Jump to content
Dogomania

maradona

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About maradona

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. maradona

  Reakcja na psy i osoby pijane.

  Może faktycznie powinnam spróbować z klikerem. Przy najbliższej okazji kupię go sobie, bo być to on jest naprawdę madry, tylko tych dwóch rzeczy nie potrafię go oduczyć ;)
 2. maradona

  Zmiana z gotowanego na suche.

  Ok. Mam nadzieję, że jednak polubi suche jedzenie.
 3. maradona

  Zmiana z gotowanego na suche.

  Dzękuję za odpowiedzi. Jutro spróbuje w ten sposób go zachęcić.
 4. maradona

  Zmiana z gotowanego na suche.

  Próbowałam dawać mu karmę z gotowanym kurczakiem w proporcji kurczaka nawet 40%. Nie bardzo mu takie próby podchodzą, a nie chcę go przegładzać gdzyż i tak trochę mało waży (jest bardzo aktywny i jest niejadkiem przy okazji). Słyszałam o dolewaniu psom do jedzenia tranu, myślicie, że to dobry pomysł?
 5. maradona

  Reakcja na psy i osoby pijane.

  Witam, mam problem z moim dwuletnim psem. W wieku około 3-4 miesięcy został adoptowany ze schroniska. Od tego czasu mam z nim pewien problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Pierwszy z nich to szczekanie. Gdy jest na swoim terenie to gdy tylko zauważy psa przechodzącego po ulicy od razu zaczyna biec i szczekać na niego. Nie pomaga odwracanie uwagi pod postacią zabawy (biegnie z piłką w pysku i szczeka jednocześnie), nie pomagają komendy zostań, nie wolno, nie pomagają nagrody - gdy dostaje smaczek to biegnie do płotu i nadal szczeka nawet jak psa już nie widać. Nawet nie pomaga podejście do niego - od razu ucieka, bo wie, że źle robi. Podczas spotaknia z psem na ulicy niesamowicie ciągnie - nie pomaga korekta smyczą, stanięcie w miejscu i słowne uspokajanie psa. Nawet gdy pies już przejdzie to nadal na niego szczeka i ciągnie. Drugim problemem jest jego reakcja na osoby pijane, lekko nietrzeźwe i idące z piwem w ręce. Jeśli zauważy na spacerze osobę pijaną chce rzucać się do na nią albo bardzo niespokojnie się zachowuje (zależnie od odległości) i tu nic nie pomaga, a przy osobach idących z otwartym piwem następuje kładzeniu uszu po sobie i baczna obserwacja. Może macie jakieś pomysły jak wyrobić odpowiednie zachowania? Mnie już brakło sposobów.
 6. maradona

  Zmiana z gotowanego na suche.

  Witam, mój dwuletni pies dotąd jadł tylko gotowane jedzenie. W związku z tym, że od października idę na studia i nie będę mieć czasu na gotowanie (a nie chcę by ktoś inny gotował) chcę już teraz zacząć przestawiać psa na suchą karmę. Pytanie brzmi jak zachęcić go do jedzenia karmy suchej? Zamówiłam karmę Brit adult sport active.
 7. maradona

  Fitmin vs Brit

  Co do przedziału cenowego to tak do 150 złotych myślę. Z gotowanym jedzeniem o tyle jest problem, że dziadkowie dają mu czasem resztki ze stołu (w których jest cebula, sól, pieprz... przecież i tak je gotowane).
×