-
Posts
291 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Minimolos
-
Faktycznie wystawy coraz droższe a dokładnie dojazd do wystawy a we Włocławku było raptem 623 psy zgłoszone wszystkich ras :cry:
-
Byłem zaskoczony, że we Włocławku było ogólnie tak mało psów zgłoszonych wszystkich ras, katalog wystawowy bardzo cienki. Aha widziałem pierwszy raz siostrę BANANA :lol:
-
[quote name='elżbietarusos']Krysiu musisz się przygotować na różne dziwne rzeczy które będą się działy nie tylko w Polsce ,ale i na świecie. Podobno świat wchodzi teraz w czwartą gęstość i plugastwo , podłość , okrucieństwo będzie na porządku dziennym . Nie umiem Ci tego dokładnie wytłumaczyć , bo niezbyt uważnie słuchałam wykładu. Faktem jednak jest , że skoro tak będzie to muszą też istnieć osoby , które nam to plugastwo zafundują. Łatwo kogoś oskarżyc o kradzież . Gorzej samemu być oskarżonym . Czy przypadkiem jednak pan Ch nie naruszył moich dóbr osobistych oczerniając mnie na swoim FORUM , toż to kradzież dobrego imienia. Przemilczał jednak fakt wystawienia przeze mnie 4 emerytek we Włocławku ( w wieku od 8 do 12 lat )we wspaniałej formie wystawowej . Nie ma to jak kosić konkurencję w ten sposób. Każdy jednak walczy jak umie. On umie tak.[/quote] elzbietarusos dzięki za pożyczkę kasy na wystawie we Włocławku bo nie miałbym za co wrócić do domu a przez poranne zamieszanie w moim domu zapomniałem wziąć kasy :lol: (Jak jadę na wystawę psów to zapominam o wszystkim bo każda wystawa dla mnie to rodzaj ŚWIĘTA :lol: ) Jak będę we Włocławku to ci podrzucę kasę do domu - DZIĘKI!!!
-
Artykuły o buldogach.(prosimy zakładać nowe tematy)
Minimolos replied to anutka's topic in Buldog francuski
Ja też to dostałem a dokładnie to: z przyjemnoscią informujemy, że w październikowym numerze miesięcznika "Przyjaciel Pies" bedziemy przedstawiać obszerny portret grupy IX FCI. Nie zabraknie w nim miejsca na prezentację buldogów francuskich. Jest to najlepszy moment, by zareklamować hodowlę lub psa na łamach naszego miesięcznika. Dlatego zwracamy się do Państwa oferując specjalne warunki. Reklamy do październikowego wydania przyjmujemy do 9 września. Cena ogłoszeń modułowych zawiera już VAT i jest następująca: 1/16 str. - 180 zł 1/8 str. - 300 zł Cena ogłoszenia drobnego w naszym miesięczniku wynosi 12 zł za 1 linijkę (25 znaków). -
Pies z klasy młodzieży był naprawdę ładny i mógł dostać spokojnie BOB-a. Tym bardziej, że ten pies dostawał u różnych sędziów oceny Doskonałe i Zw.Młodzieży, trochę nie rozumię sędziowania ! Ufundowałem puchar ale nie został przyznany. Pirania została na wyborach BIS Weteranów ale jeszcze nie wiem jak jej poszło. Jako ciekawostkę dodam, ze elzbietarusos zdobyła Zw. Rasy (BOB) w rasie Chihuahua :lol:
-
Draczyn wstawiam zdjęcia od ciebie: [img]http://www.chiron.republika.pl/biala_01.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/biala_02.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/biala_03.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/biala_04.jpg[/img]
-
