-
Posts
2226 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elainfo
-
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ula_czarnuszka']Widzę, że jest ruch wokół Kruszynki-Oskarka:loveu: A tak na marginesie, Ela napisał, że Kruszynek ma 70 cm w kłębie, a to jest wg wzorców: górna granica dla SO (właśnie 70cm) i dolna dla CTR (eg wzorca 1984r) :evil_lol: Choc teraz CTRy są raczej wyższe i nawet wg propozycji zmian wzorca górna granica ma byc podniesiona do 76 cm chyba:roll: Ale z drugiej strony Kruszek urodził się w czasach "starszego typu" w rasie..:p Przy wersji sznaucerzej trzyma mnie tylko ten brak podszerstka:razz: Oj, jak bardzo bym go chciała zobaczyć:placz: Ale te 500 km (x2) stanowi pewną przeszkodę :angryy:[/quote] ooooo i znów wprowadza zamieszanie!!!:mad: tez mi sie wydaje ,ze to jednak sznaucer.. ja wiem ,ze to bida i siersc marna jescze.. ale chyba Ctr maja jednak bardziej gesta i taka zmierzwioną po całości a on kręciołki to ma tylko na łapach i tylni odwłok.. ew.,szyja kark a środek taki prosty gładki.. hmm.. kurcze zawsze jak do niego przychodze to pierwsze co witam sie z nim czule..( bez buziaków oczywiscie bo Kluch nie uznaje..;-)) ale siadamy sobie naprzeciwko i ja głaszcze mu łeb i mówie do niego jak on sliczny, grzeczny, dobry i kochany.. a Kluch wtedy zadziera nosa do góry i zaczyna mlaskac z zadowolenia, hihihi:loveu: :loveu: :loveu: -
3 dni stała przywiązana przy śmietniku. W nowym domku :)
elainfo replied to Kasiek's topic in Już w nowym domu
hmmmm a ja sobie tak mysle..,zeby przypadkiem..to nie byl jakis problem urologiczny.. z utrzymaniem moczu, bo sterylizacja przed pierwsza cieczka w zasadzie powoduje ryzyko powikłan z nietrzymaniem potem moczu przez suczke.. ..a gdyby ona miała juz jakis problem to wtedy starylizacja jej wogóle może pogłebic ten problem....Ale tak sobie tylko głosno mysle.. ,zeby nie siac paniki..;-) podejrzewam ,ze to posikiwanie ma jakis zwiazek jednak z jej emocjami.. -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Fusica'] Dzwonił też ten Pan ze Słupska... Uparty jest, jak nie wiem co... Delikatnie powiedziałam mu, że nie wydamy Psa tak daleko od wawy, a na tamtym terenie nie mamy żadnych dogomaniaków ;) Zmienił taktyke..., jest milusi i słodki jak kostka cukru... Kazał sobie obiecać, że będziemy o nim pamietały. Obiecałam, a co tam... :evil_lol:[/quote] hahahahahaha... podstępna bestia..;-)) z niego .. -
[quote name='Fusica']I kolejny Rychowy offik... :evil_lol: Jesteśmy po drugim odrobaczanku (pięęękne bezrobakowe kooopki) i idziemy dziś na szczepionko... Wet powiedział, ze Rychu ma juz swoje "lata" i zaszczepi go szczepionką dla starszych psiaków, co oznacza że wcześniej będziemy mogli zacząć wychodzić na dworek...:lol: Rychu waży 6,25 kg i ma apetyt, że hejjjjj. A co do siokania.... Hmmmm, poczynilismy pewne postępy. 3/4 sioków i kop, robimy na balkonie :loveu: Dla ułatwienia wyboru miejsca załatwiania sie, balkon jest non stop otwarty... Co oznacza, że śpimy z TZtem w dresach, pod kołdrami i kocami (noce są baaaardzo zimne) :evil_lol: Myślałam o tym, żeby wzmocnić w Rychu świadomosc balkonu, jako idealnego miejsca do załatwiania się. Co sądziecie o tych kropelkach, którymi skrapia się najlepsiejsze do siokania miejsce..., to się chyba nazywa trainer, czy jakoś tak... Czy ktos z was [B]urzywał [/B]????[/quote] heheh nie używał.. cioteczko.. kochana:cool3: ale proponuje poogadac z jakimś wetem doswiadczonym (telefonicznie nawet..) ja niedawno konsultowałam z moja wetką psie feromony, celem uspokojenia SARY podczas nieobecnosci domowników w domu.. i dowiedziałam sie ,ze pic na wode i nic wiecej..ładne opakowanie i dobra reklama a nic pozatym.... o ile kocie feromony działaja w 50% tak [B]psie[/B] [B]nie działaja w 99%..[/B]
-
Ligocka IVI w NOWYM DOMKU-Warszawa!!! Znalazła dom pełen miłości!!!
