Jump to content
Dogomania

jborowy

Members
  • Posts

    700
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jborowy

  1. Moje diabełki już przestały grać w koszykówkę, ponieważ do perfekcji opanowały przegryzanie piłki. "Skasowały" trzy piłki i teraz muszą się bawić flakami. Szukam piłki nie do przegryzienia ale takiej żeby się dobrze odbijała. Może ktoś ma jakiś pomysł?
  2. Też uważam, że suce hodowlanej powinno stawiać się takie same wymagania jak reproduktorowi.
  3. Jest oczywiste, że rodzice przekazują dzieciom po 50% genów. Ale geny to nie tylko wygląd szczeniąt, to także cechy psychiczne i (może najważniejsze) zapis cech przodków. Dlatego u psów, tak jak zresztą i u ludzi, szczenieta najbardziej przypominają dziadków a nie rodziców.
  4. jborowy

    Kliker

    Potwierdzam przydatność metalowych nakretek od napojów jako klikera. Tani, w razie zgubienia łatwo o nowy, jest płaski więc nie zajmuje dużo miejsca.
  5. czapla - Niuńkowi samych pięknych snów o kotletach i wielkich gnatach. aga - zdjęcia Cziki przecudne. Mnie szlag trafia, bo dalej nie mam aparatu. Podobno już wysłany po naprawie.
  6. pleg+myszka plegowa też mam nadzieję, że nad morzem kurtki i czapki zimowe nie będą Wam potrzebne. PS Aż tak wielkim wrogiem "cyfry to ja znów nie jestem, w końcu ją przecież kupiłem.
  7. Pleg - o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Swiętami Bożego Narodzenia, czyli cyfry nad analogiem prowadzilismy dyskusję z Wing i Flaire wczesniej na tym topicu lub na "Terierach Walijskich", już dokładnie nie pamietam, poszukaj sobie jak chcesz. Zresztą takich dyskusji jest wszedzie pełno, gdyż ceny cyfry zaczęły już być realne. Nigdy nie twierdziłem, że cyfrą nie uda się zrobić dynamicznego zdjęcia zwierza. Celowo, zresztą napisałem "uda się" gdyż te zdjęcia robi się w ślepo i być może coś się trafi. Zdecydowanie lepiej już robić po zmierzchu w świetle lampy błyskowej. Chodzi mi tylko o to, żeby uchronić tych co cyfry nie mieli w ręce, a mają ochotę ją kupić, przed rozczarowaniem.
  8. Dzięki za życzenia szybkiego powrotu mojej cyfrówki. Bez niej też sobie jakoś dawałem radę, zresztą nadal uważam, że obecne aparaty cyfrowe jeszcze nie nadaja się do robienia zdjęć zwierzętom, no może z wyjątkiem żółwi i to tylko lądowych, bo wodne są zbyt szybkie. Jedyną zaletą cyfrowych aparatów jest szybkość umieszczania zdjęć w sieci nic poza tym.
  9. aga - aparat odesłałem wczoraj do serwisu. Na razie w mojej obecności proszę o cyfrówkach nie wspominać.
  10. Ja z Evitką Autopsoportret
  11. Dawno tu nie było Evitki, trzeba się przypomnieć:
  12. Tańczyć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej: No bo my się po prostu kochamy:
  13. Dzieki wszystkim za rady, muszę się zastosować.
  14. Chodzi zapewnie o tzw "okres inkubacji jaj" pasożytów. No ale jesli robaków nie wykrywamy, to co?? Dobrze by było aby jakiś wet sie wypowiedział. Poczekajmy.
  15. Agnes ale chodzi o to czy Twój psior miał robaki, czy tylko dawałaś mu Pratel zapobiegawczo?
  16. To trochę inna sytuacja. Ja podaję Pratel zapobiegawczo. Moje psy nie mają robaków.
