Jump to content
Dogomania

natkurka

Members
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by natkurka

  1. Zaraz się tam zarejestruje, dziękuję za informację :) Ale i tak zapraszam do pisania, jestem zainteresowana wszystkimi informacjami o charakterze tych pięknych piesków :)
  2. Witam wszystkich na moim wątku :) nie wiedziałam, gdzie dokładnie zamieścić, mam nadzieje, ze tu będzie OK. Obecnie mam pierwszego psa, wymarzonego i wyczekanego wiele lat, maltana. Kolejny pies będzie równie przemyślany i tak samo dokładnie chce się do niego przygotować, żeby czegoś po drodze nie zepsuć. Mam jeszcze parę dobrych lat na realizację tego planu, ale kwerende zaczynam juz teraz :) Chciałabym zapytać o różnice w charakterze psów rasy American Staffordshire Terrier i Staffordshire Bull Terrier. Którego z nich nazywa się "staffikiem"? Bo o tym właśnie najbardziej marze (kieruje się cechami charakteru, które opisują właściciele owych staffikow na forum ;)), ale tych "staffow" w nazwie ras jest sporo i juz się pogubilam. Oczywiście odpowiednia hodowla, rozmowy z hodowca, zapoznanie się z psami tej rasy to wiadomo podstawa, ale chciałam posłuchac (poczytać :)) najpierw o tych rasach. Będę wdzięczna za pomoc :)
  3. Dzień dobry wszystkim :) Mam następujący problem i nie wiem, jak postępować, bo oczywiście w internetach zdania są podzielone :) dlatego proszę o pomoc osoby doświadczone :) Mam szczeniaka maltańczyka (3,5 mies), który szczeka, gdy ktoś przechodzi kolo naszych drzwi na klatce. Oczywiście wiem ze pies to pies i szczeka, ale chciałabym wiedzieć, jak się zachować, żeby tego zachowania nie wzmacniać. Czy mam nie reagować? Czy wręcz przeciwnie, podchodzić do drzwi i mówić że jest ok? Nie zna jeszcze za dobrze komendy cisza, tzn jesteśmy w trakcie nauki, ale bardziej chodzi mi o to, czy da się go jakoś znieczulic na lazenie ludzi po klatce czy po prostu pies tak ma i kropka? Boję się że robię coś źle bo szczeka coraz dłużej, tzn wcześniej tylko szczeknal raz czy dwa a teraz już szczeka np kilka-kilkanaście sekund. Proszę o odpowiedzi, mój pierwszy wątek został olany, ale może akurat teraz się uda ;)
×
×
  • Create New...