Jump to content
Dogomania

Tecia

Members
  • Posts

    1012
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Tecia

  1. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='GUCIA']czy musi być legalizacja w paszporcie???????????[/quote] O jakiej legalizacje pytasz?
  2. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='GUCIA']ZACZYNAMY SIĘ PAKOWAĆ I O PIĄTEJ WYJAZD:multi: :terazpol: napiszcie o której wyruszacie i z kąd.[/quote] My ruszamy kolo 14 z Krakowa:-)
  3. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='BabyCakes']Czy ktos moze mnie oswiecic, jaka jest oplata za CACowke w Debreczynie? Bede bardzo wdzieczna :loveu: Czy te wystawe oplaca sie w euro? Bo wlasnie zdalam sobie sprawe, ze wypadaloby przejsc sie do kantoru, a nie wiem ile i co mam kupic :roll:[/quote] Z tego co było na stronie to 35 euro + 5 za płatność na wystawie. Nie wiem jak wyglada sprawa płacenia w forintach bo na stronie jest info ze 3000 forint ale to pewnie dla Węgrów w kazdym razie wszystko co mniej niz 9500 forint to lepiej sie oplaca placic w forintach. W ubieglym roku w Keckemecie mozna bylo placic zarowno w forintach jak i w euro ale nie pamietam jak to liczyli.
  4. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Alter Idem']Zrobione :-). Sluchajcie, potwierdzenie dostalam mailowe - ze psica jest w katalogu :-). Tyle, ze swiniaki wpisaly "multichampion", a ja tak pracowicie tytuly wstawialam :cool1: - oszczedzaja papier, czy jak ? :diabloti:[/quote] I kiedy dostałaś to potwierdzenie mailem? Dostałaś je po mailu czy tak sami od siebie Ci przysłali?
  5. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Alter Idem']POdaj maila, to Ci przesle- zapobiegawcza zapisalam ja sobie ;-)[/quote] Będę dzwieczna:loveu: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  6. [quote name='dorotal']Dostalam potwierdzenia z Koszyc :lol:[/quote] Szczęściara:lol: ja nadal nic nie mam poza lakonicznym mailem "zgłoszenie dotarło" jest ok. Jeszcze dzis jutro i piatek, wyjazd planuje po obchodzie listonosza:-) Wiec moze tez przyjdzie, dzwonic probowalam ale bez powodzenia, nikt sie nie zglszal:cool3:
  7. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='GUCIA'][URL]http://www.achbihor.lx.ro/informatii.html[/URL] tam znalazłam konto i obsade sędziowską[/quote] Wielkie dzięki, przynajmniej wiem gdzie jade:-) Z Debracyna mam potwierdzenie wieć spoks a w Kosicach to jakoś znajdziemy ten park ponoc przy samej drodze jest:-) Kurcze mapka mi sie nie otwiera, bede jeszcze probowac.
  8. Tecia

    Oradea - 14.07

    A jaki masz adres strony wystawy? Bo ja niestety nie mam go:placz:
  9. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Wiesia756']Moje bylo jeszcze bardziej lakoniczne- everything OKTe namiary co Wam dalam na Dorcas to nie wiem czy pewnieJa do tej pory nie mam potwierdzenia.[/quote] A tak wogóle to zna ktoś dokładny adres tej wystawy? Oradea to scałkiem spore miasto i tak w ciemno szukac:diabloti: Na organizatorów raczej nie ma co liczyć że coś przyślą:angryy:
  10. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='E.DEREK']Witam My również wybieramy się do Oradei z rudym miśkiem. Miło będzie spotkać Rodaków, o ile nas wpuszczą na wystawę. Na mój mail z zapytaniem o potwierdzenie dostałam odpowiedż : " Dear Ewa, Everything is Ok. -CACIB + DAC ". Czy Wasze potwierdzenia też tak wyglądają ?[/quote] Dokładnie tak, i podpis Adelina Miejmy wiec nadzieje ze bedzie oki:-)
  11. Tecia

