widzisz Olenka
choć nie widziałam tego psa osobiście myślę że nie jest chory,tylko po prostu stary,czyli zniedołężniały...piękny nie jest to widać,ale są sprawy poważniejsze:nie widzi,może nawet całkowicie na 1 oko,ma problemy z tylnymi nogami-to może być zaszłość od potrącenia,wypadku,lub choroby-np.nosówki.
dlaczego jest słaby i nie wychodzi z budy??moge przypuszczać że 1).przez silniejsze psy nie może dostać się do żąrcia i osłabł lub 2).to szok i stres spowodowny uwięzieniem włóczącego się psa w boksie,taki szok kulturowy.albo 3-czyli CO ZA SCHRONISKO!!!!że moze byc faktycznie chorujący i bez pomocy od weta sobie nie poradzi.powtórzę się-K...co za profesjonalne schronisko!!!
pomoc dla niego to głownie zabranie go w ciepły kąt(to jest starszy pies nie powinien być zaczepny i dominujący),przypilnowanie by cokolwiek dziennie zjadł i konsultacja -zaraz po zabraniu ze schronu-lek.weterynarii ogólne zbadanie psa i ewentualne zalecenia.liczę na wszystkich że zaangażowaliby sie na zrzut finasową starczyłoby na weta i jedzonko !tylko jeśli już posiadasz stadko psów czy czujesz się na siłach wziąć jeszcze tego na DT-dla niego to uratowanie życia APELUJE JEŚLI MOŻESZ :-(pomyśl nad tym,moze to jego ostatnia szansa:placz:my pomożemy....pomożemy NO NIE???:mad: