-
Posts
2650 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by israel
-
Barry nie zyje (TM)- tym razem nie udalo mu sie wygrac
israel replied to iwna5702's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Właśnie przelałem dla Bariego 20 zł, to deklaracja stała. Bardzo mocno trzymam kciuki za to żeby chociaż Jemu się udało. -
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Trzymamy kciuki za Bariego i jego nowy domek :) -
Aż trudno w to uwierzyć... nasz Kąsek za TM...
israel replied to mru's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zachowania weta poniżej krytyki... Naszego Beja to by pewnie zaraz uśpił z powodu agresji... Proszę o numer konta. Od mojej mamy 100 zl jednorazowo. Ode mnie niestety tylko 10 zl miesięcznie. Jak mi się zwolni jakaś deklaracja, będzie dla Kąska. -
Kochani zbyt wiele nie mogę pomóc, mogę zadeklarować na Sonię tylko 20 zł / m ;( Jeżeli się przyda to piszcie. Trzymam kciuki za Malutką - jest piękna!
-
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Było nam dane wczoraj troszkę pobyć z Barim. Tak jak pisałem wcześniej to wspaniały pies. Niezwykle spokojny, opanowany, bardzo "nastawiony na" człowieka - takiego dwunożnego przyjaciela. Bari bez Swojego człowieka jest jak... człowiek bez owczarka niemieckiego - bo co to za człowiek bez własnego owczarka. Niby wygląda normalnie, zachowuje się normalnie, ale jakiś taki... dziwny jest :diabloti: Jak na swoje latka, trzyma się bardzo dobrze. Przytył troszkę, sierść się poprawiła. Wygryzienia po uczuleniu pięknie zarastają. Trochę rozciągnął kości i mięśnie - jego pan, w ostatnim czasie nie mógł już z Nim spacerować. Chętnie spaceruje, byle nie za dłuuuuugo. Bardzo lubi przebywać na podwórku - oczywiście w towarzystwie człowieka ;) Nie straszny mu wtedy śnieg i mróz, ale jak już łapki zmarzną to szybko biegnie do domku. Troszkę wybrzydza przy jedzeniu, musi mieć w misce to co lubi, oczywiście "dosmaczone" - taki arystokrata. Jest urodzonym podróżnikiem, wystarczy otworzyć klapę - chop i Bari już w bagażniku, gotowy do jazdy. Zdjęć niestety nie zrobiłem, było już ciemno. Co tu dużo pisać i zachwalać - Bari jest fantastyczny i czeka na kochający domek! -
TRAGEDIA!! Sunia z urwaną łapką!! JUŻ W DOMU STAŁYM! :)
israel replied to eneda's topic in Już w nowym domu
Tyle cierpienia... Posłałem Nutce małe wsparcie - trzymaj się malutka! -
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
No, my też jesteśmy ciekawi :) A co ze zmianami na skórze? Czy już zeszły i Barusia nie swędzi? Karma pomogła? -
Wszystkie pieski i inne zwierzątka które odeszły w 2009r
israel replied to wtatara's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
http://www.dogomania.pl/threads/173827-Emirowe-jamnisie-Sosnowiec?p=13756077&posted=1#post13756077 -
[IMG]http://global.images6.fotosik.pl/590/6ca2fd6e41eed561med.png[/IMG] Do następnego spotkania Mały Przyjacielu... Dzisiaj nad ranem nasz Kochany Kacperek zasnął... Przez całe długie życie na pewno wiernie towarzyszył swojemu Panu. Rozweselał, pocieszał i bronił... Kiedy przyszła starość, niemoc i choroba wyrzucono Go z domu... jak zbędną rzecz... A On ciągle czekał... Zatrzymywał się przy każdym samochodzie i czekał na ten jeden, jedyny, który nigdy po Niego nie wrócił... Na szczęście spotkał na Swojej drodze ludzi, którym stał się drogi. To dzięki nim był bezpieczny i poczuł się znowu kochany. Dziękujemy Pani Barbarze - nowej Pani Kacperka - osobie niezwykłej. To Ona dała mu dom, otoczyła miłością, opieką i towarzyszyła do końca. Dziękujemy Pani Elżbiecie, która jako pierwsza pośpieszyła z pomocą. Dziękujemy Pani Edycie za znalezienie Kacperkowi tak wyjątkowego domku, pomoc i wsparcie. I Wam obecnym na wątku Kacperka - dziękujemy za wszystko.
-
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że udało się dojść z Krakvetem do porozumienia i Bari już niedługo będzie się cieszył nowym jedzonkiem - na pewno mu zasmakuje. Wszystkim przyjaciołom Bariego życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt! Do życzeń dołącza się Bari [IMG]http://global.images6.fotosik.pl/589/d52835b70d7d1fcamed.png[/IMG] -
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
israel replied to red's topic in Już w nowym domu
Biedny Odyn :( Nie mogę wiele wpłacić - tylko 10 zł/miesięcznie. Czy można wpłacać na to samo konto co dla Marsa i Aresa? -
Nowa Pani Kacperka jest niezwykłą osobą o wielkim sercu dla naszych Braci Mniejszych. Szczególnie tych starych, cierpiących i skrzywdzonych. Czekała na Kacperka niecierpliwie i była Nim zachwycona. Nazywa Go Wędrowniczkiem i Myślicielem. W nowym domu Kacperek ma koleżankę, 10 letnią jamnisię, Dunię. "Osobę" niezależną i zaborczą, ale nic mu nie grozi ponieważ Dunia ma usunięte sporo ząbków, więc tymi resztkami może tylko straszyć. Kacperek w domu głównie spaceruje, poznaje nowe kąty i ma już swoje ulubione miejsce - to kuchnia ;) Apetyt mu dopisuje, zjada całą puszkę, rosołek z mięskiem, a na deser parówkę. Śpi na posłaniu pod kaloryferem, dodatkowo opatulony kocykiem. Dogrzewa się za wszystkie czasy. Dziś w nocy obudził się, ale jego Pani była czujna - też wstała i utuliła maluszka (spał do 9 rano). Niestety zdarzyło mu się nabrudzić w domu :( ale Jego Pani twierdzi, że to żaden problem. Na spacerze też załatwia swoje potrzeby. Pogoda paskudna, więc gdy jest mu zimno pokazuje, że już czas do domu. Sam wchodzi i schodzi po schodach. Chyba wie, że już jest u siebie, dzisiaj odgryzł się Duni, kiedy na niego pyskowała. Bardzo się cieszymy, że Kacperek miał tyle szczęścia. Bardzo się martwiliśmy co z Nim będzie. A tu proszę - domek i to jeszcze taki :) To najlepsze co nam się ostatnio zdarzyło. Troszkę zdjęć z nowego domu: Oto domowniczka: [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1c009df62fab54a4.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/147/1c009df62fab54a4m.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/46ec8f45f0e754ca.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/46ec8f45f0e754cam.jpg[/IMG][/URL] Kacperek jak zwykle podróżuje: [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee3b7b2e131f4230.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/147/ee3b7b2e131f4230m.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f3dcbbd0cdee0a68.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/f3dcbbd0cdee0a68m.jpg[/IMG][/URL] Musi odwiedzić wszystkie kąty: [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aa806c926cc20a52.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/aa806c926cc20a52m.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/92d50d7fa814052c.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/92d50d7fa814052cm.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e3311aab46cc6f90.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/147/e3311aab46cc6f90m.jpg[/IMG][/URL] A domek przemierzyć wiele razy we wszystkich możliwych kierunkach: [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/88ce3f67c3f678d9.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/88ce3f67c3f678d9m.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c28bf6d25c13bf9.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/147/4c28bf6d25c13bf9m.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2950fe7b62099228.html"][IMG]http://images6.fotosik.pl/588/2950fe7b62099228m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0d44a743948582a6.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/147/0d44a743948582a6m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b1d6634a58f6be90.html"] [/URL]
-
I my w koncu dotarlismy do domu. Powrot byl koszmarny... Domek naprawde super :) Wszystko opisze jutro i wkleje zdjecia Kacprusia :) Teraz niestety musze zmykac do pracy...
-
To prawda, wszystkie znaki wskazują, że tymczas będzie rewelacyjny. Szczegóły opiszę jutro, bo dziś już się pakujemy. Kacperek jedzie do Bielska - Białej. Trzymajcie proszę kciuki - za pogodę i szczęśliwy powrót. Termoforek spełnił swoją rolę. Kacperek przytulony do niego (pod warunkiem, że jest ciepły ;)) śpi i dłużej i spokojniej. Puszki mu smakują i kupa jest, także cieszymy się bardzo. Spacerki niestety krótsze, pogoda brzydsza, ale dziś Kacperek nawet pobiegał troszkę. Tak naprawdę to szybciej szedł i podrygiwał - ale dla Niego to wielki wyczyn - jesteśmy dumni z Niego!
-
U Kacperka jakby trochę lepiej, nie płacze już ciągle... tylko czasami. Mimo to dyżury ustanowione - mamy zmiany. Trzeba sprawdzać czy nie wyszedł z budki, w razie potrzeby wstawić z powrotem i uśpić... Kacperek to mądry psiak i zasypia tylko w obecności człowieka, najsmaczniej śpi mu się na rękach (w nocy też). Zasypia wtedy tak mocno, że żadne szczekanie nie jest mu straszne, a główka opada bezwładnie jak po narkozie. Martwimy się ponieważ Kacperek mało je. Spośród wszystkich rodzajów pokarmu wybrał puszki ale tylko z ręki. Mało pije i niestety dziś do tej pory nie zrobił kupy. Mój tato po powrocie do domu, pierwsze kroki kieruje do Kacperka. Poprawia mu poduchy, ocieplenie, usiłuje go dokarmić, uśpić - wszystko w tym samym czasie. Dziś miał swój szczęśliwy dzień - Kacperek po raz pierwszy na Niego nawarczał. Może to dobry znak? Kupiłem Kacperkowi termofor, chcemy do włożyć do budki po ostatnim spacerze psiaków (ok 12 - 01 - może wytrzyma do rana). Nie wiem tylko czy to dobry pomysł - chyba mu nie zaszkodzi. Tak jak napisała BajkaB najlepsze miejsce dla Kacperka, to dom bez innych zwierząt z wyrozumiałymi ludźmi, którzy będą mogli mu poświęcić dużo czasu. Nie chodzi o zajmowanie się Kacperkiem tylko o samą obecność, pogłaskanie i przytulenie od czasu do czasu. Trzeba też do Niego dużo mówić - uspokaja się i czuje się bezpieczny. Jutro postaram się zrobić aktualizację wpływów i wydatków Kacperka - dziś zmykam - zaczyna się moja zmiana.
