-
Posts
2537 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cockerek
-
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Ciebie ząb boli, a ja bym wypadek dziś rano miała. Tak miałam myśli skołtunione że sobie wjechałam na krzyżówkę jakby nigdy nic :oops: Na szczęście facet miał ostre hamulce co było słychać. A musiało go nieźle zamurować bo stał na tym skrzyżowaniu dłuuuugo później :oops: Tak mi wstyd, taki amator :oops: :wink: -
Słodka mordeczka :P A jak ładniutko jej w tej kokardce :P
-
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[quote name='AnnaM']proponuję zmianę tematu... :)[/quote] Bardzo chętnie :P Tylko że jakoś nie mogę się skupić. Może za chwilkę ;) -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Nie rozumiem tego postu :roll: -
:P O, dziękuję za fotkę maltańczyka :P Jedna co prawda, ale zawsze coś :P A właściciele shih-tzu to mają tu raj ;)
-
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
Gosia, ja też to słyszałam. Ale popatrzcie, co lekarze i medycyna potrafią w tych czasach :o Ten nos to się juz prawie rozkładał przez kwasy. -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
[b][color=red]Sto lat sto lat, niech żyje żyje nam! [/color][/b] :P :P [/b] -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Aniu[/b], bardzo dziękuję za wsparcie :P Naprawdę nie wiem dlaczego mój post oparty na wzorcu wywołał takie emocje wśród innych dogomaniaków. Nigdy nie napisałam też że moja Nela jest przepiękna, najlepsza itp. Mam w sobie wiele skromności i wręcz takie słowa nie przeszły by mi przez gardło. Również z szacunku do innych właścicieli i hodowców. Wstawiałam zdjęcia nie po to żeby się chwalić, przecież sama wielokrotnie mnie o to prosiłaś, prawda? No i masz ci los. A teraz kiedy piszę jakieś fakty zapożyczone z książek, widze wielkie oburzenie :roll: Nigdy też nie napisałam że hodowla K.D jest najlepsza. Widac jednak, że jak coś komuś nie po myśli, to najlepiej jest oskarżyć o jakąś zawiść czy nienawiść. I to mnie najbardziej boli. Bo czy ja atakowałam jakiegokolwiek psa??? Jeśli cokolwiek z tego co teraz napisałam jest niezgodne z prawdą, to bardzo bym prosiła o jakieś dowody. Mam nadzieję że się wszystko wyklaruje i nie będzie tu jakiś dziwnych sytuacji. -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
No i jeszcze zastanawia mnie dlaczego od razu mnie o to oskarżasz że nienawidze inne psy tylko na podstawie podawania argumentów. Ja wcześniej z [b]Molcią[/b] rozmawiałam i każda miała inne zdanie i jakoś potrafiłyśmy się dogadać. A ty masz odmienną opinię to od razu twierdzisz że ja to musze te psy nienawidzić :roll: :( A forum jest przecież nie tylko do wstawiania zdjęć, ale też konktruktywnej wymiany poglądów chyba :roll: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Agama[/b], tobie się chyba coś pomyliło. Ja nastolatką nie jestem. Nie wiem czy to było do mnie czy do Hallauren może, bo ona jest tu najmłodsza. [b]Mały biały psie[/b], nie zamierzałam nikogo obrażać. Napisałam co myślę, nie miałam na myśli ŻADNEGO konkrenego pieska. Ja akurat potrafię przyznać to że inne psy mi się podobają i to czy tamto maja ładniejsze od mojego. Na pewno już niemkieruję się nienawiścią, bo daleko mi do tego aby cudze psy tak wysoce suror osądzać skoro sama jeszcze laikiem w temacie jestem. Pisałam co wyczytałam ze wzorca. Przecież tam nie kłamią. Dlaczego zatem ktos miałby czuć się urażony. I wiesz, moje zaangażowanie nie ma tu nic wspólnego, przecież jeszcze nie zaczęłam i nawet nie wiem czy mogę o jakielkolwiek hodowli dyskutować. JEŚLI CIĘ OBRAZIŁAM, PRZEPRASZAM, jednak uważam że nie był to temat na tyle kontrowersyjny aby twierdzić że pisząc tu kogoś nienawidzę. Teraz to mnie jest przykro, bo maltańczyka wzięłam na podstawie obserwacji wielu piesów z ringu które mnie się właśnie podobały! :( :( :( -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
