Jump to content
Dogomania

dawid_88h

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About dawid_88h

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. a ja dla odmiany opowiem historię związaną z krakvetem. Nie jest wymyślona, mogę posłużyć się screenami żeby ją uwiarygodnić. Otóż wylicytowałem na alledrogo karmę hills, cena kusząca, zapłaciłem od ręki. podobnych aukcji było kilka. Następnego dnia @ z numerem przesłki. Czekam na kuriera dzień, dwa trzy... w czwarty podjąłem pierwszą próbę konaktu. Okazuje się, że paczka do mnie poszła (pani z infolinii) i wysłała mi 2 maila, tym razem już bez numeru przesyłki, ale z informacją, że kurierem jest DPD. Nic zaskakujacego, prócz różnych dat nadania (z 1szego @ wynikało, że kurierem jest Pocztex a wysyłka miała miejsce w czwartek, z drugiego - że DPD i wysłano w piątek). ale dni spokojnie mijały. Po tygodniu napisałem dłuższą wiadomość, z informacją, że 10 dnia odstąpię od umowy. Po kilku godzinach telefon. Moja paczka zaginęła. Oczywiście pojawiła się propozycja, że pieniądze przeksięgują na inne zamówienie. Odmówiłem, poprosiłem o zwrot na konto. Pieniądze były po dwóch dniach. Nie wiem, czy na "zaginięcie" przesyłki miał wpływ wynik licytacji (z tych kilku tożsamych produktów ja wylicytowalem najtaniej) czy coś innego. z plusów - pies przestawiony na barf, bo i tak suchej karmy nie chciał jeść nie piszę tego, żeby zniechęcać ludzi do Krakvet. ja sam nic już u nich nie kupię.
 2. dawid_88h

  Barf jadlospisy!!!

  jutro otrzymam paczkę z aspol. wstępnie zdecydowałem się na zakup w większości koniny - rzekomo najrzadziej uczula, trochę królika i 3 kg flądry. No i żwacze. myślę, żeby jadłospis układać na 10 dni (jakoś łatwiej mi się ogarnąć niż przy tygodniowym równoważeniu). po 1miesiącu powinienem mieć wybrane kilka ubojni, m.in dzisiaj znalazłem w okolicach (80 km) ubojnię jagniąt i baranów - mięso 5zł za kg około, podroby - 3zł. nie wiem, czy dobrze wyliczam, 11 mczna akita inu - waga 27 kg. 3% wagi to 0,81. wychodzi jakieś 0,65 składników odzzwierzęcych i 150g warzyw i owoców. 3 dni na samych żwaczach? a potem 2 posiłki dziennie: w skali 10 dniowej -> około 4 kg mięsa, 1 kg kości, 1 kg podrobów i 1 kg żwaczy? (wychodzi zawyżone lekko, wiem, niech pies masuje) 1. 250g mięsa + 100 g żwaczy // 300g mięsa + warzywa (około 150g) 2. 250g mięsa + 100g żwaczy // 200g mięsa + 150g podrobów 3. 250g mięsa z kością (np aspol królik z kością) / 250g mięsa + warzywa 150g 4.mięso 300g // warzywa 100g + podroby 150g 5. żwacze 150 + mięso z kością 250 // mięso 300 + podroby 100g 6. 250g mięsa + 100 żwacze // 200g mięsa + 100g mięsa z kością + 100g warzyw 7. 300g mięsa + 100 g podrobów // 200g mięsa + 150g żwaczy + 100g warzyw 8. 300g mięsa + warzywa 100g // 250g mięsa z kością + 100g żwaczy 9. 300g mięsa + żwacze 100g // 200g mięsa + 100g mięsa z kością + 100g warzyw 10. głodówka? czy nie jest konieczna? jakie suplementy? tak jak mówię, pierwszy miesiąc - głownie konina + królik (jako źródło kości) zamiennie z flądrą (konina). dodam, na wszelki wypadek mój pies > konie tym akcentem pragnę ukrócić jakiekolwiek wymówki nt. etyki i jej braku, jak i niemoralności podawania mięsa konie psu. moralność to wymysł ludzki, nie będę zmuszał psa do bycia moralnym jak się drapie od wołowiny.
 3. po 14 dniach głodzenia psa i kombinowaniu jaka sucha karma nie będzie Jaśnie Panienki w pyszczek gryzła postanowiłem posłuchać głosu rozsądku i przejść na barf... otóż pojawia się malutki problem... nie wiem do końca jak ułożyć dietę psu... problemem jest kwestia 15% kości (w tej 80% masie odzwierzęcej) otóż pierwszy zakup planuję zrobić w aspolu - zanim nie doszukam się odpowiednich kontaktów etc. i teraz problem - np ten produkt - http://miesodlapsow.pl/wolowina-z-chrzastka-4-x-2-5kg-10kg.html jak ocenić, ile tu jest mięsa ile chrząstki?
 4. Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem suczki w typie akity inu. z psem nie miałem większych problemów aż do 2 cieczki, zaczęła sobie wygryzać sierść po bokach ciała, w niektórych miejscach aż do gołej skóry. po miesięcznej obserwacji psa, konsultacji z weterynarzem etc. mogę obstawiać, iż uczula ją a) drób, b) nabiał, c) jajka. te rzeczy zostają całkowicie wykluczone z diety - jajka i nabiał, gdyż po podaniu jeden dzień temu - jaja kurzego - zaczęła się znowu gryźć. Szukam jakiejś dobrej jakościowo karmy ( i smakowo - pies wybrzydza). rozważam trovet - struś, konina albo królik, eukanuba dermatosis, totw pacific albo acanę... nie ukrywam, że będę wdzięczny za polecenie jakiejś karmy gdzie cena za kg w dużej paczce (takiej 10+) będzie oscylować w granicy 15zł - chociaż jak widzicie, jest to płynna granica. Pozdrawiam.
 5. szukam amatorskiego sprzętu do biegania z akitą ;-) amatorskiego, bo ja jestem gruby a ona leniwa :P
×
×
 • Create New...