-
Noc upłynęła niespokojnie... Kacperek cały czas płacze, wychodzi z budki, podchodzi do boków kojca i zostaje... Trzeba do Niego chodzić średnio co godzinę, wstawiać do budki i otulać. Mało je i pije. Domowe psy jeszcze go nie widziały, ale oczywiście wiedzą, że ktoś tam mieszka... Szaleją w dzień i w nocy z podniecenia, że kogoś tam chowamy. Właśnie wróciliśmy z Kacperkiem od weterynarza. Pan doktor ocenił Kacperka na ok. 16-18 lat :( Maluszek ma zaćmę starczą, typowe dla wieku starczego zaniki mięśni na czaszce, słabo słyszy. Zęby w stanie tragicznym, kamień straszny. Na kle odsłonięta szyjka zębowa - zapach z pyszczka w związku z tym też niczego sobie... Niestety jakiekolwiek próby usunięcia kamienia ze względu na wiek i ogólny stan na razie wykluczone - zbyt duże ryzyko dla psiaka. W innych sprawach też nie za dobrze, ale to już napiszę jutro - jestem załamany, miałem nadzieję, że jest lepiej :(
-
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
I co tam u naszego ochroniarza? Trzymamy kciuki żeby to była alergia na pchły - ją najłatwiej wyeliminować. Tak sobie pomyślałem, że Bari niedługo posiądzie nową umiejętność ;) - naprawa samochodów. Wyobrażam sobie taką scenę - Bari podaj 16stkę ;) -
Witam, Niestety sytuacja Kacperka jest bardzo zła... Dziś skończył mu się dom tymczasowy. Nie mamy dla Niego wolnego miejsca - w tej chwili przebywa u mnie. Niestety nie w domu tylko w pomieszczeniu gospodarczym (w którym temperatura niewiele odbiega od tej na zewnątrz i ogólnie pełno tam rupieci). Dziś na szybko zrobiliśmy prowizoryczną budkę i "kojec". Niestety jak już pisałem Kacperek nie widzi, jest całkiem zdezorientowany, ciągle uderza o budkę i boki kojca. Ogromnie tęskni za swoją opiekunką, przez całą drogę piszczał, teraz dodatkowo szczeka żałośnie. W domu niestety nie może przebywać, Kora i Saba w zasadzie bywają przyjazne, natomiast Bej - nasz ONek - nienawidzi innych psów. Z naszymi długo się dogadywał, z Sabą też nie było łatwo, ale to suczki. Z psami się nie udaje. W dodatku Saba choruje od jakiegoś czasu na świerzba i grzybicę... Kacperek na psy raczej nie reaguje. Byłem z Nim dziś w klinice, pacjentów było dużo w poczekalni. Zachowywał się spokojnie. Na psiaki nie zwracał raczej uwagi. Myślę, że z małymi tolerancyjnymi pieskami dogada się. Nie potrzebuje wiele - pełną miskę, ciepłe miejsce do spania i trochę serca. Może ktoś z Was zna kogoś kto mógłby zapewnić to Kacperkowi do końca jego życia? :(
-
Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.
israel replied to red's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę, że u Marsa i Aresa widać światełku w tunelu! Wszystkich miłośników owczarków zapraszam serdecznie na wątek Bariego: [url]http://www.dogomania.pl/threads/175315[/url] Zajrzyjcie chociaż proszę... -
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Rezerwacja postu... -
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Wpływy dla Bariego: Karma od [URL="http://www.dogomania.pl/members/102790-Faerie"][B]Faerie[/B][/URL] Bardzo dziękujemy w imieniu Bariego :) -
ON, Bari, po szkoleniu policyjnym, były ochroniarz - prosi o pomoc...
israel replied to israel's topic in Już w nowym domu
Barisiowe wydatki: 1. 07.12.2009 - karma ok. - 60 zł 2. 07.12.2009 - wizyta w klinice, badanie, zabezpieczenie przeciwko pchłom i kleszczom (taryfa nocna) - 79 zł -
Bari to 8 - 9 letni, piękny owczarek niemiecki. Był szkolony do pracy w policji. Nie został zakwalifikowany ponieważ był zbyt łagodny. Ze względu na swoje umiejętności zatrudniono go w firmie ochroniarskiej, gdzie przez kilka lat, razem ze swoim opiekunem patrolował teren. 