:( Szkoda że nikt nie odpisuje. Ciekawe czemu? Ok, to może w takim razie skoro ja zaczęłam temat to i ja go zakończę :P Bo nie chciałabym tu bawić się w jakieś prowokacje. Ja swoje opinie opieram na wzorcu oraz prawach genetyki. Dla mnie to jest najważniejsze źródło informacji, gdyż sama jeszcze zbyt krótko siedze w tym światku. [u]Włosy[/u] Tak więc jest coś takiego jak DNA które buduje całe nasze ciało. Zarówno ludzie jak i zwierzęta mają w DNA zawarte informacje o swoim ciele, swoisty kod genetyczny przekazywany potomstwu. Włos również tej zasadzie podlega, tak więc jest dziedziczony tak samo jak inne cechy. No i stad taka różnorodność: kręcone, czarne, białe, gęste, rzadkie itp. gdyby była to cecha nabyta i sama pielęgnacja wystarczyła, to mielibyśmy tu w Polsce same długowłose maltany, tym bardziej przy dostepnym na rynku asortymencie kosmetyków i wiedzy na temat pielęgnacji włosa. Mnie ten temat włosa szczególnie ciekawi, bo obserwuję ringi polskie i zagraniczne i niestety musze stwierdzić że za granicą pod tym względem jest o wiele wyższy poziom. Pozsotaje tylko mieć nadzieję że i u nas taki poziom będzie, a widac juz tego początki :P Aha, a jeśli jeszcze chodzi o to jaki włos tak naprawdę powinien być... odsyłam do wzorca, gdzie wyraźnie w pierwszych słowach okresla się: [quote]gęsta, lśniąca, błyszcząca, opadająca ciężko, jedwabista, bardzo długa na całym ciele...[/quote] Tak więc po pierwsze genetyka. Po drugie czynniki zewnętrzne, o których [b]mały biały pies[/b] wspomina. Cieczka, klimat, hormony, ciąża itp, to wszystko ma niesamowity wpływ. Jednak gdyby to tylko od tego zależało, to psy samce u nas miałyby piekny włos. A jednak tak nie jest. [u]Budowa[/u] Znowu wzorzec ;) Przerośniętych maltanów nie widziałam jak dotąd na żadnej wystawie, wręcz odwrotnie. Widuje się raczej te mniejsze, mam nadzieję że nie jest to dążenie do miniaturyzacji, bo wzorzec wyraźnie okresla 3-4 kg. Dalej... drobne wady budowy zawsze można korygować odpowiednią postawą psa, co też wielu wystawców czyni. Patrzę na tę fotkę Neli i widzę swoje straszne błędy, Gdybym jej nie ustawiała wcale, stałaby o wiele lepiej, bo w rzeczywistości ma prosty grzbiet. Dlatego wiem, że dużo w tej kwestii zależy od wystawcy. Takie błędy można korygować a treski psu się nie doczepi żeby lepiej wyglądał ;) A przecież prezencja i ogólny efekt, czyli urok psa to jest to na co sędzia zwraca uwagę przynajmniej na pierwszy rzut oka. Sędzia patrząc na psa, to pierwsza rzecz która sie rzuca w oczy to włos i już na dzień dobry ma plus. Jak wiemy, nie ma psów doskonałych. Ale najlepszy jest ten najbardziej zbliżony do wzorca a nie do jakiegoś przydobania się komuś czy widzi mi się. Mój punkt widzenia oparty jest na genetyce i wzorcu właśnie, a skoro pisali go kynolodzy, to twierdze że śmiało moge na nim polegać ;) Boshe ależ wywody :o No jednak sa to moje ostatnie wypowiedzi w tej kwestii. Więcej was nie będę zamęczać ;) Pozdrawiam! -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Czytam jeszcze raz te posty i widze że tak sie zapędziłam z tematem że zapomniałam [b]Mały biały piesku[/b] podziękować za miłe słowa pod adresem Nelci. Cieszę się że się podoba :P -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Witam Mały Biały Piesku![/b] Mądre stwierdzenia piszesz o włoskach :P Zgadzam się że warunki zewnętrzne mają ogromny wpływ na szatę psa i dlatego u maltańczyka trzeba dokładać wszelkich starań aby włos wyglądał elegancko. I zgadzam się również że po cieczce różne rzeczy mogą się dziać w tym kłopoty z włosami. Jednak nadal trwam przy swoim że to cecha genetyczna, istotna informacja zawarta właśnie w tym pakiecie genów. A ty w sumie co twierdzisz? Że to nie jest tak ważna cecha? Przecież jeśli pies od samego początku będzie miał lichy włos, to co tu tak naprawdę później pielęgnować? Wydaje mi się że skoro trzeba założyć że włos ulegnie zniszczeniu z takich powodów, to tym bardziej należałoby zwrócić uwagę na wybór suki hodowlanej i reproduktora dla niej. Napisz co myślisz, jeśli się mylę :) Rozumiem że ten opis budowy to o Nelce było. Wszystko się zgadza. Jeszcze stać na ringówce nie umie