-
Posts
2819 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Sonya-Nero
-
:hmmmm: to chyba efekt lowesonia :wink: :lol: , bo zaczęło się od wstawienia tego linku przez Fish :wink:
-
Gratulacje, Gośka :BIG: :BIG: :BIG: i witam Betti :D , qrcze ale się u nas ożywiło :wink: :o :wink:
-
Jest już w fazie przygotowywania ponowne pismo do ZG ZKwP, trzeba mądrze opracować pismo, no i zebrać podpisy popierające przepisywanie.
-
[color=red]No więc czerwoni :wink: dopieli swojego :D , na posiedzeniu Francuskiego Klubu Pudla komisja zajmująca się standardem pudla podjęła decyzję o powołaniu specjalnej komisji zajmującą się ta sprawą. Komisja ma czas do maja 2006 na zdecydowanie czy kolor czerwony zostanie włączony do wzorca pudla :D [/color] Teraz czas na naszą małą rewolucję w Polsce, a więc przepisywanie :wink:
-
Gośka gratulacje :D :D :D :klacz: gratulacje dla wszystkich innych mniej lub więcej wygranych :wink: :D Patrząc na Bila z boku, muszę powiedzieć, że od ubiegłorocznej wystawy w Kielcach znacznie poprawił swój "boczny" wizerunek :wink: :lol: (pamiętasz to uzasadnienie :wink: ), wkładasz go w jakiś szablonik, czy co :question: :hmmmm: My się też nieskromnie pochwalimy się, że mama Polki i Pusika wczoraj w Rydze dostała CAC i CACIB a tym samym jest championem Łotwy i Baltic Championem :sweetCyb:
-
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Sonya-Nero replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
:hmmmm: w gazetach piszą że za naszą południową granicą :wink: -
Witaj ruda asiu :D przyda sie świeża krew na pudlach :wink: trochę u nas nudnawo i bez życia :wink: , bo część pudlarzy nie często ma czas tu zaglądać, a innym tematy się wyczerpały i tylko podglądają :wink: Aneta no co w Kielcach :question:
-
Konkurs Strzyżenia Psów 10.06.2006 Ostrów Wlkp.
Sonya-Nero replied to Sonya-Nero's topic in Kursy i konkursy
Ja to rozumię tak: wybieram np. kategorię pudel, a niej albo kategorię "profesjonalna" albo "amatorska". -
:o fajne :D :lol: , niech Sonia opromieni nas miłością :iloveyou: [size=1]i jakże na czasie :roll:[/size]
-
Gośka no to czekam z niecierpliwością na niespodziewaną niespodziankę :wink: :D Mnie zainteresował ten dział [url]http://klub.hovawart.pl/kl/kr.php[/url] myślę, ze warto przeczytać :)
-
Interesująco jest prowadzona również strona tego klubu: [url]http://www.klub.hovawart.pl[/url] zwłaszcza od strony merytorycznej, zaglądnijcie sobie :)
-
a ile byłoby mnie niesnasek :wink: tak "urzędowo" najmniej mamy średniaków, a faktycznie jest ich więcej... Przerastanie jest zupelnie normalne dla rasy, w której jedna odmiana wzrostowa przychodzi płynnie w drugą. A tylko w Polsce jest "karalne". Dla mnie pewną niekonsekwencją jest ten zapis zawarty w dodatkowych wymogach hodowlanych: "Pudle miniaturowe o pokroju i wzroście toy pudli mogą być przekwalifikowane do rasy toy pudel" Super :D , ale co potem z ich potomstwem, które poszło w dziadków :wink: , dlaczego nie mogą wrócić do miniatur. Są przecież równocenne jak miniatury urodzone po miniaturach. Doprowadziło to do tego, że "bezpieczniej" jest sprowadzić pudla z zagranicy, chociażby z Czech, bo w rodowodzie ma wpisane tylko "pudel" i możemy go rejestrowac jak tylko chcemy :wink: , czy z innych krajów, gdzie hodowca decyduje o kwalifikacji szczeniaka do odpowiedniej odmiany wzrostowej. Błędne koło :niewiem: I uwierzcie bardzo trudno jest wytłumaczyć zagranicznym znajomym dlaczego u nas tak jest , nie mogą tego zrozumieć :niewiem:
-
[quote name='Gośka']... [img]http://img248.imageshack.us/img248/2732/171120053so.jpg[/img] ...[/quote] Gośka :o dlaczego ktoś oobgryzał :hmmmm: Mafince tylnie łapki :grins:
-
No proszę jaka rośnie ładna młodzież aprikotowo-czarna :wink:
-
Konkurs Strzyżenia Psów 10.06.2006 Ostrów Wlkp.
