-
Posts
447 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Tomonari
-
Kalenarz dzisiaj poczta dostarczyła i wisi już na ścianie!:multi::multi: Dzięki ineczko za szybką wysyłkę! Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Taishi za poświęcony czas i pracę nad projektem:cool2:.
-
[quote name='ania_wawa'] PAKEJ Ty kupujesz barf firmy Primex czy inny?? Jakiej jest jakosci? Jesteś zadowolony?? Jakbyś mógł mi przybliżyć skład kostki byłabym baaardzo wdzieczna :)[/quote] Ja zetknęłam się z barfem z PRIMEX-u. Przedstawiciele firmy mieli stoisko na wystawach na Śląsku. Dokładnego składu % nie ma na opakowaniu, jest tylko skład ogólny i zależy on od rodzaju . Na stronie firmy jest wymieniony asortyment, są też wymienieni dystrybutorzy. Moga być to jednak niepełne dane, ja kontaktowałam się z Panią Magdaleną Dytko. Pewnie podpowie gdzie mogą być najbliźsi dystrybutorzy. [URL="http://www.primex-barf.eu/"]http://www.primex-barf.eu[/URL] Moje suki taką kostkę miały na jednego zęba. Może jest to wygodne ale myślę, że większą frajdę mają z gryzienia szyji indyczej lub innych kości niż wtrąbienia w sekundzie mielonki. A przy mielonce to nie ma mowy o czyszczeniu zębów i "wyrabianiu" szczęki.. pozdrawiam:lol: Agnieszka
-
W takim razie prosimy ineczko o określenie kosztów przesyłki kalendarza + kosztów dodatkowych (koperta etc.) i podanie numeru konta na które ma być przelana kasa. Adres wysyłki prześlemy na PW.
-
Wracając do wczorajszej dyskusji chciałbym podziękować za Wasze wypowiedzi. Dogomania jest opiniotwórczym forum - to stwierdzenie pojawiało się już w wielu wątkach. Dlatego ważne jest by nie słuzyło do powielania i umacniania stereotypów. Pierwszy z nich to "jeśli hodowla jest kenelem to szczeniaki są niezsocjalizowane, bez kontaktu z człowiekiem i w ogóle jest be" Kolejny to "jeśli hodowla jest domowa, to świadczy to o tym, że szczeniaki są wypieszczone, zsocjalizowane i wszystko jest OK i super" Dzięki za rozsądne i rzeczowe wypowiedzi, które pokazują, że nie to jest najważniejsze czy hodowla jest kojcowa czy domowa ale to jakie warunki psom potrafi hodowca zapewnić, ile czasu, pasji i miłości im oddać. P.S. Wczoraj otworzyłem nowy numer "Mojego Psa" i znalazłem tam artykuł Pani Zofi Mrzewińskiej, którego wymowa idealnie pasuje do poruszonego tematu. [URL="http://www.psy.pl/?O=6740"]Psy.pl - strony miesi�cznika "M�j Pies"[/URL] Pozdrawiam Paweł
-
[IMG]http://i193.photobucket.com/albums/z265/pgaborek/torinagorze.jpg[/IMG]
-
Sorry Akitko!:Rose: Nie chciałem się czepiać. Po prostu starałem się nawiązać dyskusję. Pozdr. P.
-
Hodowla domowa akit, tak jak napisała Mitsu ma jedną sukę i ewentualnie jednego psa. Nie wyobrażam sobie, że większa ilość psów będzie żyła w harmonii w takich warunkach. Dużym ograniczeniem takiego hodowcy jest limitowany dobór psów do rozrodu[COLOR=#ff8c00]*[/COLOR] - przecież ma tylko jedną sukę! Jeśli to suka która jest wybitnym przedstawicielem rasy to OK. W większości przypadków tak nie jest. Jeśli bym szukał akity do hodowli i rokującej wystawowo to raczej nie w hodowli domowej. Jeśli hodowla kojcowa jest przeciwieństwem domowej to tam bym się skierował. Z prostej przyczyny - hodowca posiadający większą ilość psów ma możliwość wyboru najlepszego skojarzenia dla poprawy eksterieru . Dzięki temu spełnione mogą być warunki Hodowli Zwierząt przedstawionych przez Kacedy. Owszem jeśli bym szukał pet'a to wtedy hodowla domowa byłaby alternatywą. Zmieńmy proszę stereotyp: hodowla kojcowa (niedomowa) to rozmnażalnia psów. Jeśli się mylę w definicjach to proszę: poprawcie mnie. Pozdrawiam Paweł [COLOR=darkorange]* - nie chodzi o dobór reproduktora ale o wybór suki hodowlanej na której hodowca opiera swoją linię. [/COLOR]
-
[quote name='Akitka'] Ja osobiście i tak wolałabym z domowej hodowli, ale każdy może znaleźć coś dla siebie.[/quote] Może to infantylne pytanie ale zapytam - co oznacza pojęcie domowej hodowli? Gdzie jest granica która pozwala mówić, że dana hodowla jest domowa a dana nie?