Własnie wróciłem z Włocławka i zdaję relację, nastąpiła zmiana sędziego i buldozki oceniał Pan Olszewski który nie przyznał ani CWC ani Zwycięstwo Rasy: [b]PSY[/b] [b]klasa młodzieży[/b] 535 EXCITING ME Action Alet - bdb.1 536 LORD Mali-Box - bdb.2 537 NAPOLEON Matuchowa Frajda - nieobecny [b]SUKI[/b] [b]klasa młodzieży[/b] 538 CENNA JURAZIUTA Przyklasztorne Molosy - bdb. [b]klasa pośrednia[/b] 539 POLA Mali-Box - bdb. [b]klasa otwarta[/b] 540 ARTEMIDA EMIR Czort - bdb. 541 DUMNA Werus - nieobecna 542 HILDA Draczyn - nieobecna 543 LULA Mar-Gos - bdb. 544 ULINKA Gniazdo Karzełków - nieobecna [b]klasa weteranów[/b] 545 CYNTHIA Hokus-Pokus - dosk.4 546 DONNA MARY Tangulska Góra - dosk.2 547 PESTKA Piaśnicka Chata - dosk.3 548 PIRANIA Draczyn - dosk.1
-
DOKŁADNIE!!! Nawet geny potrafią zrobić takiego psikusa :lol: , że z powtórzonego miotu tej samej pary potrafią urodzić się inne potomstwo. A wydawałoby się, ze powinny z drugiego miotu urodzić "pieczątki" jak te z pierwszego miotu. Ale by było za łatwo i za prostu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
-
I tu się Draczyn całkowicie z tobą zgadzam :lol: W hodowli nie da się nic przewidzieć a "natura" płata nam figle :lol: Widziałem buldożki duże które dają małe potomstwo i też odwrotnie po małych osobnikach rodziły się giganty. To już sprawa genów, gdyby było tak łatwo w hodowli to by wszyscy mieli same Championy albo Zwycięzców Świata a tak nie jest. Praktycznie nigdy nie wiemy co nam się urodzi z danej pary i za jakim przodkiem geny dadzą znać :lol: Każde krycie to rodzaj niespodzianki co a dokładnie jakie buldożki nam się urodzą :evil_lol:
-
[quote name='matrix.....']Trochę jestem zaniepokojony tak długą nieobecnością Draczyn, a tak chciałbym się dowiedzieć co to za śliczny łaciatek na zdjęciu wklejonym przez Minimolosa...[/quote] Jestem zaniepokojony nieobecnością Draczyna to do niego nie podobne :lol: Są to szczeniaki z hodowli "Kręcony Loczek" ale Draczyn wszystko napisze (jak się pojawi!) :lol:
-
[quote name='anutka'][quote]Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaa [/quote] ?? No właśnie. Czy Lubieżny Lukrecjusz został w hodowli czy też został sprzedany?? Pytanie może troche głupie, ale nurtuje mnie od początku tego serialu. Nawet trudno jest mi powiedzieć dlaczego.[/quote] Nie mam pojęcia :cry:
-
Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaa :thinkerg:
-
[quote name='anutka']No włąśnie skończył się serial. Jak dla mnie jedyne z tym serialu fajne to ten buldog :lol: Zawsze na końcu sa podziękowania dla hodocy za użyczenie psa. Czy ja nie zauważyłam czy tym razem nie było nic wspomnianie??[/quote] Nie mam pojęcia Anutka czy było podziękowanie w napisach końcowych, całkowicie zapomniałem o tym aby zwrócić uwagę na to :lol: Nareszcie koniec dyskryminacji BULDOGÓW i był w telewizji prawdziwy Buldog Francuski :B-fly: Przeważnie były jakieś futrzaki :lol: do dzisiaj :multi:
-
Draczyn jak wejdzie to napisze, w tej chwili wszyscy oglądamy POLSAT bo w serialu ma występować Buldog Francuski :lol: (LUBIEŻNY LUKRECJUSZ 100-Pociech).