elainfo replied to aisaK's topic in Już w nowym domu
[quote name='fox_india']..................no wlasnie..........................[/quote] ale pewnie zostanie juz u Cię..co..?? no jak sasiad juz przezył jakos te pare dni..(prawie tydzien..) to przezyje kolejny miesiąc..;-)) -
nie no ewidentnie mamusia Paulinka dogadza synkowi jak tylko mozna.. nie wiem czy zauwazyłyscie ,ze na tym zdjatku , z dwoma kiełkami na balkonie.. z tyłu za CZesterkiem lezy swinskie wędzone ucho.. , i ta fotka z mega gnatem.. no chopak ma co chowac po zakamarkach domowych;-)) A Oskarek vel Kruch ostatnio probował upchnąc przysmaczek w szczelinie miedzy siedziskiem sofy a oparciem ...maleństwo takie chyba 1 , 50 m długosci a jak on delikatnie upychał wedzonke w te szczeline i jeszce recznikiem próbował nakryc;-)) hehehehe dla zainteresowanych OSKAR vel Kruch na zdjęciu: [IMG]http://img233.imageshack.us/img233/2131/krusioekqe2.jpg[/IMG]
-
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wilejkaros'][COLOR=#22364f][FONT=Tahoma][B]Przyklejam z innego wątku (Shippiego) ogłoszenie, które teoretycznie może pasować pod Krucha. Tylko wiek nie ten, reumatyzm też niekoniecznie. Ale przyklejam, na wszelki wypadek...[/B][/FONT][/COLOR] [COLOR=#22364f][FONT=Tahoma][B]Adrian Moczydlowski[/B][/FONT][/COLOR] [FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]3. marca zaginął czarny pies mieszaniec, przypominający sznaucera. Ma ok. 17 lat, prawie nie słyszy, ma problemy ze wzrokiem i z powodu reumatyzmu może lekko utykać. Dzielnica: Stare Włochy [/COLOR][/FONT] <FONT size=1>[FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]data publikacji: 05-03-2007[/COLOR][/FONT] [FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]kontakt: [/COLOR][/FONT][/quote] noi jak na 3 dni błakania to on zbyt zabidzony i wycieńczony był.. zbyt skołtuniony, zarośniety i zapchlony.. obstawiam ,ze to nie ten pies.. ale wiesz co jak masz tam namiar na tego faceta to daj mi - zadzwonic niezaszkodzi..;-)) -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Wilejkaros'][COLOR=#22364f][FONT=Tahoma][B]Przyklejam z innego wątku (Shippiego) ogłoszenie, które teoretycznie może pasować pod Krucha. Tylko wiek nie ten, reumatyzm też niekoniecznie. Ale przyklejam, na wszelki wypadek...[/B][/FONT][/COLOR] [COLOR=#22364f][FONT=Tahoma][B]Adrian Moczydlowski[/B][/FONT][/COLOR] [FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]3. marca zaginął czarny pies mieszaniec, przypominający sznaucera. Ma ok. 17 lat, prawie nie słyszy, ma problemy ze wzrokiem i z powodu reumatyzmu może lekko utykać. Dzielnica: Stare Włochy [/COLOR][/FONT] <FONT size=1>[FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]data publikacji: 05-03-2007[/COLOR][/FONT] [FONT=Tahoma][COLOR=#22364f]kontakt: [/COLOR][/FONT][/quote] tak tez widziałam to ogłoszenie... ale gdzie jemu tam 17 lat...