-
[quote name='Akitka'] - drugi powód poważny do zastanowienia - kojce - znam wiele hodowli akit (dobrych, bardzo dobrych, średnich), ale przeważnie psy żyją sobie z ludźmi, przy ludziach, nie w kojcach, bo gdybyś poczytał o akitach, przed kupnem psa w typie akity (nie odpowiedziałeś na pytanie o rodowód, podejrzewam, że go nie ma, więc dla mnie twój pies jest jedynie w typie rasy, a nie rasową akitą), to dla tej rasy szczególnie ważny jest kontakt z człowiekiem, ten pies nie nadaje się do kojca, do trzymania z dala od ludzi [/quote] W wypowiedzi Akitki znalazł się temat, który jest echem opinii pojawiających się już wcześniej na dogomanii. Kojce - czy ten element architektury to samo zło - miejsce kaźni psów? Ta opinia jest chyba charakterystyczna dla polskiej społeczności kynologicznej. Starczy odwiedzić strony internetowe znnych hodowli akit w Europie. W informacjach o hodowli pokazane są z dumą zdjęcia zabudowy kenelowej by ukazać w jak świetnych warunkach trzymane są ich psy! Powiedzcie gdzie leży prawda, czy trzymanie akit w kojcach jest złe? Prowokuję do dyskusji....... :diabloti: Pozdr. P.
-
Olovo - thank you for the pictures. It is nice you enjoy the akita's dogomania forum. Congratulations for Rona's junior class winning! She won twice - it is a really great success! We wish you a lot of similar success in New 2009 Year! Best regards.
-
[SIZE=3]Brawo i gratulacje![/SIZE] :multi::x-mas::multi:
-
[IMG]http://i193.photobucket.com/albums/z265/pgaborek/torei_1.jpg[/IMG]
-
Naszą skromną nadwyżkę oraz dodatkowe kartki z kalendarza :) z radością przekazujemy AwP. Bardzo dobry pomysł z zamówieniem 100 egzemplarzy!
-
[quote name='Agappe'][B][SIZE=4][COLOR=red]Przemyśl - 07.09.2008[/COLOR][/SIZE][/B] Krajowa Wystawa (CAC) Andrzej Szutkiewicz (PL) SUKI Klasa młodzieży (2) 191. [B]MAŁA TO KASA Yeti Yeti[/B] - ???[/quote] [LEFT][FONT=TimesNewRomanPSMT][COLOR=black][B]ocena doskonała, lok.1 (w konk. 2) medal złoty, Zw. Młodzieży[/B][/COLOR][/FONT][/LEFT] [LEFT][FONT=TimesNewRomanPSMT][COLOR=black]( wynik oficjalny z katalogu powystawowego)[/COLOR][/FONT][/LEFT]
-
Przecudnie!!!! :loveu: Ale tłumy szczeniorów! Niedawno nie było jeszcze tak tłoczno: [IMG]http://i193.photobucket.com/albums/z265/pgaborek/aga.jpg[/IMG] Gratulujemy nowej autostrady na Halne Wzgórze :multi:....