-
Draczyn wstawiam zdjęcia które dzisiaj od ciebie dostałem. [img]http://www.chiron.republika.pl/loczek1.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/loczek2.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/loczek3.jpg[/img] [img]http://www.chiron.republika.pl/loczek4.jpg[/img]
-
Ja znam akurat sędziów którzy mają poczucie humoru :lol: :lol: :lol:
-
Coś wstawię aby było weselej :lol: [b]Charakterystyka[/b] Sędzia w ringu wystawowym powinien już na pierwszy rzut oka dać się odróżnić od ocenianych przez niego istot. Winna go cechować postawa pionowa, stosowny ubiór i schludny wygląd. Niezbędną cechą sędziego jest zdolność do poruszania się. Należy podkreślić, że tylko zwycięzcy wybaczają sędziemu wady. [b]Wrażenie ogólne: [/b] Sędzia winien wyglądać możliwie po ludzku i przynajmniej sprawiać wrażenie, że oceniana rasa nie jest mu zupełnie nieznana. Przez cały czas sędziowania powinien być przytomny, a najlepiej – lekko ożywiony. Pożądana jest zdolność do swobodnego przemieszczania się w ringu i wzrok na tyle bystry, by sędzia mógł określić płeć ocenianego zwierzęcia. Ideałem jest wzrok, który pozwala na zobaczenie budowy psa. Dopuszczalne (i w pełni wybaczalne) jest, by sędzia sprawiał wrażenie osoby nie stroniącej od kieliszka, o ile nie wpływa to na kolor nosa. Waga sędziego nie jest szczególnie istotna, dopóki nie upośledza normalnego funkcjonowania. Sędzia płci żeńskiej ma prawo do zachowań przyciągających uwagę wystawców płci męskiej, ale bez agresji wobec żeńskich wystawców. Podobnie sędzia płci męskiej może pozwalać sobie na zachowania godowe, ale tak, by nie zagrażało to bezpieczeństwu innych mężczyzn, znajdujących się na ringu. Sędziowie nie powinni jednak nigdy zapominać, że wszyscy wystawcy stanowią niższą kategorię istot żywych, toteż we wzajemnych stosunkach wskazana jest nieufność. Ponadto sędzia musi przynajmniej sprawiać wrażenie całkowicie bezstronnego, bez względu na to, kto zaprosił go an kolację i z kim spędził ostatnia noc. Głowa: Powinna być osadzona na ramionach, lekko pochylona, aby spojrzenie kierowało się do dołu. Usta powinny być widoczne i używane tylko do mówienia. Czaszka może być owłosiona lub zabezpieczona okryciem, stosownym do płci sędziego i warunków atmosferycznych. Oczy: Nie powinny być rozbiegane, ale muszą być zdolne do szybkiego omiatania ringu. Choć żaden sędzia nie ma oczu umieszczonych z tyłu głowy, to umiejętność jednoczesnego oglądania psów, stojących przed sędzią, jak i tych, które stoją za nim, jest wysoce pożądana. Sędzia o krótkim wzroku może używać okularów. Ciemne szkła przeciwsłoneczne nie są wskazane, gdyż ukrywają wyraz głowy sędziego. Sędzia powinien dołożyć wszelkich starań, by na wystawie nie kwestionowano jego zdolności widzenia. Uszy: Występują u wszystkich sędziów, ale pożądane jest, by były dokładnie zamknięte w czasie poprzedzającym sędziowanie i bezpośrednio po nim. Uszy sędziego powinny odbierać sygnały gospodarza ringu, wydawane do utrzymania sędziego w stanie przytomności i ożywienia. Usta: Zasadniczo powinny być zamknięte, chyba że wydają krótkie polecenia dla wystawców. Wybaczalne jest ich lekkie skrzywienie, jednak unikać należy wyrazu niesmaku czy szyderstwa. Szyja: Podpiera głowę, obraca ja i przechyla. Sędzia może ja od czasu do czasu podrapywać, by wywołać wrażenie głębokiego namysłu. Kończyny przednie: Usadowione po bokach tułowia, powinny być ruchome w ramionach i łokciach. Rąk sędzia powinien używać z umiarem i delikatnie. Tułów: Jego kształt może być różny, w zależności od płci i wieku sędziego, a ocena proporcji pozostaje