Sonya-Nero replied to Sonya-Nero's topic in Kursy i konkursy
Regulamin konkursu strzyżenia przekazany przez Dogomaniaczkę Olle :D Zasady uczestnictwa w konkursie Na konkurs może się zgłosić każdy kto chce poddać swoje umiejętności pod ocenę . Każdy z uczestników musi posiadać własne narzędzia i psiego modela, którego w odpowiedni sposób przygotuje do udziału w konkursie. Każdy z psich modeli powinien : -posiadać przynajmniej 6 tygodniowy zarost - musi być wykąpany - dokładnie rozczesany - paznokcie przycięte [color=darkblue](mój dopisek: oczywiście chodzi o pazury :wink: )[/color] - sierść w uszach usunięta - sierść na łapkach od spodu przycięta - sierść w okolicach odbytu usunięta Tak przygotowani możemy się zgłaszać do jednej lub dwóch z 4 kategorii: 1.Pudle ( wszystkie wielkości i kolory) 2.Trymowane teriery , sznaucery (wszystkie wielkości i kolory) oraz wszystkie pozostałe rasy które się trymuje). 3.Spaniele ( wszystkie rasy), setery (wszystkie rasy), retrievery(golden,flat coated). 4.Mix (pozostałe rasowe strzyżone :Czarny Terrier,Kerry Blue Terrier,Bedlington Terrier,Bouvier),oraz psy nie wystawowe lub po zakończeniu kariery wystawowej .Do tej kategorii możemy zgłaszać się z kundelkami. Każdy uczestnik który zgłosi się do się do kategorii, startuje z dwoma różnymi modelami. Na wykonanie fryzury mamy określony czas; psy do 45 cm. Wzrostu 2,5godz. większe 3 godz. Sędziowie na wstępie oceniają przygotowanie psa do konkursu,a następnie w trakcie wykonywania fryzury oceniają nasze umiejętnosci ( technikę, wspólpracę stylisty z modelem, zastosowanie narzędzi, końcowy efekt). Pamiętajmy że fryzury naszych modeli muszą odpowiadać wzorcowi rasy. W kategorii Mix u kundelków i psów nie wystawowych obowiazuje dowolność fryzur. W każdej kategorii przyznane będą 3 lokaty, każdy Zycięzca w/w kategorii bierze udział w wyborze Zwycięzcy Konkursu (BIS). Oprócz w|w tytułów, sędziowie wybiorą : Najlepsza dowolna fryzura w kategorii MIX Stylistę z najlepszą techniką w trymowaniu Stylistę z najlepszą techniką w strzyżeniu Najlepszego stylistę wśród najmłodszych uczestników Z G Ł O S Z E N I E U C Z E S T N I C T W A W K O N K U R S I E IMIĘ NAZWISKO------------------------------------------------------------------ ADRES----------------------------------------------------------------------------- NR.TEL.----------------------------------------------------------------------------- KATEGORIA------------------------------------------------------------------------ RASA MODELU--------------------------------------------------------------------- PODPIS------------------- -
[b]10 czerwca 2006 roku odbędzie się pierwszy w Polsce Konkurs Strzyżenia Psów w Ostrowie Wielkopolskim[/b]. W tym samym terminie i miejscu odbędzie się II Krajowa Wystawa Pudli. Sędzia Główny Konkursu: Magdalena Świętoń Termin zgłoszeń: 20.05.2006 Adres: ZKwP Odział Kalisz ul. W. Polskiego 10a skr. poczt. 82 62-800 Kalisz Wysokość opłaty: 50 PLN Konto: WBK O/Kalisz 22 1090 1128 0000 0000 1201 5716 z dopiskiem "konkurs strzyżenia" Kategorie: -profesjonalna -amatorska
-
Wg mnie priorytetem powinna być możliwość przepisywania między wielkościmi pudla. Bo to jest największa bolączka polskiego pudlarstwa :wink: Odrębne sędziowanie w kolorach można odłożyć na czas nieokreślony, bo i tak pudle w Polsce wystawiane są pojedynczo w poszczególnych klasach, więc w zasadzie problemu jako takiego nie ma. Trzeba się zastanowić nad treścią tego wniosku i jego uzasadnieniem. Myślę, że można dołączyć uzasadnienia nas - hodowców, dlaczego nam na tym zależy, i wcale nie chodzi mi tylko o tych którym coś przerosło :wink: , ale np. o hodowców