-
Posts
1370 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by blue.berry
-
Tengusia - ale warto by bylo na koniec wrzucis jakies www (np fundacji ast) i fajnie kiedy pojawiaja sie psie imiona. wiem wiem marudze ; ))) bardzo fajne filmiki
-
ano są to beatowe suczydła. bardzo fotogeniczne bestie:)
-
a tak se wkleje w temacie Mamby bo ona czarna i te też czarne : ))) [url]http://img183.imageshack.us/img183/6479/dziewczynkiwv2.jpg[/url]
-
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
a jak nie zdzialają to zaczniemy wszystko od poczatku ; )))) juz z nowymi zdjeciami odpasionej Zuzy i z jej nowa tozsamoscia mastifa afrykanskiego Boerboela:cool3: -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Zuzeńko - pokaż się no nam tutaj. szukamy domku dla pięknej suni w typie mastiffa afrykańskiego ; ) -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
a wziełas te nowe fotki? i chyba warto napisac ze rasa jednak niewiadoma. bo rzeczywiscie ona podchodzi pod tego boerboela ale z drugiej strony ile ludzi wogole wie co to jest boerboel :lol: -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
tenkju wery macz:) -
Pit bull red nose bez oka, zostaje u Darii i Jarka! Dziękujemy!
blue.berry replied to Inez's topic in Już w nowym domu
daria - urządzacie tam u siebie walki psow za pinadze? :cool3: hihihihih cudne lovestory - uwielbiam ogladac takie psie amory. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
mam duze watpliowsci co do "dobroci" domow trzymajacych psy tylko i wylacznie w kenelach przez caly rok. ale w tym momencie to i tak dywagacje o niczym bo na razie nie ma zadnego domu do rozwazan. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
zdecydowanie bym sie sprzeciwiala oddaniu Zuzy do kenelu. to ze umie w nim przebywac i ze jest psem strozujacym nie znaczy ze ma trafic, za przeproszeniem, do budy. pies strozujacy w mieszkaniu tez bedzie mial co robic. oczywiscie kazdemu z nas marzy sie dla naszych podopiecznych dom z ogrodem ale pamietajmy jedno - aktualnie z adopcjami jest nienajlepiej. "Psy krotkowłose po tym jak mieszkaja na dworzu - w budzie czy w kenelach dostaja podszerstka" tak, dostaja tez zwyrodnienia stawow oraz reumatyzmu. przeciez wiekszosc tych ras pochodzi z rejonow znacznie cieplejszych niz polska. wprawdzie zimy u nas ostatnio lagodne ale jednak nadal bywaja mrozne. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
proponuje dawac w nowych ogloszeniach nowe zdjecia Zuzy - wyglada juz na nich zdecydowanie lepiej. to naprawde jest przepiękna sunia. jesli ktos bedzie potrzebowal tych zdjec bez czarnych ramek albo wiekszych/mniejszych to prosze o sydnal - podesle. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Patia - poniewaz ja nie odpowiadam za finanse Zuzy wiec nie moge podjac decyzji o platnym ogloszeniu. niestety nie wiem kto mialby podejmowac takie decyzje i ew sie z Toba rozliczyc. no chyba ze zaplacimy za to goloszenie pieniedzmi z bordozej skarpety. ale to ew musialabym uzgodnic z Herą. lista z ogloszeniami Zuzy jest tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101070&page=29[/URL] -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
oczywiscie Patia ; ) i w temacie moich zdjac jakichkolwiek psow nigdy nie musisz o to pytac. ani Ty ani nikt inny ; )) Ewa - pozwole sobie nie odpowiadac na twoje pytanie publicznie bo nie chce mi sie dalej tego ciagnac. moja opinie na ten temat znajdziesz w swojej skrzynce. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Zuza, jak już wiemy, niesamowicie przybrała na wadze. w zeszlym tygoniu wazyla ok 45 kilo. I to widac. Oczywiscie nadal jest bardzo szczupła i kosci biodrowe sie mocno zaznaczają ale to juz naprawde inny pies. rany na biodrach sie goja, ale dosc powoli. Co do zachowań Zuzanki. Niestety nadal jest problem z załatwianiem się. kiedy się jej nie przypilnuje , potrafi posiusiac w domu. na szczęście już wie ze jak się wychodzi na ogród, to to okazja nie tylko pobiegania, ale też do tego żeby zrobic siku. wczoraj Zuza pierwszy raz dobrowolnie i chetnie z całym stadem wielokrotnie wychodziła na ogród. do tej pory wychodzić nie chciała - zostawała w domu (a potem nie chciała wpuszczać psów Beaty; ). śmiałysmy się ze może wczorajsza pogoda ja tak osmieliła. Zuza biegała po ogrodzie, kopała wielkie dziury i zaczepiała inne psy. Co do innych psow - Zuza ma dosc nieunormowane zachowanie, trudno w sumie przewidzieć co sie wydarzy. potrafi byc bardzo grzeczna (jak przez ostatnie dwa dni), zaczepia do zabawy, stara sie "być w stadzie". a potem nieoczekiwanie atakuje. tak jak wczoraj - w sumie naprawde nie wiem co bylo powodem. w pewnym momencie Zuza rzuciła sie na jedna z suń - i to jeszcze ta najbardziej spokojną i strachliwą. Zuza wybrała sobie Beatę za swoja panią i jej niesamowicie pilnuje. generalnie okazała sie byc psem bardzo pilnującym, czasami potrafi oszczekac mężą beaty jak ten wraca do domu. nie chce wpuszczac obcych i ogolnie spod byka spogląda na facetów. tz. np jak bylismy to dopoki chodziła luzem to moj TZ był jak najbardziej ok. ale kiedy juz trafiła za przegrode do kuchni (po narozrabianiu) to zaczela groznie na niego łypac i poszczekiwac. ogolnie Zuza jest bardzo sympatyczna. nauczyła juz sie wlazic na kanape wiec jak przyszlismy to pierwsze co zrobila to wlazla mi za plecy i umoscila sie przytulajac sie do mnie. dalo sie zauwazyc ze przez cała nasza wizyte byla czujna. reaguje na kazda rzecz. bacznie wszystko obserwuje i od razu biegnie sprawdzac. nie ma w niej jeszcze tego psiego spokoju. no ale nie ma sie co dziwic. ZUza jest naprawdę przesliczna. ma cudowne ciemnobrazowe oczy i jest uroczo umaszczona. i napewno nie jest ani mastiffem angielskim ani bullmastiffem: ) Jest Zuzą: )) na razie z naszych ogloszen efekt taki sobie - Beata miała pare telefonów ale nic konkretnego. no ale ogolnie wiadomo ze aktualnie tamat adopcji zrobił się sporym problemem. Beata bedzie przygotowywac kennel (temat budy zostawiam pomiedzy Beata a Ewą). z tym ze biorac pod uwage pogode na razie bylaby to ostaecznosc. choc juz wiadomo ze Zuza jest przyzwyczajona do siedzenia w kojcu. bo zamkniecie jej w nim nie powoduje ani zalów ani stresu. dzisiaj Beata i Zuza maja pierwsze sptkanie z psim trenerem. beda pracowac pod kątem agresywnych zachowan Zuzy do innych psow. ja uwazam ze wszelkie problemy w zachowaniu Zuzy sa do poustawiania i wyprostowania. i to chyba tyle [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/6254/zuza1gl5.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/6752/zuza2ic8.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/2491/zuza3ji6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/550/zuza4po4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/940/zuza5ep9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img516.imageshack.us/img516/8038/zuza6ws8.jpg[/IMG][/URL] -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Ewa - nie atakuje Cie - usiluje jedynie sie dowiedziec czy jest jeszcze ktos z kim mozna sie kontaktowac w sprawie rozliczen finansowych oraz jesli bedzie potrzeba podjecia decyzji zwiazanych albo z przeniesieniem Zuzy gdzie indziej albo z jej adopcja. poniewaz od Ciebie glownie slysze (czytam) ze nie masz czasu, a teraz sie dowiedziałam ze Ty jedynie umiescilas watek, to po prostu chce sie dowiedziec z kim mam sie kontaktowac w sprawie Zuzy. nie chce sie klocic ani weryfikowac pewnych spraw bo nie mam na to ochoty. Wilejkaros - Beata nie ma czasu na internet (ani przyzwyczajenia do takich dzialan) i od samego poczatku tak ta sprawa byla postawiona - ze ona daje Zuzi dom i opieke a osoby ktore z tym do niej przyszly zajmuja sie strona logistyczna. tz zbieraniem pieniedzy, dostarczaniem informacji o Zuzi i jej oglaszaniem. i tyle. nowe zdjecia Zuzy beda jeszcze dzisiaj. -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