i jeszcze ja sama nie nauczyłam się jej odpowiednio ustawiać. Łatwo jednak zauważyć na wystawach jak często wystawcy korygują takie rzeczy właśnie odpowiednio stawiając psa. I nie przeszkadza im to zdobywać tytuły. Absolutnie nie bagatelizuję budowy na rzecz włosa. Już wcześniej wspomniałam że ważne są te wszystkie elementy. Pytanie było o to czy włos to cecha nabyta czy genetyczna. Ja twierdzę że to drugie. Na tym zdjęciu Nela ma 6 miesięcy. W avatarku pod moim nickiem to również ona w wieku 3 ms. A w banerze to słynny champion Risque` Moment z hodowli Divine w USA. Dumna z włosków to sobie mogę być póki co i na razie jestem. Co dalej będzie to nie wiem. A konkretnie będę się mogła wypowiedzieć o swoim własnym psie dopiero kiedy pierwszy raz staniemy na ringach i usłyszymy komentarze speców ;) [b]Mały Biały Piesku[/b], a dlaczego cię tu wcześniej nie było? Na pewno masz ogromne pojęcie o maltańczykach i możnaby się wymienić opiniami i pewnie wiele nauczyć ;) Pozdrawiam! [/code] -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
A mnie się coś zdaje że Zbigniew się pojawił tylko aby swa opinię wyrazić i pewnie go tu nie zobaczymy. Tylko że ja naprawdę nie widzę, aby on się czepiał hodowli. Jemu chodziło chyba tylko o Molcię :roll: Dobra, skończmy juz ten temat nieprzyjemny wcale dla nikogo. Ale jedno ciekawe stwierdzenie mnie zainteresowało, tak do dalszej dyskusji: [quote]Tak jak napisałam włosy rzecz nabyta [/quote] Ja się jednak nie zgodzę. A genetyka to gdzie? W moim mniemaniu włosy to jak najbardziej genetyczna cecha, tak samo przekazywana potomstwu jak inne cechy tzn. budowa itp. Ja np Nelce nie musze nic konkrentego robić z włosami, szampon odżywka i to tyle. Z tego co wiem, Pokusa też nie ma żadnych specyfików nakładanych. Obie mają włosy piękne długie i gęste a to właśnie zasługa rodziców, głównie matki. Oczywiście pielęgnacja musi być, jak najbardziej. Ale jak się ma mało włosów to choćby nie wiem jakimi by sie je traktowało kosmetykami, to one i tak nie będa grubsze, mocniejsze itp. Co sądzicie? -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Uuu, no nieźle się narobiło. Ja się wypowiadać nie będę. Mnie tylko cieszy fakt, że ktoś zupełnie postronny zauważył moją Nelkę i sądzi że jest ładniutka :P -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Moly[/b], racja, o gustach się nie dyskutuje ;) i tu pewnie nie chodzi o nieobiektywizm, ty jesteś zadowolona ze swojego pieska, więc polecasz tę hodowlę. Ja na własne oczy widziałam tylko Tolusia, bardzo ładny pies. Tak więc na ten temat się nie wypowiem. Apropos, ty masz kontakt z tą panią więc pewnie wiesz, jakie inne ich pieski były jeszcze wystawiane przed Balladą? [b]Hallauren[/b], myślę że nikt nie odważyłby się polecić tobie na 100% tylko tę a nie inną hodowlę. Musisz sama dużo fotek pooglądać, wyników wystaowych, a juz idealnie byłoby gdybyś mogła sobie te pieski zobaczyć na żywo. [b]Ania[/b], hehehe na pieska po nelci to ty byś sobie jeszcze sporo poczekała ;) Ja tam na razie nic nie planuję i nie wiem czy kiedykolwiek będę. A cieszę się że ci się Nelusia podoba :P -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Pies ktorego widziałam, był z ich hodowli. A o suczce która u nich jest nic nie moge powiedzieć bo jej nie widziałam. A ty nie patrz [u]tylko[/u] na włos. Czytałaś to co z Moly pisałyśmy? :) -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
A nie uważasz że w dobrej hodowli liczą się wszystkie te elementy jednakowo? W opisie wzorca rasy czytamy, że włos jej elementem istotnym dla tej właśnie rasy, więc pomijając go tylko na rzecz dobrej budowy mijałoby się z celem krycia takowej suczki. Wiadomo, włos to nie wszystko, liczy się też budowa i pigment. Dla mnie, kiedy te wszystkie elementy współgrają, to wtedy można mówić o ładnym wzorcowym maltańczyku. Ja bym nie kryła suczki o dobrej budowie ale z kiepskim włosem, ani też z gęstym długim, ale za to o marnej budowy. I dlatego polecam hodowlę z Kociego bo uważam że ich szczeniaki posiadają