Jump to content
Dogomania

fibi_1

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fibi_1

 1. macie rację z tym moim strachem :( faktycznie jej się to musi udzielać... kontenerek to dobry pomysł, kolejna podróż za dwa miesiące więc będę miała teraz czas żeby ją powoli w domu przyzwyczajać do wchodzenia tam, spania itd a później włączę w to też krótkie przejazdy tramwajem czy kolejką podmiejską. dzięki wielkie za pomoc!
 2. muszę w takim razie spróbować z kontenerkiem... myślałam że może właśnie dobrze robię będąc blisko niej, dając jej wsparcie i trzymając na kolanach. A jakieś leki oprócz tego powinnam stosować?
 3. w autobusie i tramwaju jeździ bez problemu ale też poruszałyśmy się tymi środkami transportu odkąd była szczeniakiem. Pociągiem dopiero teraz przyszło nam jeździć. Sunia jeździ u mnie na kolanach, wnoszę ją też na rękach do pociągu bo jest małym 6kg pieskiem.
 4. Mam 2letnią sunię która panicznie boi się jazdy pociągiem. W trakcie jazdy cały czas dyszy, ma sztywne ciało, jest jakby odcięta od rzeczywistości, nie reaguje na zabawki, smaczki, gryzaki, puszcza bąki (ze strachu, bo zwykle jest bez jedzenia i po długim spacerze). Przez miesiąc przed podróżą dawałam jej kalmvet ale nie pomógł. Mam taką sytuację, że co 2 miesiące musimy jechać pociągiem ok 3h w jedną stronę. Co mogę zrobić aby oswoić ją, zmniejszyć jej lęk?
 5. Witajcie, od 1,5 tygodnia uczę moją 3miesięcznego szczeniaka załatwiać się na zewnątrz, idzie nam całkiem dobrze, pomimo, że pracuję i pies wychodzi tylko 4-5razy dziennie. Zdarzają się oczywiście nadal wpadki, ale jestem cierpliwa i wiem że prędzej czy później się uda. NIE WIEM natomiast jak reagować jak pies załatwi się w domu przy mnie... czy zignorować czy przerwać stanowczo/krzyknąć? Naczytałam się artykułów, wpisów na forach i trochę zgłupiałam; w niektórych piszą że tylko zignorowac i posprzątać, w innych że stanowczo zwrócić uwagę, przerwać załatwianie się i wyjść na dwór.
 6. w nocy robi tak samo, dzisiaj pytałam weta i powiedział, że prawdopodobnie to takie zachowanie z którego powinien wyrosnąć...
 7. Dwa tygodnie temu wzięłam ze schroniska 8tygodniowego szczeniaka, generalnie jest grzeczny, wesoły, szybko załapał sikania na matę. Mam jedynie problem z jego kupami, mianowicie 1. nie mogę go nauczyć robienia na matę; 2. robi kupy idąc, w ogóle się nie zatrzymuje, przez co przez zawsze jest za nim ścieżka usłana z kup. Czy w jakiś sposób moge go "zatrzymac" podczas załatwiania się?
×
×
 • Create New...