ja w takim razie mam pytanie: [B]KTO jest odpowiedzialny za sprawe Zuzy.[/B] KTO ja wyciagnal ze schronu, KTO szukal dla mniej DT? Stowarzyszenie Niczyje (na stronie ktorego nadal Zuza nie jest ogloszona)?. ktos z Molosow (Pchła?)? przeciez nie moze byc tak ze nagle nie ma osob ktore sa odpowiedzialne za los psa. Beata dala Zuzi dt. dzielnie znosila biegunki i rzygowinki w domu, zalatwianie sie na podloge, jezdzenie po lekarzach. teraz dzielnie znosi fakt ze Zuza lapie zadymy z jej psami. od jutra ma pracowac z psim behawiorysta. ale niestety mam wrazenie ze Beata jest zostawiona troche sama sobie. napierw byl problem z przekazywaniem pieniedzy i Beata musiala niezle do Zuzy dokladac. problem udalo sie rozwiazac (aczkolwiek wystarczylo pomyslec). potem zrobil sie problem z zachowaniem Zuzy - na poczatku Ewo wiedzialas o nim glownie ty - ale srednio temat poruszylas. twoim wytlumaczenim byl brak czasu - czy poinformawalas kogos o tym, poprosilas o pomoc? pojawila sie opcja zeby Zuze wstawiac do kojca (kiedy Beata wychodzi z domu) - ponoc jest jakas buda do użyczenia - z tym ze nie do konca z ta buda bylo tak zalatwione jak pisalas i finalnie maz beaty jej nie odebral, bo dostal za pozno wiadomosc, pytalam pare razy - czy ktos inny moglby ta bude Beacie przywiezc? a moze Beata ma kupic bude z wlasnych pieniedzy? przeciez teraz jest tak ze jak ona wychodzi z domu to zabiera Zuze ze soba. bo boi sie ja zostawic np jedynie pod opieka corki. a co bedzie kiedy nie znajdzie sie nikt chetny do adopcji? KTO bedzie podejmowal dalsze decyzje? KTO bedzie jej pomagal? co dalej z pomoca finasowa dla Beaty (zakladajac ze sunia u niej bedzie jeszcze przez miesiac/dwa/trzy)? czy znamy stan "zuzankowej skarpety"? czy sa na niej jeszcze pieniadze? czy ew trzeba ponownie zabrac sie do zbierania funduszy? i na sam koniec - dlaczego Stowarzyszenia Niczyje nie stac na umieszczenie informacji o suni? niestety takie sytuacji zdazaja sie kiedy w ratowanie psa zaanagazowane sa jedynie osoby prywatne i kiedy z pierwszym sukcesem (znalezienie DT) zaanagazowanie sie konczy albo maleje - i potem troche nie wiadomo kogo pytac, kto ma decydowac i kto ma pomagac? w tym miejscu chcialabym bardzo podziekowac dziewczynom z forum bordozego za zamieszczenie kilkudziesieciu ogloszen i kilkuset plakatow. za telefoniczny kontakt z Beata i porady. jestescie wielkie i zawsze potraficie sie znalezc! -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Ziutka - bardzo bardzo dziekuje : )) przy takiej ilosci ogloszen dobry domek musi sie znalezc! -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
bo żre jak smok (tylko ze nie owce a kurczaki ; ))) to i waga rosnie. szkoda jedynie ze sie zachowuje tez jak smok hihih -
Mastiffka Zuza juz w swoim jedynym wymarzonym domku !!!!!!
blue.berry replied to Tengusia's topic in Już w nowym domu
Ziuta dzieki:) skrocony tekst (z tym ze chyba na 500 znakow): "Do oddania śliczna 2letnia sunia mix bullmastifa. Kiedy trafiła do schroniska była wycieńczona i zagłodzona. Ważyła 30kg. Obecnie znajduje się pod dobrą opieką. ZUZA jest przemiłą wesołą sunią i ma świetny kontakt z człowiekiem. Lubi być głaskana i przytulana. Nie toleruje kotów, ani innych psów. Szukamy domu pełnego ciepła i miłosci, ale bez innych zwierząt. Wiecej informacji o suni można uzyskać pod nr .tel. opiekunki:609 441 928" zdjecia sa w tym watku - chyba jakies najnowsze godzie Zuza nie wyglada jak szkieletor:) np na str 29 watku tutaj jets lista miejsc gdzie Zuza juz ma ogloszenia: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101070&page=29[/URL]