Jump to content
Dogomania

Tsubaki

Members
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tsubaki's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, może tutaj znajdzie się ktoś, kto wie cokolwiek na ten temat. Jak to jest z posiadaniem oposa? Czy są jakieś hodowle w Polsce, albo np. Czechach? Chodzi mi głównie o kwestie prawne itp. Pytam bo już kilka lat temu w galerii na śląsku, w sklepie zoologicznym widziałam w sprzedaży małego oposka i nie daje mi to spokoju. Na pewno nie był to opos krótkoogonkowy (Monodelf szary). Raczej Dydelf wirginijski. Może ktoś wie cokolwiek na temat hodowli tych cudnych zwierząt?
 2. Z takimi wymaganiami to chyba jedynie kundelek. XD Tylko, że i w ich przypadku można trafić na takiego który będzie potrzebował więcej ruchu niż niektóre większe psy. Tak, że cóż. Niezależnie od rasy psy potrzebują ruchu, opieki i naszego zainteresowania. jeśli dużo pracujecie i was po prostu nie ma, to każdy pies będzie cierpiał. Staffik i jemu podobne był by chyba jedną z najgorszych decyzji. Nie usiedziałby, to bardzo energiczne stworki. Z resztą spaniele też. Poleciłabym Shih Tzu ale trzeba je czesać i też nie lubią samotności. Z resztą większość psów to stworzenia towarzyszące, pracujące z ludźmi.. Może mopsik by był ok? tyle, ze są równie chorowite co Buldożki...Maltańczyk, jak ktoś wyżej pisał, też ma długą okrywę włosową i trzeba jej poświęcać czas. Porównałabym go opiekuńczo do Shih tzu. Ciężko doradzić.. Może najlepszy byłby faktycznie starszy potrzebujący domu kundelek. Nauczony już czystości i tego, że często zostaje sam. Takich jest pełno. Tylko też trzeba pamiętać, że wzięty do domu może zachowywać się inaczej niż w schronisku i będzie wymagał korekty w zachowaniu. Cóż, nie ma tak łatwo. To nie pluszaki, że jak je posadzisz tak będą siedzieć. xD
 3. Tsubaki

  Szczeniak

  Podpisuję się pod powyższym. Najważniejsze, nie bój się! Bo nie ma czego. To wychowanie tak samo jak z dziećmi. Polecam znaleźć dobrą szkółkę dla psiaków. Musisz znaleźć zrozumienie z psiakiem. Taki wspólny język. Pamiętaj, że pies nie rozumie słowa dopóki nie pokażesz mu co ono oznacza. Dlatego skoro nie miałaś wcześniej szczeniaka, najlepiej by było, żeby ktoś Ci wytłumaczył i pokazał jak postępować, żeby się z nim dobrze rozumieć i nie popełnić zbyt wielu błędów, które potem mogą być ciężkie do odkręcenia.
×
×
 • Create New...