toyów - normalnym dla tej odmiany jest przecież pojawianie w miotach i toyów i małych miniatur. I dlaczego "marnować" takie psy, to są "pełnowartościowe" miniatury. Od paru lat obserwuję, że nasze miniatury aprikotowe wykazują tendencję do zwiększania wzrostu, pojawiają się psy w typie amerykańskiego pudla miniaturowego i mamy szansę wyprowadzenia bardzo pięknych średniaków. Ale tę szansę możemy zmarnować, właśnie przez to ograniczenie. Nie wiem, może dobrze było by skontaktować się wcześniej z Wiceprzewodniczacą d/s hodowlanych ZKwP? Myślę, że we wniosku należałoby też podać na jakiej zasadzie dokonywano by takich przepisywań, kto byłby uprawniony do ich dokonywania i no rzecz podstawowa... trzeba zainwestować w profesjonalna miarkę dla psów z poziomicą :wink: Kto ma jeszcze jakieś refleksje, pomysły :)
-
Obserwuję, że nie dzieje się za dobrze w naszym klubie. Doceniam ogrom pracy którą musieli włożyć i Przewodnicząca i Zarząd klubu w prowadzenia klubu i to , że poświęcają swój prywatny czas. Niestety nikt z nas nie ma doświadczenia w prowadzeniu czy nawet w zwykłym członkostwie w klubie, stąd też musimy się liczyć z różnymi błędami. Nie dajmy się ponieść emocjom i nie przeobraźmy niezbędnej w tym przypadku dyskusji w nikomu niepotrzebną kłótnię. Jestem optymistką i wierzę, że da się to wszystko naprawić i usprawnić. Zdaję sobie sprawę, że mamy bardzo skromne środki do działania, nie myślę tu tylko o finansowych. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że klub powstał dlatego że my tego chcieliśmy, klub jest dla nas i jest złożony z nas – członków, których łączy wspólna pasja jaką jest pudel. I trzeba również uświadomić sobie i to, że jeżeli klub zostanie rozwiązany, bo nie spełni podstawowego warunku odnośnie minimum członkostwa, to drugiego raczej już nie będzie. Dlatego Gosiu, (i nie tylko Gosia) przemyśl sobie na spokojnie swoją decyzję, nie podejmuj jej pod wpływem emocji. Myślę, że muszą być dokładnie określone kompetencje członków Zarządu łącznie z Przewodniczącym, jakie decyzje mogą być podejmowane jednoosobowo, a jakie decyzje członkowie Zarządu muszą podejmować łącznie. Wydaje mi się, że wybór sędziego na wystawę krajową jest na tyle ważną decyzją że powinien być dokonany przez wszystkich członków Zarządu. Myślę, że zwykli członkowie klubu również mogliby wysuwać swoje propozycje odnośnie obsady sędziowskiej. Również powierzenie prowadzenia strony internetowej i to co się na niej będzie publikowane powinno być uchwalane przez członków Zarządu, powinna zostać wyznaczona osoba odpowiedzialna za weryfikację umieszczanych na stronie informacji . I wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, to co sugerowała już wcześniej Violonczela, aby istniały dwie strony: 1)oficjalna strona klubu „urzędowa” z oficjalnymi informacjami klubu 2)strona typu „seterkowo” z reklamami hodowli, miotów, reproduktorów, reportażami z wystaw, informacjami i poradami dotyczącymi pielęgnacji, hodowli, „sportowy” pudel, itp. Trzeba również podjąć uchwałę, które logo jest oficjalnym logo Klubu Pudla, to przygotowane przez Agnieszkę S., czy to które pojawiło się w reklamie w katalogu poznańskim. I jedna z najważniejszych dla nas członków spraw – jakie kroki zostały podjęte w celu uzyskania zgody na przepisywanie w wielkościach pudli i czy w ogóle jakiekolwiek zostały podjęte, zwłaszcza, że będzie to już drugie podejście. A może do pisma/wniosku powinny zostać dołączone opinie nas hodowców dlaczego zależy nam na tej możliwości, tak jak to zrobili właściciele i hodowcy „czerwonych” pudli. A może można by wystąpić do Francuskiego Klubu Pudla o opinię w tej sprawie?