    Oradea - 14.07

    Myśle że nas tez nie sposob bedzie nie poznac :multi: Dwie baby + 3 rude swetry :razz: I te swetry to tez baby :evil_lol:
  12. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Jagoodka']Na pewno nic nie wymyślą, ponieważ obie wystawy sa organizowane w porozumieniu z dwoma związkami, więc wszystko jest zorganizowane tak, że wszyscy z oradei spokojnie zdążą na wystawę do debreczyna :)[/quote] No to super, uspokoilaś mnie :lol: Mam nadzieje ze wekend bedzie udany i wszyscy dogomaniacy przywioza fure pucharkow :diabloti:.
  13. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='dorotal']Dostalam odpowiedz z Oradei ze wystawa zaczyna sie 10 ich czasu, czyli 9 naszego[/quote] My planujemy wyjazd w piątek wczesnym popołudniem tak żeby sobie powolutku dojechac w nocy i jeszcze choc ze dwie godzinki sie drzemnac. Mam nadzieje ze nie bedzie lalo po drodze i bedzie szansa zatrzymac sie w fajnym miejscu aby psy sobie troszke kosci rozprostowaly:-) Ciekawa jestem czy macie jakies info z Debreczyna odnosnie godzin otwarcia sekretariatu bo na potwierdzeniu (dostałam w piatek poczta) jest napisane ze wejscie na wystawe jest od 9:00 a sama wystawa od 18:30. Mam nadzieje ze nie wymysla np. ze sekretariat czynny tylko dopoludnia:cool3: bo dopoludnia to my bedziemy w Oradei :evil_lol: Jesli cos wiecie dajcie znac pleas.
  14. [B][COLOR=darkorchid]zrobilam trochę zdjęc dzisiaj,wiec jesli ktos chce to prosze napisac do mnie na priv, a wysle ;) za dużo ich mam zeby je wklejac....[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkorchid]mam takie rasy:[/COLOR][/B] [LIST] [*][COLOR=darkorchid][B]pointer[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]wyżeł niemiecki[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]cane corso[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]dog niemiecki[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]leonberger[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]nowofundland[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]doberman[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]seter irlandzki[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]basset hound [/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]czarny terier rosyjski[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]chow chow[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]pomeranian[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]akita[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]alaskan malamute[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]berneński pies pasterski[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]owczarek srodkowoazjatycki[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]dogue de bordeaux[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]sznaucer olbrzym[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B](chyba) dogo canario[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]gończy polski[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]szpic wilczy[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]hovawart[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]jaminiki (dł i szost)[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]beagle[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]mastino napoletano[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]dalmatyńczyk[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]buldog ang[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]sznaucer[/B][/COLOR] [*][COLOR=darkorchid][B]wyżeł węgierski[/B][/COLOR][/LIST][COLOR=darkorchid][B]piszcie śmiało!![/B][/COLOR][/quote] poprosze o rude setery:-) i jesli znasz wyniki to ladnie sie usmiecham:-)
  15. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='BabyCakes']Nie bede ukrywac, ze jestem w lekkim szoku :crazyeye: :cool3: Jak rozwiazujecie kwestie hmmm... 'techniczne' podczas takiego wyjazdu? Czyli np. jak spicie w samochodzie? Jak spia Wasze psy? Gdzie sie myjecie? Jak wytrzymujecie tyle godzin za kolkiem, bez 'normalnego' odpoczynku? Pytam, bo ja np. nie jestem w stanie przejechac 'za jednym zamachem' (a tak traktuje wyjazd na 2 dni bez noclegu) okolo 1000 km, do tego jeszcze po drodze wystawiajac psa (to tez meczace, choc w inny sposob) :roll: Psy nie odmawiaja Wam wspolpracy po tak dlugiej podrozy bez odpoczynku? W zeszlym roku jechalismy do Satu Mare noca (oczywiscie pozniej nocleg) i rano na wystawie moj pies wygladal nieszczegolnie, byl zmeczony i pokazywal sie bez entuzjazmu :shake: O tym to chyba kazdy wie :diabloti: :evil_lol:[/quote] Oczywiscie ze taki maraton to nie ideal wystawiania i napewno gdyby mi ktos zaproponowal go powtorzyc za tydzien czy dwa to bym powioedziala nie. Ale z drugiej strony jak mam jechac dwa razy w prawie to samo miejsce to wole maraton. Sprawy techniczne tak kasia_frodo napisala na stacjach, sa tam kabiny prysznicowe wiec to nie problem. Co do spania jedziemy dosc sporym kombiakiem wiec dwie sunie kumpeli spia w bagazniku maja ful miejsca pomimo swojej wielkosci, setery do malych nie naleza. Moja sunia zajmuje tylna kanape, bagaze za siedzeniami a my na przednich fotelach. Myslimy o wzieciu namiotu i rozlozeniu na parkingu ale to jeszcze kwestia czy nam sie bedzie chcialo go rozkladac:-) Oczywiscie taki maraton jest dla psow napewnoi meczacy ale odpowiednie ich pobudzenie i zabawa przed wejsciem na ring w naszym przypadku pomaga. Auto mamy z klima wiec ewentualny upal nam az tak nie bedzie dawal w kosc. Co do kierowania to dla mnie jazda na takim dystansie nie jest problemem, mam ten komfort ze gdybym byla mocno zmeczona to kumpela moze wystawiac psy (kazdy w innej klasie) a ja w tym czasie moge sie wyciagnac, skladajac tylne siedzenie mam przestrzen na materac dlugosci lozka:-) a godzina dwie takiego relaksu wystarcza mi w 100% oczywiscie przed wyjazdem czwartek i piatek mam wolny i kompletny relaks :-)
  16. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Alter Idem']Dziewczyny, zauwazylam, ze wiekszosc z Was robi sobie maraton wystawowy ;-). Mam pytanie - gdzie spicie ? Namiarami na cos wygodnego, a niedrogiego nie pogardze :loveu:[/quote] O jakim spaniu mowisz:-) zaczynamy wystawa w sobote rano, wiec prosto z trasy jak sie uda jakas godzinke dwie byc wczesniej to kimko na jedno oko w aucie, wieczorem (wedlug planu o 20) zaczyna sie wystawa w debreczynie bisy sa zaplanowane chyba na 24 no i trzeba dojechac na rano do Koszyc a to prawie 200 km wiec byc moze tez zostanie jekies 2 godzinki na zamkniecie oka w aucie:-) Nie ma wiec ani kiedy i po co szukac spania:-) Mam tylko nadzieje ze nasze 3 rudzielce i my jakos to wytrzymamy, ja mam dodatkowo obciazenie bo jeszcze musze byc sama kierowca ale damy rade:-)
  17. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Jagoodka']A teraz tak z innej beczki- czy do Rumunii trzeba mieć jaieś specjalne dokuenty na psa i samochód ( zielone karty, czy cuś?? )[/quote] Z tego co mi wiadomo nic extra nie trzeba bo Rumunia w Unii juz jest. Ale na wszelki wypadek jeszcez poszperam i jak cos znajde to dam zanc:-)
  18. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Elitesse']mam nadzieje ze Abi jest przyjeta :roll: zgloszenie wlasciciele wysylali meilem ale nie dostali zadnego potwierdzenia, jutro na wszelki wypadek dosla jeszcze faxem[/quote] Ja wysłałam najpierw mailem na ten adres co na stronie rumunskiego zwiazku jest, potem faxem a potem jescze raz mailem na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i wtedy dostalam potwierdzenie w ciagu paru godzin :evil_lol:
  19. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Elitesse']czy dostal ktos juz potwierdzenie ??[/quote] Do Rumuni zgłaszałam pierwszy raz więc nie wiem kiedy oni wysyłają potwierdzenia, ja jade nawet bez potwierdzenia pisemnego bo mi mailem potwierdzili:-)
  20. [quote name='Elitesse']czy dostal juz ktos potwierdzenie ??[/quote] Ja wysyłałam mailem i od razu dostałam info że jest oki:-) A na papier to myśle że trzeba będzie czekać. Słowacy zresztą tak jak i Węgrzy nie należą do pospieszalskich:-) Z Ostarwy dostałam 4 dni przed wystawą.
  21. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Alter Idem']Moja droga, wystawy w Rumunii sa tej wielkosci, ze praktycznie wszystkie ringi sa kolo siebie :lol: . Spotkacie sie wiec z pewnoscia[/quote] Hehehe, czyli kameralnie to może będzie tak ze w irlandach nasze 3 sunie beda stanowily cala stawke:-) Skoro to sa takie male wystawy a irlandow zwykle nie ma za wiele:-) :evil_lol: Ja jade ze swoja sunia w klasie championow a kumpela bierze do uzupelnienia swoje sunie w klasie otwartej i uzytkowej. A nasze tajemnicze irlandy to rude swetry:-)
  22. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='Jagoodka']Ja tez będę mieć maratonik, tyle że bez Kosic :)[/quote] Może sie wiec spotkamy, ty jak kojarze wystawiaz w VIII? Mam nadzieje ze ringi beda blisko i bedzie mozna sobie pokibicowac:multi:
  23. Tecia

