Jump to content
Dogomania

dogaja

Members
  • Posts

    436
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by dogaja

  1. [quote name='bea100'] Monia w wieku Zagraja chodziła po stole w jadalni i wyjadała nawet cukier z cukiernicy i było trudno, zwłaszcza, że to w pózniejszym etapie robiła z premedytacją i jak nikogo tam akurat nie było (bo świetnie wiedziała, że to FE)...dopiero ją przypaliłam i miałam w ręku akurat duże jabłko i rzuciłam i ona nie wiedziała, że to ja i ten rozbryzgujący się ,,grom z jasnego nieba" obok jej nosa ją skutecznie przestraszył/oduczył. Wiem, że to był mój taki akt desperacji (mało książkowy i mało szkoleniowy :diabloti: ) ale-to właśnie i jedynie- dopiero poskutkowało-raz na zawsze :evil_lol: .[/quote] Bea, słońce Ty moje, intuicyjnie zastosowałaś jak najbardziej [I]książkowy przykład[/I] - zależy oczywiście o jakich książkach mówimy. Znasz na pewno słynny przykład z "żywym" śmietnikiem? Przypomnę Ci: pies uporczywie rozgrzebywał śmietnik sąsiada. Nic nie pomagało - pokusa była zbyt silna. Któregoś razu sąsiad Z MILCZĄCĄ wściekłością W MOMENCIE, kiedy pies zabrał się do tego swojego ulubionego zajęcia - wylał na niego z okna garnek zimnej wody. Nagłe nieprzyjemne zjawisko. Pies nie skojarzył tego ani z sąsiadem, ani z właścicielem (bo nikt go nie ochrzanił, jak zwykle to robiono, co u inteligentnych psów tylko wzmaga intensywność kombinowania, jak I TAK zrobić to, co się lubi, ale nie narazić się właścicielowi), tylko... ZE ŚMIETNIKIEM, który - pewnie w jego pojęciu - go zaatakował. Możemy przypuszczać, że w psiej głowie pojawiło się przeświadczenie, że to ten wstrętny ŚMIETNIK rzuca się na niego, kiedy on się do niego zbliża. :???: Jest to bardzo niebezpieczny śmietnik! Więc przestał się do niego zbliżać. Czysty behawioryzm. I bardzo skuteczny. Ty zrobiłaś DOKŁADNIE to samo. Gratuluję. :happy1: Wiem, że Ci wstyd, że akurat "walnęłaś psa jabłkiem" i nie gratuluję Ci akurat tego, chociaż przecież zareagowałaś odruchowo, nie z premedytacją (to nie musi być oczywiście metoda bolesna, jak chcieliby jej oponenci - tylko podobny SPOSÓB PODEJŚCIA do problemu), ale suki czasem też dyscyplinują szczenięta. Całe sztuczki behawioralne polegają na odpowiednim (a więc sprytnym) [FONT=Verdana]dostosowaniu swojego zachowania wobec psa do jego obserwowanych odruchów i powtarzających się zachowań w określonych sytuacjach.[/FONT] Oczywiście, jak świetnie wiesz, trzeba trochę pogłówkować, żeby przewidzieć kolejne psie zachowanie w określonych okolicznościach, na podstawie poprzednich obserwacji i... go przechytrzyć. Chodzi o to, żeby pies SAM doszedł do wniosku, że mu się coś opłaca lub nie (inny, powszechnie znany przykład: ciągnę smycz - stoimy, idę spokojnie przy nodze - posuwamy się w upragnioną siną dal).
  2. [quote name='Ania W']Żanetka faktycznie linii nabrała, ale to raczej w drugą stronę ;-) Hania podobno ledwo ją wniosła , bo taka otłuszczona była. Ona całe życie na łańcuchu bez ruchu, karmiona kaszą ze słoniną to okrągła była, tylko tak niezdrowo ;-) Ale na swiat patrzy innymi oczami ! :-)[/quote] Może rzeczywiście. Ona po prostu ogólnie tak marniutko wyglądała i stąd takie wrażenie?
