-
Posts
705 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pszym
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
A jest w policji taki - cały biały... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
O! I to mi się podoba, świetny pomysł... Ja też chciałbym po zrobieniu szkolenia ( nie chodzi mi o polowanie w żadnym wypadku ) może ukierunkowac ta pasję w jakimś fajnym kierunku... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
No i o to chodziło. -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='SengaSengana']Pszym przeciez napisałam, że TERAZ inaczej wykorzystuje się psy, nie do mordowania ale wykorzystujac ich wrodzone instynkty i to jest ta ewolucja w wypadku psów... A pierwszy raz w życiu słyszę że psy szkoli sie głodne najlepiej :o :o :o [color=darkred]Najgorsze co moze byc to demonizowanie czegos, czego sie nie widzialo lub sie do konca nie zna[/color]Nitencja :modla: dzięki[/quote] No widzisz, a ja właśnie byłem na tropach u człowieka który wg. mnie potrafi wszystko zrobić z psami i właśnie główną zasadą było to, że pies ma być głodny - zadnego posiłku wieczorem i rano przed szkoleniem. Dobra, nie o to chodzi. Pytanie było moje takie, czy pies z rozbudzonym instynktem wachania będzie w przyszłości go wykorzystywał intensywnie - np. uciekając. Tylko już nie mówmy o szkoleniu i posłuszeństwie bo nie o to chodzi. -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Nitencja']Pszym nie "uczlowieczaj" psow ! Moje chodza po tropie i jakos nie zauwazylam by byly zabijajacymi bestiami :evilbat: . To tak jak z opinimai by nie dawac surowego miesa ;-). A dlaczego on ma krew skojarzyc z pozywieniem?? Moze na koncu powinna byc czarnina to by sie nachleptal hihi.[/quote] A dlatego, że jak interesowałem się jak myśliwi uczą psy chodzenia po tropie to w większości przypadków psy głodowały najpierw jakiś czas ( na pewno dzień, dwa ) i potem po pracy na tropie - na końcu śladu dostawały smakołyk. Chodziło o kojarzenie pracy... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Tak racja... Dla mnie nie ma problemu z polującymi psami - żeby była jasność. Chodzi mi bardziej o sam temat, kiedy na przykład ludzie chcą foksa czy innego teriera a nie maja ochoty polować i budzić ukrytych instynktów. Mi osobiście nie bardzo pasuje taki instynkt u psa, a temat wyszedł po moich doświadczeniach z ostatnich tygodni kiedy jeździłem na konkursy... Zdziwiło mnie, że pies który potrafi ganiać z nosem przy ziemi przez pół lasu nie ma ochoty na wąchanie krwi - najbardziej naturalnego dla niego zapachu... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Jasne, człowiek też musiał kiedyś polować żeby jeść. teraz jednak ewoluował i już nie biega z dzidą za mamutami. Może tą ewolucję można też odnieść do psów? Oczywiście nie namawiam do oduczenia psów ich instynktów, ale chyba można i tak, i tak... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
No dobrze, To w takim razie jak się ma do tego szkolenie na tropie. Generalnie z tego co ja wiem, to powinno się szkolić głodnego psa aby właśnie zapach krwi skojarzył z pożywieniem...Na końcu tropu ( na przykład na dziku ) daje się smakołyk lub coś innego. Moje pytanie: Czy w takim razie nie jest niebezpieczne rozbudzanie takiego instynktu? Czy jeżeli na przykład pies będzie głodny nie będzie automatycznie tropił zwierzyny? Ja rozumiem, że pies powinien być ułożony itp. Ja widzę niebezpieczeństwo np. analogicznie: jek byłbym wyszkolonym żołnierzem i był na wojnie, potem przez 10 lat żył normalnie, miał rodzinę, pracował w sklepie itp. i nagle zastaje mnie sytuacja kryzysowa - no nie wiem - napad na przykład. Automatycznie wtedy wykorzystuję swoje wyuczone zdolnosci do np. zabicia przeciwnika - normalny człowiek krzyczy, wzywa pomocy. Sorry za taki wywód ale tak mi się obrazowo zkojarzyło... 8) -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Z norą to może być problem, bo jest na razie zakaz konkursów norowania... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Sadyści !!! I dlatego lubicie te wszystkie polowania, tropienia itp... :evilbat: -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Jasne, masz rację. Tylko ja już mam w domu jednego psa z rozwiniętym instynktem i trzęsę się żeby kolejnego kota nie zaciukał... Inaczej, wszystko prawda co piszesz jednak zdajesz sobie pewnie też sprawę że pracowanie nad tropieniem na przykład może spowodować, że pies na spacerze będzie nakręcał się i na trop i po prostu uciekał... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='SengaSengana']co mu się nie podoba w lesie??? toż to foksterier![/quote] To nie chodzi o to, że mu się nie podoba - on nie wie na razie o co chodzi...Bardziej mi się nie podoba, że musimy tropić po krwi, czy szczekać na dzika... Byliśmy na jednym konkursie - bez przygotowania i oczywiście pies nie wiedział co ma robić... Poza tym zaobserwowałem, że psy jeżdżące po użytek a nie myśliwskie ( wystawowe ) są traktowane gorzej od tych które maja polować... Ja - co tu kryć - nie chcę polować, tylko ewentualnie mógłbym zrobić dyplom aby potem mieć tylko dwa CACIBy Wczoraj chodziliśmy po scieżkach i młody zaczął cos chwytać, ale nie był do końca zainteresowany... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Dzięki Fuka, o to chodziło. Bo na przykład golden i tak musi ( na szczęście nasz ma dyplom I st. i mam z głowy )... Pytam się dlatego, że podjąłem kilka prób z moim Rolkiem i niestety on nie ma zamiłowania do takich zabaw - ja zresztą taż nie bardzo... Oczywiście po jakimś tam treningu na pewno by coś zrobił, ale nie o to nam chodzi... Na razie wolę wyjeżdżać CACIBY... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
No to jest jasne dla mnie, wiem jak się rozkładają CACIBy przy użytkach ale nadal nie mam odpowiedzi czy punkty z konkursów ( normalnie się pisze w regulaminie "...psy, które podlegają próbom pracy..." ) są niezbędne do Int.Ch. Na stronie FCI są takie gwiazdeczki bez odnośnika... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Cześć Roksana, Fajnie, że już wróciłaś. Na dzień dobry mam pytanie - czy foksy muszą mieć próby pracy do Int.Ch.? Jak to na prawdę jest? -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
My też zapracowani ostatnio, szkolimy się na konkursy myśliwskie ( ale to juz w przyszłym roku ) i spędzamy wolne chwile w lesie...Dawno też zdjęć nie robiliśmy, więc może coś niedługo popstrykamy. Musimy skończyć naszą stronę www - może się uda w ten weekend... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
He, a my jesteśmy juz reproduktorem - Rollo znaczy, i mozemy już ten,...no w każdym razie już mozemy... :multi: -
Ja będę miał namiar na tani hotel od znajomych, którzy byli na ostatniej wystawie. Jak tylko go dostanę, to przeslę linka.
-
My też planujemy się wybrać z goldenem. Liczymy na Zw.Mł i zarazem Mł.Ch. 8)
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Roksana']jak tylko wrocicie to piszcie wyniki :D[/quote] Halo! Rasę wziął Jumper, więc wszystko zostaje w rodzinie 8) My I lok. CWC i NPwR. -
He,he...niezła dziewczyna :boom:
-
A tak wogóle, to jak wystawiała ta dziewczynka to ja nie mogłem oczu oderwac... Robiła to świetnie i myślę, że nie jeden mógłby się od niej dużo nauczyc... [img]http://img274.imageshack.us/img274/6136/j3ys.jpg[/img] Fuka, to Twoja szkoła, nie?
-
No to ja Ci jeszcze gldena dorzucę... :o
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
No tak... Tylko, że to co chcieliśmy to juz mamy albo musimy odczekać jakiś czas i nic nowego nam nie da ta wystawa. Oczywiście oprócz przyjemności :lol: Przyszły rok, to już więcej wystaw za granicą... -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
pszym replied to Carianna's topic in Foksterier
Nie dziękujemy, choć jedziemy sobie do Legionowa tak raczej turystycznie... 8)