-
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Sonya-Nero replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
[quote name='Alutka']Anka W - widać cierpią na sklerozę. :fadein: U nas ludzie też poszukują kombinezików niestety nigdzie nie ma. Widać trzeba jechać do Poznania, żeby zamówić ! A kupić zaraz też można było ? W tym roku były chyba w Zakopanym, niestety nie do przyjęcia. Poza tym to sprzedający chętnie by kasowali pieniążki ale nawet im się nie chciało pofatygować, żeby poszukać odpowiedniego rozmiaru czy fasonu. :tard: Widać znowu idziemy do tyłu :lmaa: :D dobrego nigdy za wiele[/quote] Alutka :o a dlaczego ty szukasz kombinezonów tak daleko :o , jak je masz pod nosem :D :wink: -
przykro patrzeć :roll: :-?
-
no i będą sobie istnieć w internecie osobno strona klubu pudla z oficjalnymi urzędowymi informacjami i strona miłośników wszelkiego rodzaju pudlarstwa taka mniej oficjalna :D
-
przecież to nie musi być od razu takie profesjonalne "seterkowo" :wink:
-
Gośka ja jestem mocno zażenowana od niedzieli tą sprawą :roll: :( , jestem ciekawa co to za moherowa pudlowa beretka zadzwoniła z prowincjonalnego miasta W. :lol: :hmmmm: I przykro mi, że tak się to skończyło. ... ale było minęło :roll: :D róbmy swoje "pudelkowo", jak widzisz chętni :thumbs: są...
-
Całkiem możliwe że twoja suczka wybarwia się na niebiesko / srebrzysto i raczej nie masz szans na utrzymanie czarnego koloru. A sprawdziałaś pod tym kątem jej rodowód? Podawanie alg czy innych preparatów wzmacniających pigment również nie sprawi, że odrośnie jej kruczoczarny włos. Podane szampony są szamponami "koloryzującymi" a nie "farbującymi", owszem usuną brązowy nalot z czarnej sierści i pogłębią jej odcień, ale nie zmienią jednego koloru w drugi. Mogą przyciemnić srebrny. Akurat siedzę :wink: w czarnuchach i mam ich na własność/współwłasność aż 7 :D o różnym wysyceniu czarności :wink: Resuruss ciekawią mnie kosmetyki Chris Christensen, daj znać jak je wypróbujesz :D , zwłaszcza czy czarny barwnik z szamponu nie będzie osadzał się na jasnych włosach powodując ich zszarzenie.
-
Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Sonya-Nero replied to Agnieszka76's topic in Bolończyk
"na oko" nie odróżnisz psa z wynikiem (0,0) od psa (0,1), (1,0). Pies nie kuleje, chodzi normalnie, nie ma żadnych objawów... ...wiem bo mój Tamaryszek ma wynik badań (0,1), jego siostra Tatiana ma wynik (0,0), oboje rodzice mają (0,0) :roll: A jak ma w bonitacji wpisany ten pies, że jest hodowlany bez ograniczeń, czy ma jakieś ograniczenia?