Jump to content
Dogomania

mary333

Members
  • Posts

    33
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mary333

  1. mary333

    padaczka

    Według tego weta stan padaczkowy jest wtegy kiedy ataki są co kilka- kilkanaście minut, tak ze pies nie zdąży dojść do siebie między jednym a drugim albo jak po prostu atak trwa długo (ponad 15 min) i w takich przypadkach est bezpośrednie zagrożenie życia albo ciężkiego uszkodzenia mózgu
  2. mary333

    Jakie leki ?

    Chciałabym bo na prawdę strasznie mi szkoda tego psinka mojego, niby ataki ma dość lekkie (ok minute- dwie) i szybko odzyskuje przytomność i ogólnie sprawność po ataku ale jednak to zawsze uszkodzenie mózgu. A poza tym ja już ostatnio byłam tak wykończona że ledwo żyłam. Ale wierzę, że już będzie ok :-D Dzięki za słowa otuchy!!
  3. mary333

    Jakie leki ?

    Dzięki!! Na razie przetrwaliśmy weekend bez ataku a to duży sukces bo ostatnio 4 weekendy pod rząd miał po kilka ataków- nie mam pojęcia dlaczego. Ale chyba mizodin działa :-)
  4. mary333

    padaczka

    Mi ostatnio jeden wet mówił, żeby podać diazepam we wlewce jeśli ataki są co 2-3 godziny (luminal na mojedo psa nie bardzo działa, dopiero jak jest w dużej dawce). Ostatnio jak mój pies miał 6 ataków jednego dnia to jak pojechałam do całodobowej kliniki (bo oczywiście 3 ostatnie byly w niedzielną noc) to oprócz czopka dostał furasemid i jakiś seryd przeciwobrzękowo żeby zlikwidować obrzęk mózgu. Z tego co wiem to właśnie ten obrzęk jest najbardziej niebezpieczny jeśli to nie jest stan padaczkowy tylko właśnie takie ataki co kilka godzin.
  5. mary333

    Jakie leki ?

    ja bym chciała, zeby Bąbel miała atak raz w miesiącu!! Przez ostatni miesiąc miał ok 20 ataków, czasem po kilka dziennie. Dziś jest 7 dzień bez ataku, oby dalej tak było! Cieszę się, że ten mizodin działa. Wiem, że w zasadzie na każdego psiaka może działać co innego ale jednak pocieszyłaś mnie, że Twojej suni tak pomaga :-)
  6. mary333

    Jakie leki ?

    mam nadzieję, że mojemu Bąbelkowi pomoże... on dostaje 2x dziennie... ostatnio miała ataki co weekend, więc trzymam kciuki, żeby wreszcie coś mu pomogło
  7. mary333

    padaczka

    mój pies dostawał depakine i rzeczywiście samopoczucie miał ok, ale niestety ataki były... mam nadzieję, że twojemu pieskowi pomoże bo podobno jest jednym z mniej szkodliwych leków
  8. mary333

    Jakie leki ?

    A jak długo Twój pies dostaje mizodin? bo mój od 2 dni i wlasnie sie zastanawiam czy zadziała. Wcześniej dostawał depakine ale niestety ataki były (raz nawet 6 jednego dnia). Poza tym dostaje krople dr Bacha
×
×
  • Create New...