takowe cechy ;) Uff, ale wykład :P A różnica w naszych opiniach wynika z tego że chyba tobie podobają się mniejsze maltańczyki, co? Pozdrawiam! -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Ok, Hallauren. Mama tej hodowczyni ma swoje własne psy i to już nie jest hodowla z Kociego Dworu. Jest więc tak jak pisałam. No i ja się nie dąsam przecież. Potrafię powiedzieć jakie psy i z jakiej hodowli mi się podobają. Dziury w całym nie szukam, tylko wyrażam swoją zdanie i tak sobie z Moly wymieniamy opinię. Nic złego w tym nie widzę :roll: -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Budowa oczywiście bardzo ważna i główka jak najbardziej, ale do tego wszystkiego brakuje trzeciego elemnentu: włos! Akurat u maltańczyków to jest jeden z kluczowych elementów. Gęsty i długi włos to jest ogromna zaleta. A zobacz, ja polecam hodowlę z Kociego bo widzę jakie ładne psy wychodzą z tej hodowli, a nie jakie tam są. Zakupić psa ładnego to nie sztuka. Sztuka to takiego właśnie wyhodować. Tak uważam. -
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Cockerek replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
[color=red][b]Gratulacje[/b][/color] [b]Karka[/b] :P :P :P -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Moly[/b], a w se-la-vi jest jedna suczka i jeden pies i to nie są psy pochodzące od nich tylko zakupione. A z tych które z hodowli wyszły, to tylko jednego widziałam i osobiście nie ujął mnie swa urodą. Ale to jest tylko moje osobiste zdanie. Bo być może ten drugi miot będzie już zupełnie inny. A jakby nie patrzeć to pieski z Kociego Dworu są chyba bardziej utytułowane. A hodowczyni też jest niezmiernie miłą, symaptyczną i uczciwą osobą. No ale wiadomo, ile ludzi, tyle opinii o hodowlach ;) A dlaczego nie wystawiasz Molci? Przecież odnosi takie sukcesy :P -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
Fotki Neluszki :P [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/4776/2229jr1.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/1783/4440wb.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/5391/3336je.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/9562/5555kq.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/6236/6668rz.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/7426/7777ou.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/8278/8881ur.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/5584/9991qy.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/9294/994ok.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/5052/885xj.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/1628/770bg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/6733/663jb.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/928/559zw.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/7128/1112lg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/8470/442lb.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img498.imageshack.us/img498/9773/337ty.jpg[/img][/URL] -
Maltańczyki (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Cockerek replied to Ewelinaa's topic in Maltańczyk
[b]Hallauren[/b], POKUSA Z KOCIEGO DWORU [b]to nie jest nazwa hodowli[/b], juz ci pisałam wcześniej, że to tylko jeden z piesków tej hodowli. Pełna nazwa hodowli brzmi "z Kociego Dworu" więc proszę nie przekręcaj nazwy. A co do pieska niby bez rodowodu... hm, nie jest to możliwe i na pewno nie uwierze w takie informacje, hodowca nie miał nawet takiej możlwiości w tym roku. Wiem, bo mam z nią stały kontakt. Może z metryką tylko :roll: [b]Moly[/b], a mam pytanie: bo wiesz ja się nie znam jeszcze na tyle aby oceniać inne hodowle, dlatego proszę jeśli możesz to napisz dlaczego uważasz że se-la-vi to super hodowla? A Molcię bierzesz do Katowic? To się tam nieźle maltańczyków zjedzie :P [b]Ania[/b], katowice są w marcu ;) -
A to szkoda :( Nie wiedziałam nawet że jedziesz. Od razu bym pisała. Buldożki i grzywki juz oglądałam - śiczne. Na tych rasach to zawsze jest co oglądać, tyle przedsatwicieli :P