  3. [quote name='mmbbaj']O tak! A szczególnie w Warszawie taki teren na wagę złota! Tylko wiesz... Bea po nim wcale nie biega :evil_lol: [/quote] To po co jej psy, jak z nimi nie biega? :-o Pies to pretekst, a ogar-pretekst lepszy niż piguły, kroplówy i by-passy. :painting:
  4. [quote name='Ania W']Powiem wam szczerze, że ja jej nie poznałam. Wybiegła galopem z innymi psami, biegała z nosem przy ziemi...nie ten sam pies!.[/quote] Ja też jej nie poznałam, Aniu. Zmężniała, ma zaokrąglone boczki, ale przede wszystkim nie widać tego lęku, który wyłaził jej zewsząd, a przede wszystkim z oczu. Taki widok, jak te powyżej, to bardzo miły początek dnia! :lol: Dzięki za zdjęcia.
  5. [quote name='mmbbaj'] Faktem jest, że Zagraj za dużo sobie pozwala(...) Wcale nam się to gryzienie po nogach nie podoba :shake: :mad::mad::mad: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/27/1e1365cf1b1c28f4.jpg[/IMG][/URL] [B]Dogaja![/B] - co u ciebie? wichura jest czy nie? :cool3:[/quote] Zagrajku, ty potworze!!! Swoją drogą, Bea ma piękny teren do biegania. A wichura ustała, za to od czeskiej strony, czyli tuż tuż zza parawanu szczytów, echo niesie lamenty... Tam dopiero duje! Wczorajsze wietrzycho zmiotło u nas wierzchnią warstwę śniegu z dróg i wylazła szklaneczka. Horroru ciąg dalszy. :vamp::pissed::eek:
  6. [quote name='mmbbaj']Gaja jest łatwo przywoływalna? Bo to u ogarków różnie ;)[/quote] Nie zdarzyło się nigdy, jak dotąd, żeby nie przyszła. Ale wie, skubana, że ZAWSZE wtedy dostanie chociaż okruszek czegoś pysznego. To jest zupełnie symboliczna nagroda. I NIGDY na nią nie krzyczę, jeśli nawet przyjdzie z ociąganiem, po dłuższej chwili, bo np. świetnie się bawi z psami, i zawsze ją wtedy chwalę. Ponieważ przychodzenie na zawołanie jest jednym z najtrudniejszych poleceń do wyegzekwowania od psów, a przecież bardzo ważną - nie zrezygnowałam ze smakołyków, chociaż podczas uczenia psa wykonywania różnych innych poleceń, dość szybko wycofuję się z dawania łapówek, kiedy pies już kapuje o co chodzi. Przywoływanie jest zbyt ważne (bo są przecież różne sytuacje w życiu, czasem niebezpieczne i pies musi do mnie szybko podbiec), żebym miała się stresować. Zresztą ile można pracować za friko? Ty byś zrezygnowała definitywnie z pensji, czy honorarium? :cool3:
  7. Czy u Was też tak duje? U nas jeszcze drzewa nie lecą, ale gałęzie już tak. Wiatr się wzmaga, więc wracając z wieczornego spaceru musiałyśmy z Gają włączyć turbo-doładowanie. Natomiast na polu (informuję forumowiczów z Krakowa, że pole to jest również takie duże coś, gdzie drzew z lecącymi na łeb gałęziami nie ma, a w sezonie czasem rośnie trawa albo płody rolne) moja psica dostała głupawki wieczornej. Bieg nieprzytomny przeplatała długimi wędrówkami pod śniegiem (tak, tak - kopała tunele na bieżąco, czyli przemieszczała się POD ŚNIEGIEM w szalonym tempie!), a każde moje rzucenie w nią śnieżką - odbierała, jako hasło do wywijania radosnych, opętańczych kółek. Nie wiem, czy to ten wiatr?... :crazyeye:
  8. [quote name='mmbbaj']Dzisiaj [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images13.fotosik.pl/26/8f4c2c64fefee110.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images14.fotosik.pl/73/e29a6c6b3c716320.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images11.fotosik.pl/33/856ec17ca66bdf84.jpg[/IMG][/URL][/quote] Qrcze, ale to już wielki facet!
