Jump to content
Dogomania

lolsferros

Members
  • Posts

    150
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by lolsferros

  1. Wiesz że to jest nie realne,pozatym nie wszystkich stać żeby sprowadzić sobie psa z Majorki.
  2. @ Gorzała Każdy miot dla dobra rasy właśnie powinien być uzasadniony i zgłaszany do klubu rasy właśnie w kraju pochodzenia i to nie pod przymusem, ale dobrowolnie Ci hodowcy, którzy hodują na czystych i prawdziwych liniach sami powinni to robić żeby uzyskać certyfikat oryginalności, a cała reszta niech sobie hoduje co chce i jak chce, ale bez prawa używania oryginalnej nazwy rasy... __________________ U nas te psy nie mają orginalnej nazwy,zmieniono ją na Dog z Majorki.
  3. Na początku tak jak już pisała ula.p dawać to co dawał hodowca ,stopniowo dawać to czym chcesz karmić-nie odrazu,z dnia na dzień dawać po trochu i zwiększać dawkę aż zacznie jeść tylko to,natychmiastowa zmiana skończyła by się biegunką,surowe owszem,lecz trzeba zalać wrzątkiem żeby sparzyć,korpusy gotowane możesz dawać w całości,odradzam dawać skrzydełek i udek gdyż kości pekają wzdłuż i są niebezpieczne
  4. Dziękuję za miłe słowa,gorąco pozdrawiam.
  5. [B]Hooligan[/B] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/181/3f92416f7f77ca9b.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/182/ec9be5f71f776860.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/182/dc24aa88fad8109c.jpg[/IMG][/URL]
  6. [B]Azhar 4-mieś.[/B] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/182/752e5461f9926398.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/181/d3bcbb741280c707.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/190/6d674c31cd1b6503.jpg[/IMG][/URL]
  7. [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images31.fotosik.pl/188/d20529d63f060fcf.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images23.fotosik.pl/180/a1edbdd0e72f8149.gif[/IMG][/URL]
  8. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/188/d20529d63f060fcf.gif[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/180/a1edbdd0e72f8149.gif[/IMG][/URL]
  9. Janusz45@ tak było by najlepiej podzielić ją na 2 części,wtedy szybciej można było by wyrównać tą rasę,pozatym nie każdy lubi jak to effa mówi naleśniki.
  10. Od tamtej pory widzę dużą poprawę w rasie,naprawdę hodowcy się starają,wiadomo że odrazu się to nie zmieni,ale są starania hodowców i to się najbardziej liczy,lecz powiem szczerze że sporo tych Hiszpańskich cdb mi się nie podoba,wyglądają jak szczury,we wzorcu jest jasno napisane,obwód głowy większy niż wysokość w kłębie,a z tego co widzę na pewnych zdjęciach to te psy są większe niż ich obwód głowy,bardziej przypominają ca de bestiar.
  11. Tu określił tylko typ Rosyjski,lecz ja tą wystawę miło wspominam,mojego psa określił-typ Hiszpański z czego byłam zadowolona ,nie tak z wygranej jak z jego opini.
  12. Powiedział że większość naszych psów które w tym czasie były wystawiane to mieszanka Rosyjska,ten niski wzrost ,typ bull,itp.był rozczarowany,więcej nie słyszałam bo musiałam szykować Kanara do wystawiania.
  13. Pascual Asensi Peinado sędziował mojego psa na klubie 2004,wtedy była z nim rozmowa na temat właśnie typu bull.
  14. [B]Dzięki uprzejmości Sporo,możemy zobaczyć zdjęcia z wystawy w Saragossie.[/B] [COLOR=red][B]=>> [URL]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?p=477162#post477162[/URL][/B][/COLOR]
  15. Ale już zaczyna być widać starania z naszej strony w tym kierunku,wszyscy jesteśmy ofiarami Hiszpańskich eksperymentów.
  16. Zauważ Jarku że i u nas hodowcy starają się nad poprawieniem tej rasy,zobacz ile nowych importów jest już w Polsce o poprawnym wyglądzie,widać starania z naszej strony,lecz żeby to poprawić to jeszcze nas czeka długa droga.W Presa Canario jest to samo,są też tłuki nabite masą które ledwo biegają na ringach,nie tylko cdb ma te problemy.
  17. Obecnie pisze z tym właścicielem filmu,to coś wspaniałego żeby 9mieś. pies był tak wyszkolony,ta osoba zastanawia się nad wzięciem cdb do pracy,on ma wszystkie psy z Hiszpani,nie wystawia tylko pracuje z nimi,jeżdzi z nimi tylko na zawody.
  18. Dajcie już spokój,dobrze wiecie że ta rasa nie jest idealna ani w Polsce,Czechach,Rosji czy też nawet Hiszpani,w każdym z tych krajów coś jest nie tak poprzez głupie ambicje hodowców,i zapewnie nie będzie idealnie,popsuć jest łatwo,lecz naprawić baaardzo trudno,zarówno w tej rasie jak i w wielu innych rasach.
  19. @Janusz45 Dzięki.. Jin Ferro [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/150/d303b59e7111f114.jpg[/IMG][/URL]
  20. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/168/6236cade10e07832.jpg[/IMG][/URL]
  21. Janusz45; [IMG]http://i036.radikal.ru/0802/cb/4205c8075041.jpg[/IMG] Nic by z tego nie wyszło,zawsze w genach coś by zostało i rodziły by się też te bull,u Bernardynów jest podział krótko i długo włose,są osobno sędziowane,Majorki też mogły by,lecz to raczej nie możliwe,na wystawach to kiepsko teraz wygląda,ostatnio byłam u weta i się pytał co to za rasa,jak powiedziałam co to się zdziwił,mówił że przychodzi do nich suka ale jest inna ,mała i ma spłaszczony pysk-dziwił się bardzo.:crazyeye:
  22. Ale ja w pełni się z tym zgadzam,sama wolę typ sportowy i znam w pełni wzorzec HISZPAŃSKI.Tak w CA DE BOU jak również w PRESA CANARIO a zarówno w tej rasie jest typ psa opasa,tzw.mutanta,tylko moim zdaniem,potkreślam moim..,powinna być ta rasa podzielona na 2-ie ,typ Hiszpański,typ bull,osobno sędziowane,choć o tym można tylko pomarzyć.:shake:
  23. Moim zdaniem,Ci co chcą hodować typ bull,to dalej powinni to robić,chociażby dla tych nabywców którym się ten typ podoba.
  24. Teraz jest typ ,prosta kufa jak u naszych psów,znikają te typu bull,choć powiem szczerze że dużo kupujących chce właśnie taki typ do bloku,niższy,krępy piesek,fajna spłaszczona kufa,sporo ludzi o takie właśnie pieski się pyta,ja osobiście bazuję na prostej kufie.
  25. [B]Zdjęcia grupowe dla zainteresowanych.;)[/B] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/159/7f7df24fecd75673.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/159/60572a665449d290.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/159/ffc03256cb01956e.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...