- 546 replies
-
Opowiem o swoich doświadczeniach z obrożą elektryczną. Gdy Kingyo wchodziła w okres juniorski podczas spacerów spuszczaliśmy ją ze smyczy by się wybiegała. Od początku uczona była posłuszeństwa z szczególnym naciskiem na powrót na hasło "do mnie". Niestety okoliczne pola to nieużytki, łąki nie koszone porosłe krzakami i zaroślami. W tych warunkach zagnieździły się sarny, lisy, bażanty a nawet dziki robią sobie wycieczki pod nasz dom. Pewnego razu podczas spaceru zauważyłem, że psina wpadła w szał tropienia. Okazało się, że w pobliżu przechadzało się stado saren. Kingyo pogoniła za nimi. Próbowałem przywołać ją. Niestety bez skutku, więc i ja pogoniłem za Kingyo....Towarzystwo kierowało się w stronę lasu. W oddali migały białe sarnie doopki a za nimi podążała biało-ruda doopka. Zacząłem sobie już wyobrażać biedne zagubione w lesie psiątko, wyczerpane wielokilometrową pogonią nie mogące znaleźć drogi do domu, naszą rozpacz po stracie psa :placz:. Wtedy miałem do "czynienia" z obrożą elektryczną. To znaczy myślałem "jaka szkoda, że nie mam czegoś takiego co zatrzymałoby psa będącego w oddali by wyrwać go z amoku pogoni" Na szczęście przygoda zakończyła się szczęśliwie, Kingyo po kilometrze ścigania zawróciła. Po jeszcze jednej podobnej przygodzie psy na spacerach prowadzone są na taśmach śladowych 20-metrowych co daje im trochę swobody. W trudniejszym terenie używamy automatów z kontrolą i blokadą napięcia linki. Do tematu o.e. nie powróciłem. Podczas spacerów wiele razy ćwiczony jest powrót na komendę, za każde bezzwłoczne wykonanie psa czeka sowita i smaczna nagroda. Jednak gdy psiaki poczują górny trop lub zaczynają kręcić się wąchając za tropem wiem, że nic, nawet wizja najlepszego smakołyku nie powstrzyma instynktu łowieckiego. Atrakcyjność polowania, adrenalina wygrywają z całą pracą poświęconą na szkoleniach. Taka jest akita i właściciel musi się z tym pogodzić. Oczywiście każdy pies jest inny, ale śmiem twierdzić że opisane zachowanie jest charakterystyczne dla rasy. Jeszcze co do o.e: Byłem świadkiem indywidualnego szkolenia ON z jej użyciem i byłem zaskoczony jej skutecznością. Naprawdę nie widać było by pies ucierpiał w jakikolwiek sposób. Przewodnik (właścicielka psa) wykonywała podstawowe ćwiczenia P.T. a trener korygował zdalnie złe reakcje psa. Efekt był znakomity! Na początku pies okazywał zachowanie dominacyjne (choć teoria podobno upadła :evil_lol:) a każdą komenda "siad" przed wykonaniem poprzedzał rytuałem "pasienia" przewodnika. Po paru minutach ćwiczeń po zastosowaniu o.e. pies wykonywał polecenia wzorowo. Jednak ON to nie akita i byłbym BARDZO ostrożny z użyciem tego rekwizytu, a jeśli tak to pod okiem DOŚWIADCZONEGO I ROZSĄDNEGO szkoleniowca! I to w okolicznościach gdy inne metody nie skutkują...... Paweł
-
[quote name='Agappe']to że chwilowo temat na dogo umarł to wcale nie znaczy, że sie nic nei dzieje.. dzieje się i to z pomocą osób, które maja bardzo dużo wpływu..[/quote] Podnoszę temat. Są już jakieś efekty tej działalności?
-
Gratulacje dla zwycięzców:multi: :klacz::multi:, brawo Halne! Szczególne gratki dla KEIKO od siostrzyczki :loveu:.
-
Gratulacje zubiri - piękny wynik YORITOMO !!!! :terazpol::cool2:
-
[quote name='Taishi']Na 100% tez nie pokażę Wam całego kalendarza...co to za niespodzianka...[/quote] No to będzie niespodziewajka pod :tree1:
-
[quote name='ineczka']Akita to przede wszystkim były pies bojowy, a dopiero jego uboczne zajęcie stanowiły łowy na grubego zwierza.[/quote] Bardzo interesująca informacja. Przyznam się, że pierwszy raz o tym słyszę :oops:. Ineczko, czy masz bliższe informacje na ten temat? Tzn w jaki sposób akity były wykorzystywane w boju ? Pozdrawiam Paweł
-
Czy przed drukiem będzie można oglądnąć projekt graficzny kalendarza? Jestem ciekawy jakie zdjęcia zostały wybrane. Paweł
-
[quote name='pakej']Witam czy ktoś może mi powiedziec ile czasu trwa gubienie sierści u Akity ?[/quote] Gdy akita trzymany jest poza domem w ogrodzie to trwa to do miesiąca czasu. Linienie jest bardzo intensywne, sierść wychodzi garściami. Gdy akita trzymany jest w domu w pomieszczeniach ogrzewanych C.O. proces wymiany futra trwa dłużej ale przebiega łagodniej.... Pozdrawiam Paweł
-
[quote name='wani'] [URL="http://www.akita-halne.pl/nia-achi/achiko.htm"]achiko[/URL] , czy to znaczy ze jest w rekach halniaczkow? :)[/quote] ACHIKO podobnie jak D'GORO GO of Kamino Ken jest w rękach hodowli Tomimopa (CZ) Gratulacje dla Chikaki i Asiuni! :multi: Dzięki Kasiu za fotki!
-
Gratulacje dla tych którym się powiodło i z niecierpliwością czekamy na fotki...