  9. [quote name='bea100']Przez Szklarską? Ani myślę :diabloti: [/quote] Toś mnie uspokoiła, Bea, bo już się zastanawiałam, jak tu zorganizować jakieś ściągadełko. Ciebie z tej drogi - jakby co! Psy w domu zostały bez żarcia - aż strach pomyśleć, co mogą zjeść! :eating::sabber::facelick:
  10. [quote name='bea100']Witajcie z rana, całkiem nas w tej Wwce zasypie...:shake: Moje suki są przeszczęśliwe- uwielbiają nadmiary śniegu :lol: Duni coś się przestawiło w tym roku i zaczęła kopać zajadle Ja też jestem zmuszona do tego kopania (jadę zaraz do pracy i schodzę zaraz odkopywać Ticusia bo inaczej nie wyjadę:diabloti: ).[/quote] Ale nie jedź przez Szklarską Porębę! My mieliśmy jechać do Szklarskiej, ale nas cofnęło - po prostu się nie da: samochody pozakopywane na środku drogi, od śniegu aż... ciemno - taka zadyma. Kataklizm! :crazyeye:
  11. [quote name='samograj']Ja pozazdrościłam dogajce i spróbowałam jak to jest!!![/quote] [CENTER] I jak to jest? [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/1017/samograjwilkdo4.jpg[/IMG][/URL] Aniu, a co Ty robisz na ogarzej galerii? Przecież z Ciebie prawdziwa wilczyca! [/CENTER]
  12. [quote name='mmbbaj']Dogaja, może mi prześlesz SWOJE zdjęcie? :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] U mnie już się nie da nic poprawić... :chainsaw: Ale dzięki!
  13. No, nie mogłam się oprzeć: Monia miała takie kuszące ucho [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img411.imageshack.us/img411/8206/moniaizagraj1ir5.jpg[/IMG][/URL] Ale poprawiłam tylko troszkę. No, dobra, idę się leczyć...
  14. [quote name='mmbbaj'][B]Byliśmy dziś u Bei w jej zimowym ogrodzie :lol: [/B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images14.fotosik.pl/67/44744cab634bbd63.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images14.fotosik.pl/67/fdfd2d17deead538.jpg[/IMG][/URL][/quote] Niuniusie na "biegu nieprzytomnym"?
  15. [quote name='Behemot'][B]ŁYŻECZKĘ[/B] Ci do herbaty podałam :angryy: Ale nie, oczywiście, to za mało.... Pewnie jeszcze cukru być chciała, co??? :angryy: Masz, masz, bo jeszcze z głodu zasłabniesz: [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_4_15.gif[/IMG][/quote] Dziękuję, nie słodzę. Ale ciasteczko - w porządku. [quote name='samograj'][LEFT]JA, BĘDĄC DZIECKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/LEFT] [/left] CZEMU TY MNIE TAK NIE LUBISZ:shake: :mad: :mad: :mad:[/quote] Samograjko! Ja bardzo lubię dzieci! :drinka:
  16. [quote name='Behemot'][SIZE=1]Nie zapraszajcie Dogai... nie zapraszajcie Dogai.... Ona wypija całą herbatę i robi pieczątki z psich nosów... Jakby co, to ja nic nie mówiłam.... :siara: [/SIZE][/quote] Bo mi się chciało pić. Potem czekałam, czekałam :eating: , ale sknerowate Bohemocisko nic do herbaty nie podało! Nie chodźcie do jej galerii! [quote name='rekma'][LEFT] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images14.fotosik.pl/67/9c38799958eb6e60.jpg[/IMG][/URL] [/LEFT] [/quote][LEFT] [CENTER][SIZE=5][COLOR=Red]Łoł !!!!!!!!![/COLOR][/SIZE] [/CENTER] [/LEFT] [quote name='samograj']Ja jako dziecko... [/quote] Samograjko, jaką masz śliczną, odmłodniałą buzię!
