Jump to content
Dogomania

Buldogg

Members
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Buldogg

  1. Musisz wiedziec o tym ze dany preparat w okreslonym rejonie czasami moze nie dzialac, z tego wzgledu ze kleszcze sie na niego uodparniaja. to moze byc przyczyna tego ze Twoj pies lakie kleszcze pomimo ochrony. sygerowaloby sie zmianę preparat na inny.
  2. Akirka dobrze mówi. wszystko zależy od wagi psa jeżeli chodzi o dobór objętości preparatu. Jeśli CI to pomoże tu zamieszczam link z dawkami practica http://www.psy.pl/uwaga-kleszcze/art6,preparat-na-pchly-i-kleszcze-a-waga-psa.html
  3. Srodek nakraplasza na kark psa, srednio co 4 tygodnie. Ilość srodka dopbierasz w zależności od wagi caiała. Skuteczność preparatu zależy od oporności kleszczy na srodek w danym rejonie. Najlepiej podpytać weta z okolicy. Z własnych doswiadczeń mogę CI podpowiedzieć ze u nas najlepiej sprawdza sie practic. Stosowalismy do pewnego momentu obrożę ale przestały byc skuteczne i pies zaczął przyności kleszcze do domu. Practic stosunkowo nowy nie dał się jeszcze kleszczom uodpornić . http://www.psy.pl/uwaga-kleszcze/art6,preparat-na-pchly-i-kleszcze-a-waga-psa.html info na temat doboru ilości preparatu w zależności od wagi psa
  4. Obecnie na rynku możesz spotkać się z wieloma preparatami służącymi do odstraszania kleszczy. Istnieją pudry, krople (spot-on) i obroże. Skuteczność preparatu zależy od jego formy, częstości stosowania i wielkości Twojego psa. Zazwyczaj stosuje się preparaty w formie pipety czyli spot-on (co 4 tygodnie), które po nakropieniu na skórę, przedostają się w jej głąb a następnie kumulują się w warstwie lipidowej. Dzięki temu uwalniając się tworzą płaszcz ochronny dla Twojego pupila. Różne preparaty spot-on mają inne substancje czynne : fipronil (np. Frontlie), permetryna (np. Sabunol) oraz pyriprol (np. Prac-tic). Dwa pierwsze posiadają właściwości bójcze, pyriprol dodatkowo niszczy układ nerwowy kleszcza. Obroże poleca się psom z krótką sierścią, tak aby preparat zawarty w obroży został odpowiednio rozprowadzony na skórze. Obroże zaleca się wymieniać co 2 miesiące. Czy łączyć ze sobą obroże i krople? Pamiętajmy, że każdy preparat stosujemy w zależności od wagi zwierzęcia, tak więc zastanówmy się czy jest sens je dublować – bo im więcej tym skuteczniej? Jeśli podany pojedynczo preparat nie działa to raczej dlatego, że niestety kleszcze się na niego uodporniły. Pamiętajmy, że to wszystko to tak naprawdę chemia, która podana w nadmiarze może tylko zaszkodzić naszym psom. Ja obecnie stosuję Prac-tic i jak narazie mnie nie zawiódł. Jedyne o czym należy pamiętać to regularnie nakrapiać preparat na skórę. Jednakże pamiętajmy, że idealny środek p\kleszczom nie istnieje i tak naprawdę to najlepszym sposobem aby uchronić Twojego psa przed tego typu problemami to po każdym spacerze poświęcić mu dodatkowe 5 minut i starannie przejrzeć siersć.
  5. Buldogg

    Pchy

    W byłem z moim psem u dziadków. Mieszkają oni na wsi i posiadają mieszańca. Ich „pupil” przez dwa dni bawił się z moim Bonzem. W poniedziałek ,przed wyjazdem babcia mówi , że Sopel od pewnego czasu się ciągle drapie i ma pchły! Teraz obawiam się , że mój labrador mógł coś przywlec z prowincji! Doradźcie czy powinienem podjąć pewne kroki w ramach prewencji? Znacie jakieś odpowiednie szampony czy krople? A może prosto do weterynarza?! Help!
×
×
  • Create New...