Jump to content
Dogomania

bella

Members
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

bella's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. bella

  Hovawart

  Czy sa na forum wlasciciele lub milosnicy rasy Hovawart. Chcialabym sie dowiedziec czegos o rasie i dobrych hodowlach Pozdrawiam
 2. Dzięki tak właśnie zrobiłam. Zamykam drzwi. Działa... Zastanawiałam się,czy nie przeoczyłam czegoś jeśli chodzi o jej relacje z dziećmi. Ale chyba rzeczywiście chodziło o zamieszanie w domu. Pozdrawiam wszystkich.
 3. Dzięki tak właśnie zrobiłam. Zamykam drzwi. Działa... Zastanawiałam się,czy nie przeoczyłam czegoś jeśli chodzi o jej relacje z dziećmi. Ale chyba żeczywiście chodziło o zamieszanie w domu. Pozdrawiam wszystkich.
 4. Pisałam już o tym ale nikt mi nic nie doradził, tylko,żeby sprzątać ,że minie, ale nie mija. Każdej nocy a właściwie nad ranem moja suka zakrada się do pokoju dzieci i wali kupę na dywanik! Kiedy zamknęłam drzwi od pokoju dziecinnego na noc- nie zrobiła ,więc nie chodzi o to ,że nie może wytrzymać - sprawdzałam pare razy. Dzieje się tak od kiedy mamy gości, którzy śpią na dole gdzie dotąd spał tylko pies. Suka ma posłanie w kuchni, ale nocą śpi na fotelu i być może na kanapie na której śpią goście. Co robić, czy chodzi o stosunek psa do dzieci czy o gości. Nie chcę, by za każdym razem gdy ktoś do nas przyjedzie w ten sposób demonstrowała swoje niezadowolenie. Mój mąż strasznie się wścieka i karci ją za to. Napiszcie prosze co robić?
 5. Ciekawa jestem czy Ci tam pomogli.. Ja te| mam problem z psem i mieszkam w okolicy.Pozdrawiam
 6. Bardzo dziękuję wszystkim za rady. Kupiłam smycz z linką i chodzimy na spacery na dłuższej lub krótszej smyczy w zależności od okoliczności. Belka na poczatku rzucała się w pogoń za samochodami, pare razy się trochę przydusiła ale bardzo szybko zrozumiała,że to nie ma sensu i szła ładnie na smyczy. Poza tym zaczęliśmy naukę siad na komendę .To bardzo mądra psina.Pozdrawiam wszystkich.
 7. Przepraszam, ale niechcący zamiesciłam to w ogólnym a chciałam w wychowaniu.
 8. Moja suka, ok 5 miesięcy , od pewnego czasu zaczęła biegać za samochodami a nawet wbiegać prosto pod koła. Do tej pory wychodziłam z nią bez smyczy, bo bardzo się pilnowała a okolica spokojna mało samochodów, drogi bite , las ,domki jednorodzinne itp. Sunia jest ze schroniska , teraz widocznie poczuła sie już pewnie i zaczęła nawet uciekać- mnie to nigdy się nie zdarzyło, ale mój mąż się skarży,że w ogóle się nie słucha. Nie wiem czy to możliwe,że słucha się bardziej mnie niż jego? Czy powinnam z nią chodzić na smyczy ? Ale chciałabym ,żeby pobiegała? Co robić?
×
×
 • Create New...