(olbrzymy rzadko dozywaja takiego wieku..ja Krucha znalazłam 6 marca.. Kruchowe problemy z oczami to poczatki zacmy.. a sluch ma doskonały- szczególnie jak sie na niego wola OSKAR..- momentalnie odwraca swoj olbrzymi łeb na mnie;-)) jutro z moim tz spróbujemy go spuscic ze smyczy i zobaczymy jak sie bedzie zachowywał na zawołanie "OSKAR".. czy bedzie sie suchał i czy przyjdzie do mnie..;-)) bo do tej pory to kompletnie nas olewał..i niereagował na Krucha..:shake: byłoby super jak by mogł troche polatac samemu bez smyczy.. a nie bawił z nami w berka;-)) -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='kacha_wawa']Ciotki, nabroiłam :( Wystawiłam Krucha ponownie na allegro, wchodzę na wątek, a On już Oskar jest... [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=180502407[/URL] Boże, kilka dni bez netu, a ja mam we łbie Meksyk... Wracam w niedzielę... Od poniedziałku nowa praca, ale nie wiem jak długo w PL zostanę... Prawdę mówiąc gdyby nie moja sucz to bym nie wracała... I wiecie co?? To g... prawda z tą kwarantanną w Irlandii dla psa!!! Oskarek, Kruszek, Ty się się nie obijaj tylko domu szukaj!!!!! Kochane, Oskarku, tęsknię za Wami!!!!! [IMG]http://img106.imageshack.us/img106/9408/p3130392dl1.jpg[/IMG][/quote] KACHA OJ JAKIE CI SIE MANTO SZYKUJE.. ZOBACZYSZ!!!!!CAŁE SZCZESCIE ,ZE MASZ TU SUCZ... !!!!!EMIGRANTKA JEDNA.. Klify faktycznie zabojcze.. zastanawiam sie jak tys tam wlazła z ta swoja noga!!!????:crazyeye: -
[quote name='przyjaciel_koni']Na takie ciepełko właśnie bardzo liczymy !!!!! Mosii - warunki u Ciebie są naprawdę dla Wilka wspaniałe !!! Mamy z Olą nadzieję, że porusza się nieco i schudnie. Zbytnio się podtuczył, a to nie jest wskazane na jego łapiny i kregosłup. Wilczek znowu dostał biegunki.....Sadzę, że się przejada.... Zobaczymy, jest teraz na przymusowej diecie. Ma dostać jakiś środek anty. W piątek do psiaków jedziemy - myślę, że do piątku będzie już dobrze. Mosii - ja również napisałam PW. Jesli nie masz czasu lub możliwości odpowiedzieć, to chętnie zadzwonimy do Ciebie, by uzgodnić szczegóły.[/quote] czyli,ze w sumie juz było ok z koopa ??? moze trzeba by mu hepatil na regeneracje watroby..Moj Kruch vel Oskar miał od momentu znalezienia prawie przez 3 tyg.sraczke.. oczewiscie dostawał trilac i jescze dostaje ale jak mu podałam hepatil i do tego Kreon 10000 do kazdego posiłku.. (kreon to na wspomaganie trzustki.. bylopodejrzenie ,ze byc moze trzustka nie wydziela jakiegos tam hormonu... i dlatego problem z trawieniem i luźny stolec..)ipo tygodniu jest poprawa.. piekna koopka;-)) od poniedziałku odstawiłam Kreon zeby sprawdzic czy juz zostanie i wróci sraczka... i na razie jest ok;-))- to oczewiście nie moj własny wymysł a weteryarz;-))
-
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
na dowuidzenia wam powiem ,ze jakie by te zapytania o Olbrzymka nie były to ciesze sie że sa wogóle...jak jest ruch to juz dobrze i o to chodzi;-))pa do jutra!!:loveu: :loveu: :loveu: -
Ligocka IVI w NOWYM DOMKU-Warszawa!!! Znalazła dom pełen miłości!!!