  17. [CENTER][SIZE=4][B][COLOR=SeaGreen] HALO! SAMOGRAJKO!!! [/COLOR][/B][/SIZE][LEFT][CENTER][COLOR=Black][SIZE=4][B]Daj mi swoją twarz, a będziesz się już uśmiechać WIECZNIE!!![/B][/SIZE][/COLOR] [/CENTER] [CENTER][COLOR=Black][SIZE=4][B]Zrobię Ci darmową operację plastyczną! 0X [/B][/SIZE][/COLOR] [COLOR=Black][SIZE=4][/SIZE][/COLOR][/CENTER] [/LEFT] [/CENTER] [SIZE=4][B][COLOR=SeaGreen] [/COLOR][/B][/SIZE]
  18. [quote name='mmbbaj'] [B]A cóżeś ty uczyniła z moim Zagrajkiem? :mad::mad::mad:.....:shock:[/B][/quote] Sorry, Szefowo, ale ja tylko próbuję dowieść, że zawsze się można uśmiechnąć...:laugh2_2:
  19. [quote name='Alicjarydzewska'][B][I] Hey Gosiu zamęczona przez Zagrajka:loveu: [/I][/B][/quote] [quote name='mmbbaj']I męża :p...:evil_lol: [/quote] [B][COLOR=DarkOrchid] Czyli miałam rację na stronie 630? No, że oni wtedy...[/COLOR][/B] [quote name='mmbbaj'] [B] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images4.fotosik.pl/300/28ce688190d12475.jpg[/IMG][/URL] [/B][/quote] [quote name='samograj']Jakoś Mi Nie Do Smiechu!!![/quote] [quote name='mmbbaj'][B]No i jak mam cię pocieszyć? :confused:[/B][/quote] [COLOR=DarkOrchid] [/COLOR][CENTER][SIZE=5][COLOR=DarkOrchid][B][FONT=Comic Sans MS]Uśmiechnij się! Jutro będzie leeeeeeeeeeeeepiej!!!!!!!!!![/FONT][/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=DarkOrchid][B][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS][FONT=Verdana][COLOR=Black][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img250.imageshack.us/img250/3136/zagraju347miech2hh.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/FONT][/FONT][/SIZE][/B][/COLOR] [/CENTER]
  20. [quote name='Gosiek'] Gooosiu - gdzie sie podziewasz?[/quote] No właśnie! Strasznie żeśmy się rozpanoszyli tutaj, pod nieobecność gospodarzy. Bo, jak wiadomo, kiedy gospodarzy nie ma - myszy grasują... [CENTER]:eviltong: :biggrina: :2gunfire::drinking::cunao: [/CENTER]
  21. A! Mamy jeszcze bardziej domową, a ściślej: ogrodową figurę "na pług": [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/1127/nap322ug6ub.jpg[/IMG][/URL] I miły obrazek pt.: " W moim ogródeczku": [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img466.imageshack.us/img466/8559/wmoimogrdeczku7pm.jpg[/IMG][/URL]
  22. [quote name='bea100'] Dogaja, ja poproszę o foteczkę Gaji na nieprzytomnym biegu :lol: Ty masz tam taaakie klimaty...:loveu:[/quote] Bardzo proszę. Specjalnie dla Ciebie: Gaja na "biegu nieprzytomnym": [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img76.imageshack.us/img76/5992/biegnieprzytomny7zk.jpg[/IMG][/URL] Teraz bieg "na źrebaka": [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img260.imageshack.us/img260/1602/na378rebaka1mf.jpg[/IMG][/URL] "Na zająca": [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img245.imageshack.us/img245/7009/nazaj261ca9mg.jpg[/IMG][/URL] Pozycja "na strusia": [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/6123/nastrusia9rj.jpg[/IMG][/URL] "Na nornicę" (ze swoją najlepszą przyjaciółką Doną, dobermanką): [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img224.imageshack.us/img224/3592/nanornic2811jc.jpg[/IMG][/URL] "Na kreta": [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img313.imageshack.us/img313/5094/nakreta13ev.jpg[/IMG][/URL] I kończymy trudną figurą "na fokę" (bo trzeba uważać, żeby się nie utopić): [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img314.imageshack.us/img314/5549/nafok2814tf.jpg[/IMG][/URL]
  23. "Precz z preczem", czy cóś kunkretnego?
  24. [quote name='Gosiek']cześć Zagrajki :p alez napadało śnieżku :-o w zeszłym roku ze tak powiem w najlepszych zimowych dniach tyle było... a tu raptem 2 dni opadów i taaakie ilosci sniegu. Alez bedzie potem chlapa :roll:[/quote] [CENTER]Gosiek! Łap chwilę!!! [/CENTER]
  25. [SIZE=4]Ludzieeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [SIZE=3]To jeszcze raz ja: sąsiad mi właśnie powiedział, że widział wczoraj na MOIM TERENIE SPACEROWYM jakąś młodą, przyjezdną kobietę z siedmioletnim facetem-ogarem!!!!! Nie zapytał, sierota, kto to i skąd. Nie wiecie może kto się w moje strony wybierał? Ja tu sobie spokojnie kontempluję zimę a tam [B]OGAR!!! [/B][/SIZE][/SIZE] [LEFT] [/LEFT] [CENTER][SIZE=4][SIZE=3][B][SIZE=4]:flaming:[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE] [/CENTER] [SIZE=4][SIZE=3][B][SIZE=4] [/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE] [CENTER][CENTER]Akurat tu, na tym bezrybiu (bezogarzu)!!! [/CENTER] [SIZE=4][SIZE=3][B][SIZE=4]DAWAĆ MI GO!!!!! [/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE][/CENTER]
×
×
  • Create New...