  17. Od kilku lat odrobaczam co 6 miesięcy moje psy tabletkami Pratel - dozowanie: 1 tabletka na każde 10 kg psa. Zawsze kupowałem te tabletki u weta, luzem tzn zafoliowane, ale bez pudełek. Zgodnie z zaleceniem weta odrobaczanie powtarzałem po 10 dniach. Czyli każdy piesek był odrobaczany co 6 miesięcy z powtórzeniem po 10 dniach - w sumie żarł Pratel 4 razy w roku. Ostatnio kupiłem Pratel w torebce-ulotce, na której był opis specyfiku. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie zapis, że: Pratel stosuje się jednorazowo. Więc jak to w końcu jest: powtarzać po 10 dniach czy nie? Przecież jest to trucizna, która nie jest bez wpływu na organizm psa.
  18. Wind - dzięki za link do http://www.scarse.org/ Jest tam b. dużo profili kalibrowania skanerów dla poprawy współpracy z monitorami i drukarkami. Piszę wyraźnie adres strony bo może się komuś przydać. Mnie zaś nie o to chodziło.Pewnie zadałem zbyt ogólne pytanie. A teraz szczegóły (nudne): Generalnie, profile zawarte w scarse są zapisane w plikach *.imc. Te pliki występują w systemach operacyjnych komputerów i są odpowiedzialne własnie za wygląd obrazu na monitorze i w druku. Czyli dla każdego skanera można dobrać takie pliki *.imc (profile) aby obraz na posiadanym monitorze ( i/lub drukarce) był optymalny. Mnie zaś chodzi o kalibrację skanera pod kątem przedmiotu skanowanego, ta kalibracja jest zapisywana jako *.map (mapa tonowa). Już wyjaśniam o co konkretnie chodzi. Głównie używam aparatów fotograficznych analogowych. Daję film do wywołania. Skanuję byle jak negatyw. Na podstawie tych, byle jakich skanów wybieram klatki do zrobienia "odbitek" i potem, jeżeli jest potrzeba uzyskania zapisu cyfrowego, skanuję już dużą odbitkę. Często jednak już od razu wiem, że nie ma potrzeby uzyskiwania wysokiej jakosci skanu i wtedy skanuję negatyw bezpośrednio. Jeżeli negatyw jest naświetlony idealnie, to taki skan jest do przyjecia. Przeważnie tak nie jest i wtedy trzeba ręcznie mozolnie, metodą prób i błędów, robić poprawki. Szukam wiedzy właśnie na ten temat: jak sprawnie kalibrować skaner przy pracy z negatywami lub gdzie znaleźć gotowe pliki *.map z poprawkami do negatywów. Przyznam się, że trochę zaniepokoił mnie zapis na stronie scarse: "Printing negatives is more of a subjective thing, and some decisions are better left to a human."
  19. sortis - również witam. Pytanie do wszystkich, którzy przeglądają ten topic: jak się kalibruje skaner, porady ew. gdzie znaleść wskazówki? Tzw. HELP z programu skanera jest zbyt lakoniczny.
  20. Flaire i Wind - życzę powodzenia. Cwiczenie czyni mistrzem.
  21. No właśnie, coś mi nie grało. Cień Misi pada w innym kierunku niż cień śladów na piasku.
  22. Flaire - coś za bardzo "cukierkowo" to zdjęcie wygląda. Co tam jest prawdziwe?
  23. jborowy

    Foksterier

    Teriery walijskie mogą mieć malutką wstawkę białego, jak np moja Dira Jałowce, czy znany mi bliżej Kaprys Nieskończona Słodycz z Żywca. Na tym zdjęciu kolory są trochę przekłamane, ale biały krawacik widać. Natomiast kompletnie nie rozumię idei przewodniej tego topicu. Skoro psiak o którym dyskutujemy rasowym nie jest to jaki jest sens dyskutować czy to foks, welsh, a może erdel?
  24. No to akurat dzisiaj role sie odwróciły. Ja myślę i mówię o odczuciach, satysfakcji i zadowoleniu z dobrze "upolowanego" zdjęcia jakie przeżywa prawdziwy myśliwy, a właśnie Panie durch i ciurkiem o technice.
×
×
  • Create New...