3 lata temu razem przeszli na zasłużoną emeryturę. W takich wypadkach powinno się pisać "i żyli długo i szczęśliwie"... Niestety los jak zwykle okazał się okrutny. Pan Bariego ciężko zachorował. Dzisiaj jest już w szpitalu, grozi mu amputacja, potem niestety zamieszka w domu opieki... Bariego kocha ogromnie i rozpaczliwie szukał dla Niego pomocy, cały czas bezskutecznie. W końcu skontaktował się z szefową sosnowieckiego oddziału Fundacji Emir - BajkąB. Oczywiście obiecaliśmy pomoc. W poniedziałek, 7 grudnia, odebraliśmy Bariego, który w tej chwili przebywa w domu tymczasowym. Rozstanie było dramatycznym przeżyciem dla właściciela, psiaka i wolontariuszy odbierających Bariego. Właściciel Bariego, ze względu na stan swojego zdrowia i brak pieniędzy, już od jakiegoś czasu nie mógł się Nim zajmować tak jak zawsze. W tej chwili Bari jest trochę wychudzony, sierść i skórę ma w złym stanie. Daliśmy słowo Panu Bariego, że zajmiemy się psiakiem i znajdziemy Mu najlepszy dom. Wierzę, że pomożecie nam dotrzymać słowa. Bari musi być przebadany, zaszczepiony. Potrzebuje dobrej karmy. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc Bariemu mogą wpłacać pieniądze na konto podane poniżej z dopiskiem "dla Bariego". [B]Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR" Konto Fundacji: Bank Śląski O/Grodzisk Maz. 59 1050 1924 1000 0090 6204 7718 [/B] A teraz o Barim: To niezwykły pies. Odważny, opanowany, z bezgranicznym zaufaniem do człowieka. Całkowicie podporządkowuje się jego woli. Zna i wykonuje komendy. Nie wykazuje żadnej agresji - ani w stosunku do ludzi, ani do innych zwierząt. Cierpliwie i ze spokojem znosi badania. Wspaniale jeździ samochodem. Nie wykazuje objawów choroby lokomocyjnej. Nie reaguje na strzały, nie boi sę burzy. Nietypowe zachowanie ludzi ignoruje. Miał z nami kontakt pierwszy raz i cały czas zachowywał się wzorowo. Nie mam zdolności do pisania pięknych tekstów, ten też nie oddaje w pełni tego jakim wyjątkowym psem jest Bari. To pies, którego każdy miłośnik owczarków chciałby mieć. A oto Bari (reszta zdjęć będzie jutro - nie mogę się połączyć z serwisem imageshack aby pobrać resztę :/): [URL="http://img694.imageshack.us/i/dscf0009m.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/3220/dscf0009m.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img9.imageshack.us/i/dscf0003xe.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/4886/dscf0003xe.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img197.imageshack.us/i/dscf0004oh.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/4462/dscf0004oh.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img260.imageshack.us/i/dscf0010fc.jpg/"][IMG]http://img260.imageshack.us/img260/2295/dscf0010fc.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img526.imageshack.us/i/dscf0006r.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/9628/dscf0006r.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img248.imageshack.us/i/dscf0026i.jpg/"][IMG]http://img248.imageshack.us/img248/738/dscf0026i.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img526.imageshack.us/i/dscf0027o.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/3980/dscf0027o.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img526.imageshack.us/i/dscf0035t.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/8629/dscf0035t.th.jpg[/IMG][/URL][URL="http://img515.imageshack.us/i/dscf0034j.jpg/"][IMG]http://img515.imageshack.us/img515/3260/dscf0034j.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://images8.fotosik.pl/143/4299b3ec9a3b4fcd.jpg][IMG]http://images8.fotosik.pl/143/4299b3ec9a3b4fcdm.jpg[/IMG][/URL]
-
6tygodniowe szczeniaki. Wszystkie w nowych domach :-))
israel replied to Anna_33's topic in Już w nowym domu
[quote name='halbina']kodu nie widać, ale banerek fajny! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/174693"][IMG]http://global.images6.fotosik.pl/579/c4dd5760c2b8d948.png[/IMG][/URL][/QUOTE] Dalej nie widać? Ja widzę :/ -
6tygodniowe szczeniaki. Wszystkie w nowych domach :-))
israel replied to Anna_33's topic in Już w nowym domu
Niestety mogę tylko banerkiem pomóc :( [HTML][URL="http://www.dogomania.pl/threads/174693"][IMG]http://global.images6.fotosik.pl/579/c4dd5760c2b8d948.png[/IMG][/URL][/HTML] Do domków Maluchy!