    Oradea - 14.07

    Właśnie dziś dostałam mailem potwierdzenie ze jest OK zgłoszenie przyjeli, tak że jedziemy we dwie i nasze trzy rude damy:-) Maratonik nam sie szykuje niezły, 14 rano Oradea o 20 w ten sam dzień Debrecyn no i 15 od rana Kosice mam nadzieje ze nasze suki to wytrzymaja i prosze trzymac za nas kciuki:-)
  24. Na BIS grupę VII wygrał seter irlandzki, ojciec naszej suni AMERICAN DOLLAR z Arislandu my tez jestesmy zadowoleni CWC w kl championow i res. Cacib dla naszej panny w dość silnej stawce jak na irlandy:-) A pogoda jak zwykle w Krakowie dopisała, lekki wiaterek sprawial iż upał nie doskwierał i dało się wytrzymać, deszcz przyszedł juz po wystawie ale zapowiada się że jutro też bedzie słonecznie:-) Gratulacje dla wszystkich pozostałych psiaków które dzielnie walczyły:-)
  25. Tecia

    Oradea - 14.07

    [quote name='BabyCakes']Czy od zeszlego roku zmienily sie przepisy dotyczace rumunskich wystaw? Jeszcze rok temu przyznawano CAC na klase :roll: Swojego czy jakiegokolwiek innego?[/quote] Jak chodzi o CAC to rumuni daja jeden na rase w momencie gdy na wystawie jest mniej niz (chyba) 300 psow ogolem, natomiast jak jest wiecej to normalnie jeden na klase, choc slyszalam tez ze daja tez jeden na plec ale nie wiem kiedy tak oceniaja.
×
×
  • Create New...