elainfo replied to aisaK's topic in Już w nowym domu
[quote name='fox_india']no wlasnie ma tylko sucha. a ta karma ma taki rybi zapaszek ze ja na jej miejscu bym cysterne wypila hehz no coz my z Ivi skonczylysmy prace (ona puszczała bąki :oops: ) i z czystym sumieniem mozemy udac sie do domu :lol:[/quote] heheheh.. no to pieknie nabączyła w biurze prezesa i teraz idzie zadowolona z siebie do domu..;-)))) a czesto puszcza te bąkale i b. smierdzace.. ??moze by jej trilac czy lakcid zafundowac do karmy...??? bo jak smierdzace przerazliwie bączydła i koopska to pewnie florka bakteryjna sie namnozyła w jelitkach nie ta co powinna......:cool3: -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Katcherine']a czy Oskarek Kruszek jest wykastrowany?[/quote] nie nie no chłopak jest u mnie 3 tyg. i ciagle kurowany.. dopiero co go zaszczepiłam..... -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Fusica']No to byli wyjątkowi idioci... oddali malutka, bo dużo sikała na podłogę i piszczała... A co do tego chętnego, bez doświadczenia, to jesli mieszka w okolicy, nie skreślałabym go... Kiedyś zawsze musi byc ten pierwszy pies, a nie ukrywajmy Kruch nie jest najtrudniejszy... Mozna by goscia podszkolić i trzymac łapę na pulsie....[/quote] zgadzam sie . -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
MIAŁAM WŁASNIE TELEFON OD PEWNEGO PANA BARDZO MIŁEGO.. ,KTÓRY JEST POSIADACZEM DWÓVCH SZNAUCEREK OLBRZYMEK,KTÓRE TRZYMA NA DWORZE.. MAJA CIEPŁE BUDY.. I SOBIE LATAJA PO 1,5 HEKTAROWYM TERENIKU;-)) ale zadzwonił raczej nie zobowiazujaco.. powidziałam mu ze nasz oskar niema podszerstka..tak mi Ludek powiedziała..(a ja jej wierzę:loveu: )a faktycznie sierstke to on ma rzadziutką jak naraziie mam nadzieje..;-))powidział odrazu ,ze jego zona nie wyraziłaby zgody na Oskara..dlatego zaznacza ,ze niechce robic mi nadzieji.. ale gdyby za 2-3 tyg. oskar był dalej bez domu to sie odezwie postara sie go wcisnąc do siebie..Mieszka 120 km od wawy..i zazwyczaj jest ktos w domu.. hmmmmm co wy na to??????? -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ula_czarnuszka']Pytanie pomocnicze: skąd jest xxxxx? Dalsze odpowiedzi od zależą od tego, czy jest to rzut beretem od Warszawy czy nie:eviltong: [B]Jeżeli tak[/B], to możemy sie zastanawiac dalej, j[B]eśli nie[/B] to moim zdaniem może być duże (za duże?) ryzyko. Wielki, dorosły pies o zdecydowanym charakterze, po nie wiemy jakich przejsciach, nie jest dobrym wyborem dla osoby, która nigdy psa nie miała. Jest niebezpieczeństwo, że nie rozpozna symptomów zbliżających się problemów lub nie zareaguje właściwie i może byc nieszczęście. Jeśli byłoby blisko -Ela mogłaby w ramach zapoznania przedadopcyjnego przeprowadzic kilka sesji zapoznawczo-szkoleniowych:p Szkolonym byłby oczywiscie przyszły właściciel. Ale miałoby to sens, gdyby ta osoba/rodzina szczególnie dobrze rokowała:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] HMMM CZYLI SIE ZGADZAMY..:cool3: TZN.. WYSŁAŁaM MU TAKIE ZAPYTAMNIE- SKAD JEST I PRZY OKAZJI NAPISAŁM.. NIECO O RASIE CZEGO WYMAGA.. ITP. codzienne przemywanie oczu, strzyzenie, spacerki, itd.. zobczymy ale wrazenie lepsze..przyznam.. no przyznaje ,ze zastanawiam sie nad brakiem doswiadczenia tego pana z psami.. ale nie chciałabym z tego powodu skreslac człowieka.. hmmm chciaz jak wyadoptowałam szczeniaczka takiej parce, bez doswiadczenia to efekt był taki,ze pies na drugi dzień wrócił do nas....(ciotka Fus wie o kim mówie- gwiazdeczka mafijnA..) -
Ligocka IVI w NOWYM DOMKU-Warszawa!!! Znalazła dom pełen miłości!!!
