Jump to content
Dogomania

lukas365

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About lukas365

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lukas365

  Agresja na obcych ludzi, zwierzęta, samochody rowery..

  Myślę że gdzieś w poznaniu znajdzie się odpowiednia szkółka, wiesz może ile taka przyjemność kosztuje? Sam próbowałem go za każdym razem stopować ale nie wiele to wniosło. Próbowałem go skupić na kijku (tym się bardzo lubi bawić) ale to jest dobre tylko jak ktoś lub coś jest w większej odległości.
 2. lukas365

  Agresja na obcych ludzi, zwierzęta, samochody rowery..

  To są tylko polne drogi samochody rzadko tam jeżdżą i powoli, a puszczam go z nadzieją że może z czasem się oduczy tego i wole to robić teraz póki wiem że nawet w najgorszym wypadku jakby kogoś ugryzł to by się nie nie stało. Napisałeś lektura, ćwiczenia, szkolenie - i właśnie tego bym się chciał dowiedzieć jak go tego wyszkolić? Z innymi komendami nie miałem żadnego problemu żeby go nauczyć - oczywiście nadal te inne komendy ćwiczymy.
 3. Witajcie, mam problem z moim 5-cio miesięcznym owczarkiem niemieckim. Kiedy wychodzę z nim na spacery i ktoś niedaleko nas przechodzi to pies wpada w szał i wygląda to tak jakby chciał go zagryźć - jeży się, szarpie, szczeka. Na szczęście w przypadku jak się z nim zbliżę do tej osoby to okazuje się że chce się bawić, w pobliżu mam również las gdzie zawsze z nim wychodzę i tam go spuszczam jednak jak kogoś lub coś zauważy to mi ucieka (biegnąc również się zachowuje jakby agresywnie) i nie reaguje na moje komendy, potrafi tak biec za kimś nawet kilkaset metrów a wraca do mnie dopiero po kilku minutach. Kilka razy zanim ja zauważyłem samochód i go zawołałem na smycz to on już go gonił - na szczęście również nie podbiegał od przodu ani nie próbował gryźć opon. Jak go tego skutecznie oduczyć? Większość ludzi przy takim jego zachowaniu się go po prostu boi mimo że to jeszcze szczeniak a dzieci wręcz uciekają czym potęgują jego niechciane zachowanie. Dodam jeszcze na koniec że pies w domu reaguje na wszystkie komendy za pierwszym razem, na spacerze z reguły też jest posłuszny (ale nie tak bardzo jak w domu) oczywiście jeżeli nikogo nie ma w zasięgu wzroku. Jak sobię mogę z tym poradzić ?
×