Jeśli chodzi o dane osobowe, to jest to różnie rozpatrywane, tzn różnie się rozpatruje, co daną osobową jest a co nie. Generalnie, danymi osobowymi są takie dane, po których można łatwo zidentyfikować "denata" ;) czyli np. "Jan Kowalski z Warszawy" za dane osobowe raczej uważane nie będzie, bo takich Janów w Warszawie jest pewnie koło tysiąca... Natomiast są nazwiska, które występują w skali kraju tylko w 1 "egzemplarzu" i wtedy podanie samego imienia i nazwiska już jest łamaniem prawa do ochrony danych osobowych. Zawsze można podać na innych forach dane "skrótowe" czyli Monika R. z Mielca (Monik z nazwiskiem zaczynającym się na "R" w Mielcu pewnie jest trochę), a modom na pw podawać pełne dane. Nie podawać numeru konta na publicznym forum.