kwestią gustu. Dopuszczalne jest wcięcie w talii. Tułów powinien się zginać, ale w pozycji wyprostowanej najbardziej pożądana jest postawa napoleońska, dodająca autorytetu (przy konkurencjach finałowych szczególne wrażenie robi postawa admirała Nelsona, z jednym okiem przymkniętym). Zad: Powinien być na tyle rozbudowany, by zapewniać wygodę w pozycji siedzącej i okryty ubiorem, stosownym do rozmiarów zadu. Kończyny tylne: Ruchome w stawach, co umożliwia ruch do przodu. Pożądana jest także zdolność do ruchu w tył i na boki. Stopy: Na tyle duże, by stanowić mocny fundament dla ciała, ale nie na tyle duże, by sędzia się w nich plątał. Zawsze muszą się znajdować w należytej odległości od psów i wystawców. Ogon: Ogon, podobnie jak i inne przymioty diabelskie, a to rogi i kopyta, powinny pozostawać jedynie w wyobraźni wystawców. Szata: Skóra może być pomarszczona (zależy od wieku i upodobania do słońca). Wymagane jest, aby – poza skórą – sędzia nosił dodatkową okrywę. Pożądane jest, by była ona gustowna i schludna, już choćby po to, by móc odróżnić sędziego od wystawców. Maść: Wszystkie maści dopuszczalne, z wyjątkiem sinej, wskazującej, że niezbędna jest pilnie dodatkowa okrywa dla sędziego albo przeniesienie ringu do pomieszczenia. Silnie czerwona pigmentacja nosa nie jest pożądana. Wzrost i waga: wahają się w szerokich granicach, ważne jest tylko, by nie przerażały wystawców. Waga nie powinna uniemożliwiać poruszania się. Wady: Niemożność skoncentrowania wzroku na dolnym końcu smyczy stanowi dużą wadę. Inne wady to: Niemożność wyartykułowania cyfr od 1 do 4, Nadmierna gadatliwość, Gestykulacja, wyrażająca opinię o psie lub o wystawcy, Głośne wyśmiewanie psów, które nie odpowiadają gustowi sędziego, Podszczypywanie wystawców płci przeciwnej, Agresja lub tchórzliwość. Uwaga: Sędzia nie może rzucać się na psa z zębami, choćby nawet został sprowokowany. :lol:
-
[quote name='Moloska']Minimolos ile ta Twoja KROLICA ma miesiecy(obecnie)? Draczyn,Ty masz/miałas sliczne psiska! Opowiesz cos o nicm?Np.o Żużu..? Slicznotek.[/quote] "KRÓLICA" ma skączone teraz 7 miesięcy i niezła z niej pakerka (urodzony mięśniak) :lol: Zamieszczam wczoraj zrobione zdjęcie, jak widać ona się nigdy nie nudzi :lol: [img]http://www.chiron.republika.pl/krolica8m.jpg[/img] Muszę spadać, wieczorem wpadę :lol:
-
Hebulka a ja nic nie wiem, że macie MOPSA :lol: Od kiedy go macie ? Mnie wszystkie rasy interesują co mają nosy jak po zderzeniu z pociągiem :cunao:
-
Coś tu brakuje ludzi do pogaduch :niewiem: Idę przeszukać inne rasy gdzie są ci co nas opuścili :evil:
-
[quote name='Draczyn']Z tym Play Boy-em to świetny pomysł. pięknie pozuje do aktów :D :D :D[/quote] :cunao: :cunao: :evil_lol:
-
Oczy wybarwione ma tak jak sobie wymarzyłem :lol: na lewym ma okular (monokl) a na prawym ma czarną obwódkę wkoło oka. To zdjęcie było robione 4 miesiące temu bo ma już 8 miesięcy :lol: Muszę jej zrobić nowe zdjęcia bo ma najlepszą żuchwę ze wszystkich moich BULW. Jest strasznie zazdrosna o inne buldogi i według niej powinno się tylko na nią zwracać uwagę i tylko jej poświęcać czas, tak z niej kapryśna dama :lol: w dodatku lubi pozować do zdjęć co widać, chyba zgłoszę ją do PLAYBOYA :evil_lol:
-
Jeszcze jedno wygrzebałem zdjęcie jak KRÓLICA miała 4 miesiące, kawał z niej BABY :lol: [img]http://www.chiron.republika.pl/biala.jpg[/img]
-
Czy są extra to się okaże na wystawach :lol: Draczyn nie mam nowych zdjęć, może coś nowego wrzucę jutro bo dzisiaj mojej "królicy" zrobiłem jakieś zdjęcia :lol: [img]http://www.minimolos.com/ksiega_aischa.jpg[/img]
-
:ylsuper: :HUT012: