gotowanie, to sprawdzają się ziemniaki :razz: są ogólnie polecane dla psów z alergią.
  13. [quote name='Mudik']hahhahah to co Straz Miejska będzie z czytnikami jeździć i piesy sprawdzać?[/quote] Czemu nie? :razz: Czytniki mają.
  14. Będziecie jeszcze dołączać jakieś zdjęcia do tego maila?
  15. [quote name='Brezyl']A może zastanowiłabyś się dlaczego w halti pies nie ciągnie, taka mała powtórka z fizjologii psa. Ktoś wcześniej powiedział, że nawet kolczatka jest lepsza i miał racje. Zresztą czy to aż taki problem nauczyć psa chodzić przy nodze ?[/quote] A po co? To halti samo uczy, że pies ma nie ciągnąć, ani nie gryźć :evil_lol::evil_lol: Agnes pies kombinujący zawsze znajdzie sposób jak coś zeżreć. Jak nie pójdzie od dołu, to bokiem można zagarnąć. Jedyne co zostaje, to pilnowanie i obserwowanie. U mojego psa jest taka sama sytuacja jak u innych - tłukł się w metalowym, a w tym nie ma problemu, nogi mam całe. Plastikowego nawet nie miałam odwagi kupować, bo on za bardzo się wyżywa na wszystkim, żeby nosić tak delikatny kaganiec.
  16. [quote name='filodendron']u nas śmietniki z pojemnikami na segregowane śmieci tak samo ze świecą szukać jak i koszy przeznaczonych na psie odchody:shake:[/quote] Żeby było ciekawiej - pojemniki są, ale co z tego jak wszystko idzie później na jedną kupkę? :diabloti: To jest właśnie ekologia made in PL.
  17. Jeszcze filmik z Brucem Lee i krwiożerczym Etiopczykiem [url=http://s508.photobucket.com/albums/s323/an1a1987/Viva/?action=view&current=MOV04316.flv]Viva :: MOV04316.flv video by an1a1987 - Photobucket[/url]
  18. [quote name='Vectra']eeee z tym zimnem , to już jej może tak zostać ... wiem co mówię :evil_lol: Lalka w +50 śpi opatulona .. taka trauma ;)[/quote] Wynik mojego rannego wstawania w niedzielę :diabloti: [IMG]http://i508.photobucket.com/albums/s323/an1a1987/Viva/DSC04311.jpg[/IMG] A to zdjęcie z dzisiaj... Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych i wesołego zajączka :evil_lol::evil_lol: [IMG]http://i508.photobucket.com/albums/s323/an1a1987/Viva/DSC04335.jpg[/IMG] [IMG]http://i508.photobucket.com/albums/s323/an1a1987/Viva/DSC04337.jpg[/IMG]
  19. [quote name='karjo2']An1a napisala, ze owszem pies nie oddaje gnata, za to pozwala sobie go zabrac ;). [/quote] Oczywiście :evil_lol: Tylko często zapomina na początku, a nie mam jak codziennie z nim ćwiczyć, bo by chyba się zapchał ;) [quote name='mistwalker1006'] a co do rad dla innych nie wiem jak Ty ale ja odnioslem wrazenie ze osoba zaczynajaca ten watek ma problemy z pieskiem ktory warczy i nie oddaje kosci i nie moze sobie z tym poradzic , wiec moge dawac rady ktore wiem ze sie sprawdzaja i nie krzywdza psa fizycznie ani psychicznie.....nie wiem co w tym zlego i takiego strasznego ze kladac reke na kosci [B]daje do zrozumienia psu moja postawa i energia ze to jest "moje" i nie mozna tego ruszac[/B]???[/quote] A jak uzna, że jednak trzeba bronić? :razz: Nidy bym nie polecała osobie, na którą warczy pies, żeby wchodziła z nim w tak bezpośredni kontakt, bo nie wiem jaka to jest osoba, jaki pies i jakie są między nimi relacje. [quote name='mistwalker1006'] a co do uniwersalnej metody ... nikt nikogo nie zmusza do stosowania tych rad, i jezeli Ci nieprzeszkadza ze twoj pies warczy i nieoddaje kosci to wspaniale, a mnie przeszkadza i ja chce miec pewnosc ze pies mnie bedzie sluchal w KAZDEj sytuacji a nie tylko w takiej jakiej mu wygodnie....[/quote] Zmuszać nie zmusza, zachęcam do większej odpowiedzialności za pisane tutaj rady.
  20. A może mi ktoś powiedzieć, który gabinet weterynaryjny sprawdza "nowe" psy? Tak błaha sprawa jak kradzież psa.. Ile razy tak się zdarzało, że pies z chipem znikał?
  21. [quote name='Juliusz(ka)'] Odbieranie 'na siłę' czegokolwiek warczącemu psu jest... :hmmmm: jakby to delikatnie ująć: galopującym 'optymizmem':evil_lol:. [/quote] Ano widzisz.. a mój pies warczy, bo.. tak był przyzwyczajany i warczy, żeby warczeć, tak samo jak w niektórych innych sytuacjach, w których zdarza mu się zapomnieć :evil_lol: Ale czy to wszyscy muszą wiedzieć jakie są między nami relacje i co "się wyprawia"? Nie :diabloti:
  22. [quote name='Pit-R6']Proszę Cię... Wiesz dobrze, że robi też inne sztuczki z Muppet Show.[/quote] Poproszę o nagranie filmu - pełnometrażowego :diabloti: ze wszystkimi sztuczkami :evil_lol:
  23. [quote name='mistwalker1006']WARCZY I NIE ODDA[/quote] Jeśli Twój pies jest taki, nie znaczy, że musisz dawać takie rady każdemu, kto tylko zapyta o zabieranie jedzenia, bo można to zrobić w łagodniejszy sposób, a nie każdy pies musi być ze schroniska i po przejściach. Mój pies warczy i nie oddaje za każdym razem jak dostaje kość. Za każdym razem jest ta sama bajka, bo cały czas mu się zapomina jak trzeba się zachować. Sama sobie biorę z komendą "zostaw", daję nagrodę, wykonuje komendę i dostaje znowu. Uważasz to za uniwersalną metodę? To tak zrób :evil_lol:
  24. [quote name='rufusowa']Nero je tylko 9 kg miesiecznie? :crazyeye: to ja chyba złą karme kupuje....bo u mnie Hera worek 15 kg jadła sama w miesiąc a ona o połowe lzejsza niz Nero :evil_lol: z Rufusem mają worek na dwa tygodnie...[/quote] Nero ma worek 9kg na miesiąc... czasem ok. 3 tygodni. W zależności od aktywności ;)
  25. [quote name='rufusowa']no właśnie tak pomyslalam, zeby odczekac zeby było widac efekt jak cos będziemy próbować :razz: Mówisz, ze Acana go uczulała? [/quote] Uczulać nie uczulała, ale zasmradzał nam życie :evil_lol: Nie było super, a nawet dobrze, bo wchłaniał 15kg w miesiąc, smrodził strasznie, karma też śmierdziała... zostawiał po sobie na trawniku prawie szambo :roll: Teraz je 9kg, nie chudnie, trzyma wagę i jestem zadowolona :)
×
×
  • Create New...