elainfo replied to aisaK's topic in Już w nowym domu
[quote name='fox_india']będę jej po maleńku dozować różne smakołyki. dzisiaj w pracy zaczaila sie na ciastko czekoladowe ale jej nie dalam.[/quote] nieeeeee:shake: czekolady jej raczej niedawaj.. w wiekszych ilosciach to trucizna dla psa.... wogóle jejłobuzie nie ucz jadac słodyczy.. i tylko jej nie zapaś!!!!!a co ona wcina?? jaka karme :mokra czy suchą..??jak mokra to nie ma potrzeby zbyt wiele pic.. -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
juz wiem kto jest ta druga osoba.. . to ten anonim,który przysłałmi drugiego maila tym razem juz z imienia i nazwiska;-))) [COLOR=blue]"Dzien dobry i dziekuje za maila.[/COLOR] [COLOR=blue]Celem absolutnie nie jest strozowanie tylko raczej moje odczucie, ze pies lepiej zajmie sie soba powiedzmy przez 6 godzin na zewnatrz niz zamkniety w domu, ale jako ze psa nigdy nie mialem nie wiem jak to naprawde jest.[/COLOR] [COLOR=blue][/COLOR] [COLOR=blue]czy sa jakies szczegolne wymagania odnosnie takiej rasy ? potrzebuje wiecej ruchu niz np. labrador ? częste czesanie ? jakas szczególna praca ?[/COLOR] [COLOR=blue][/COLOR] [COLOR=blue]czy wymaga jeszcze jakiejs specjalnej opieki medycznej ?[/COLOR] [COLOR=blue][/COLOR] [COLOR=blue]Pozdrawiam[/COLOR] [COLOR=blue] xxxxx"[/COLOR] co myslicie?? -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
2 osoby obserwują Olbrzyma na allegro..;-)) -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Fusica']To ja też mówie NIE !!!! I Panu z pomorza też podziekuję... A teraz wracam na szkolenie....[/quote] hehehe dzieki za wsparcie;-))Fusica pw ci wysyłam.. -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
jedna osoba obserwuje oskarka na allegro... niech zgadne kto to????pan z pomorza...??? chyba ,ze któras z ciotek.. hehehe ale obstawiam pana z małej miejscowosci pod Słupskiem..;-)) -
[quote name='romenka']Dzwoniłam do tej Pni jednk wątpie by to był ten psioak.Na wszelki wypadek umówiłyśmy się kolo mnie po 19-stej .Oby okazało się jednak że to on!!![/quote] Kurza stopa .. Romenka mi on na 15 kilo nie wygląda.. Moja sara siega do kolan i była masywna dosy c i wazyła 15 kilo.. ale to małe u ciebei to może z 8 wazy.maxx.. ijest raczej małym pieskiem niż średnim... ale niech pani obejrzy..trzyma kciuki zeby to była ta zguba..:loveu:
-
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ula_czarnuszka']My na to, że nie:shake: Z wielu powodów, a głównie dlatego, że jeżeli ktoś o to pyta, i to anonimowo, to podejrzewam, że chce psa trzymać na podwórku cały czas. Osoba, która chce trzymac psa w domu takich pytań nie zadaje ...[/quote] ja mam swoje zdanie na ten temat .. ale ja ostatnio ciagle wszystko na "NIE" wiec chciałm poprostu ,zeby tym razem ktos inny to magiczne słowo powiedział...;-))dziekuje ULU CZARNUSZKO:evil_lol: :evil_lol: -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
a ja wczoraj dostałam maila z allegro , ktoś (bezimienny) pytał, czy pies moze w ciagu dnia siedziec na dworzu a spac w domu?? :crazyeye: co wy na to?? -
Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)
elainfo replied to kacha_wawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Fusica']ELU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idę zaraz na szkolenie i wracam po 16.00. O 7 rano dzwonił ten pan z pomorza... Przepraszał, że Cię ostatnio zdenerwował... Powiedział, że ludzie w pewnym wieku boją się jakichkolwiek umów i są zanadto podejrzliwi. Teraz wie, że my nic nie kombinujemy i on strasznie czeka na możliwość adopcji Krucha. On się na wszystko zgadza i na wizyty i na umowę.. i nawet może mi zaraz mmmsem przesłać zdjęcia domu i ogrodu.... I pytał czy ma jakieś szanse... i on wie że daleko... I zapytał czy mamy kogoś z jego okolic, bo on zaprasza na sprawdzenie domku itd. I on cały czas o Kruchu myśli... I prosi żebyśmy się zastanowiły... Powiedziałam, ze się zastanowimy i oddzwonie do niego około 17.00. Nie chciałam być niemiła i go spławiać, bo facet chyba wszystko zrozumiał i godzi się na nasze warunki... Nic mu nie obiecałam, poza tym że się jeszcze raz zastanowimy... Elu kontakt ze mną do godziny 16.00, tylko smsowy. Daj znać co o tym myslisz...[/quote] kasiu ten pan podejrzewam sledzi sobie Allegro i wczoraj dojrzał ponownie jego aukcje.. to nie zbieg okolicznosci,ze dzis z rana do ciebie zadzwonił..przepraszamm bo kurna znów wyjdzie ,ze psa wydac nie chce.. ale nie mam przekonania.. on jest straszliwie napalony na Krucha.. ale planował go tzrymac na podwórku .. jak mu powiedziałam ,ze ten pies musi mieszkac w domu.. to zadumał sie i stwierdził,ze dobrze bedzie go trzymał w pokoju.. ja jestem jednak mimo to przeciwna..,ten pan pokazał ,ze nie umie trzymac nerwów na wodzy.. mnie tez sie to zdarza ale nie wtakich sytuacjach i to potym jak naparwde mu wysłałm bardzo grzecznego smsa.. to on mi z grubej rury..