Jump to content
Dogomania

neptun86

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

About neptun86

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. neptun86

  Pomoc w wyborze psa

  Rozpisaliście się, fajnie, widzę że trafiłem na aktywne forum. Jesteśmy na etapie zbierania informacji na temat flatów ale nie tylko ich - ogólnie na temat wychowania psa. Wzięcie psa pod swoje skrzydła nie traktujemy jako zabawę która zaraz się znudzi - doskonale zdajemy sobie sprawę że pies=odpowiedzialność oraz zmiana dużej liczby nawyków, harmonogramu dnia, charakteru wyjazdów urlopu itd. Chcemy się dobrze przygotować, zaczerpnąć wiedzy z doświadczenia osób które już mają psy (tzn z waszego doświadczenia m.in). Wybór rasy psa jeszcze nie jest przesądzony. Sam miałem psa z jakieś 10 lat temu (suczkę - kundelka po owczarku niemieckim - ale to było na etapie jak mieszkałem z rodzicami i bratem - chociażby stąd sobie zdaje sprawę, co znaczy mieć psa - teraz jest tylko taka różnica że mieszkamy z dziewczyną w dwójkę). Zarka - odnośnie tego co napisałaś, że nie widzisz flata do dogoterapii - taką informację mam od dziewczyny akurat, gdzieś tam usłyszała i stąd to wyszło - z pewnością nie będziemy wybierać psa pod kątem dogoterapii na podstawie jakiś tam "usłyszeń" - przed podjęciem decyzji z pewnością jeszcze zaczerpniemy u kogoś kto trenuje psy i przygotowuje do dogoterapii - informacji szukamy z każdej strony. Odnośnie zostawiania szczeniaka i wrzucania do kojca na 8 godzin od samego początku - macie racje, to jest słaby pomysł. Przez pierwsze 2-3 miesiące w sumie nawet ze mną mógłby jeździć do pracy (w sumie praca w biurze, ale szef bardzo wyrozumiały, do tego jest trochę terenu do biegania dla psa, tereny zielone itd - nie wiem tylko czy zgodzi się na dłuższą metę na taki układ :)). Jeszcze odnośnie samego kojca - nie wiem czy tak samo się rozumiemy - przez kojec rozumiem teren zamknięty ogrodzeniem o powierzchni ok 60 m2 wraz z budą. Nie jest to klatka 2x2 m, nie ma to też nic wspólnego z trzymaniem psa na łańcuchu wokół budy.
 2. neptun86

  Pomoc w wyborze psa

  Dzięki za odpowiedzi :) Sądziliśmy, że mniejszą krzywdę mu zrobimy jeśli zostawimy go na otwartej przestrzeni (kojec będzie miał wielkość ok. 6x10 metrów + ocieplona buda w razie jakichkolwiek deszczów - w razie naprawdę złej pogody, mrozów, choroby itd - sporadycznie w domu by zostawał). Myślicie że lepiej jeśli zaczniemy go od małego przyzwyczajać do tego żeby w domu zostawał? Dogoterapia - ponieważ dziewczyna pracuje w przedszkolu integracyjnym, tak więc kontakt z dziećmi pies miałby bardzo często, poza tym sami będziemy się pewnie starać o dziecko. Na psie nie chcemy zarabiać - chcemy aby był on członkiem rodziny :)
 3. neptun86

  Pomoc w wyborze psa

  Witam, z dziewczyną przymierzamy się do kupna psa - nasza sytuacja wygląda tak: - pracuje w większym mieście, 30 km od miejsca zamieszkania w biurze - praca regularna 7-15 - mieszkam w mieszkaniu 50 m2, - rodzice dziewczyny mają działkę (w drodze do mojej pracy), na której planujemy zrobić większy kojec dla psa - ogólnie plan jest taki: rano jadąc do pracy zostawiam psa w kojcu (żeby nie zostawiać go w mieszkaniu na cały dzień), wracając odbieram go i jadę do mieszkania. I teraz dwa pytania: 1. Czy pies jest w stanie przyzwyczaić się do takiego rytmu - praktycznie mieszkałby w 2 miejscach. 2. Planujemy zakup Flat coat retrievera - oprócz typowych szkoleń dla psa, planujemy aby uczestniczył w tzw. dogoterapii dla dzieci. Jak myślicie, taki pies przyzwyczai się do takiego rytmu dnia? Przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć od bardziej doświadczonych posiadaczy psa :)
×